Karex - Rumuński buksiak
Odpowiedz do tematu

: Karex - Rumuński buksiak
Czy ktoś ma jakieś informacje na temat tej marki? Podejrzewam, że może mieć sporo wspólnego z Ruhlą.







...all we do is eliminate our future with the things we do today.
Money is our incentive now so that makes it okay.
Ritter
[Usunięty]
:
Jak bym miał się zakładać co zobaczylibyśmy w środku to przewidywałbym UMF-kę. Ciekaw jestem tylko czy z plastikowymi częściami.

:
blaszak od ruhli jest w srodku-miałem na podobe i cały czas tykał

:
Karex, Ruhla, Ancre i swego czasu Kienzle to była jedna i ta sama bajka na tym samym werku, który chodził na zasadzie "widzimisię" (przynajmniej w moim przypadku) :D Posiadałem kieszonkowego Karexa i za nic w świecie nie mogłem go nakłonić do ruszenia :P pomimo iż w chwili kupowania tykał :P

Ostatnio zmieniony przez Swissmaker 2010-05-09, 16:41, w całości zmieniany 1 raz
Wzorem kilku innych Kumotrów wypisałbym tutaj marki i modele swoich zegarków, ale obawiam się że mogłoby zabraknąć miejsca :D
Ritter
[Usunięty]
:
Z UMF-kami to jest tak. Żeby dokładnie działały trzeba by mechanizm został dopieszczony bardziej od "kamieniowca" tymczasem były składane, bo trudno to nazwać montażem, jak popadnie. A skutek jest taki, że są mocno chimeryczne w działaniu. Jednak... Gdy się ten mechanizm dopieści potrafi działać nadzwyczaj, jak na jego prostotę, dokładnie. Na co dzień używam Ruhli na UMF54-32 czyli protoplasty UMF24-32. Średnio mam odchyłkę +8s. Zanim zacząłem nosić dosyć często '54 używałem '24. Dokładność +10s była bardzo przyzwoita. Żeby nie było tak słodko wyregulowanie włosa w '54 zajęło mi, łącznie z jego "modowaniem" włosa ~3dni. W '24 wcale nie było łatwiej. Na początku musiałem dorobić klin do klocka mocującego włos gdyż włos pierwotnie był przyklejony!

Ostatnio zmieniony przez Ritter 2010-05-09, 20:52, w całości zmieniany 1 raz
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.