Oris Challenge 1932 vs Longines Heritage 1935
Odpowiedz do tematu

: Oris Challenge 1932 vs Longines Heritage 1935
Koledzy , który z tych dwóch i dlaczego akurat ten ?
Od dawna szukam jakiegoś ciekawego pilota i na placu boju zostały te dwa modele.
Pomożecie ?








Ostatnio zmieniony przez mazik77 2015-02-24, 11:21, w całości zmieniany 2 razy
:
Longines :oops:
Ślepej miłości nie trzeba uzasadniać ;) zresztą nawet nie umiem cool po prostu wszystko mi sie w tym zegarku podoba, a i rozmiar ma bardziej dla mnie, niz Oris który ma 44.

Oris na pierwszy rzut oka, to pilot z pilnikiem, jakich wiele :złośliwiec: L. bardziej nietuzinkowy, koperta po prostu mnie rozwala za każdym razem, swego czasu specjalnie do Hour Passion wpadałem żeby przymierzyć, albo choć powzdychać do gablotki :oops:

Choć Oris też ładny, a tarczę+indeksy+wskazówki ma super, obiektywnie ładniejsze niż L. ;) (o ile coś może być obiektywnie ładniejsze :D ).

No i jeśli to ma znaczenie, to w L. wyższy mechanizm jest ;)

Ostatnio zmieniony przez goTomek 2015-02-24, 10:40, w całości zmieniany 1 raz
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused

_________________
русский тролль иди нахуй
:
Trudny wybór, naprawdę...
Z tej parki wybrałbym pewnie Longinesa bo bardziej mi się podoba koperta i ogólny wygląd.
Mogliby tylko datę dać mu w negatywie, u Orisa jakoś potrafili.

:
No ciężki wybór, ale głos Na Longinesa za kopertę i dolną sekundę.

:
Wg mnie Oris bo wygląda jednocześnie i ciekawiej i bardziej klasycznie (bardzo trudne połączenie ;) ), no i ma nakładane indeksy. Jeżeli tylko rozmiar nie będzie przeszkodą, to wybrałbym jego.
Longines też fajny.

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
:
Woytec napisał/a:
Trudny wybór, naprawdę...
Z tej parki wybrałbym pewnie Longinesa bo bardziej mi się podoba koperta i ogólny wygląd.
Mogliby tylko datę dać mu w negatywie, u Orisa jakoś potrafili.

+ milion.


A i tak nie wiem którego. Oba są świetne.
Tak jak pisałem i innym wątku. Jedyne rozwiązanie to Dwa. :))

Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
Longines, za kopertę
wiele to?

:
~5-6 cool

Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused

_________________
русский тролль иди нахуй
:
Widzę że na prowadzeniu Longines, koperte faktycznie ma kozacka + świetny wypukły szafir, ale ma tez duży minus bo troche za bardzo sie świeci, przesadzili z ta polerka.Przynajmniej tak to wyglada na tym filmiku bo na żywo nie widziałem

https://www.youtube.com/watch?v=xn0qtVOtLww

:
Brałbym oba. Ale na razie nie mogę sobie pozwolić nawet na jednego. Każdy ma coś lepszego i coś gorszego. Subiektywnie:

ORIS:
+ klasyczna koperta pilotowa
+ centralna sekunda
+ patriotyczne powiązania
+ czarna data
+ nakładane indeksy
- "90" na sekundniku hmmm

LONGINES:
+++ fajna koperta
+ indeksy arabskie z lumą
+ klasyczne wskazówki
- biała data
- subsekunda

Brałbym Orisa na pierwszy ogień (subiektywnie wygrał jednym punktem).

If in doubt, FLAT OUT!!!
:
Szkoda, że brak ankiety. ;)

Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
Sentinel, to nie 90 , tylko 06, numer samolotu RWD-2 którym wygrali challenge Żwirko i Wigura :)



[ Dodano: 2015-02-24, 11:25 ]
Dorian06, ankieta dodana pifko

Ostatnio zmieniony przez mazik77 2015-02-24, 11:26, w całości zmieniany 1 raz
:
Jeśli chodzi o Challenge 32 roku to lepszy będzie RWD od Gerlachów :)) :)) :))
a tak to Longines z dużym plusem za prawdziwe powiązania historyczne a nie kaprys jak w Orisie.

głos oddany :]

Ostatnio zmieniony przez Damian 2015-02-24, 11:33, w całości zmieniany 1 raz
_
work in progress
:
Longines...no bo tak :))

:
Oris. Z dwóch przyczyn, selekcja negatywna Longinesa (którego kształt koperty bardzo mi się podoba): białe tło daty oraz IMO zbyt wysoko tarczka sekundnika (prawie dotyka osi wskazówek) . Ten mankament jest akurat bardzo popularny w nowych zegarkach wzorowanych na wintydżach. Mechanizmy o małej średnicy wstawiane są do pokaźnych kopert a projektanci koniecznie chcą mieć małą sekundę... I wychodzi karykatura nieco...
Sami popatrzcie jaka to jest różnica:

Ostatnio zmieniony przez mw75 2015-02-24, 11:44, w całości zmieniany 1 raz
Antisocial and faceless...
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.