Poprzedni temat «» Następny temat
Quo vadis, Łucz ?
Autor Wiadomość
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #1   Wysłany: 2014-11-09, 08:57   Quo vadis, Łucz ?

Obejrzałem dzisiaj smoczą ofertę na Łucza z nowego wypustu.
I się załamałem :evil:



Smoku, fotę ci podprowadziłem, pozwól ?

Co widzimy na zdjęciu ??

Katalogi nowych modeli.
A na katalogach ??
Na środkowym - najtańsze chińskie zegarki z silikonu, kosztujące po $2-3, zależy jaki kolor i czy się bierze 1000 czy 5000.
Na tym po prawej - chińska ceramiczna kopia Chanell :



I to się wszytsko odbywa po tym, jak większościowym udziałowcem został nie kto inny, jak Franck Muller :popcorn:
Kuźwa, co się dzieje na tym świecie hmmm
_________________
 
 
turbiss 
Kierownik Pola Ryżowego

Pomógł: 8 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 1612
Skąd: Wielka Wies
 #2  Wysłany: 2014-11-09, 10:04   

No ..........jest dziwnie ale aż tak źle nie jest
przejrzyj cały katalog
coś można wygrzebać nawet całkiem znośnego jednowskazówkowca

http://luch.by/catalog/mans.html?PAGEN_3=2

:złośliwiec:
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #3  Wysłany: 2014-11-09, 11:22   

W temacie o powikłaniach okulistycznych obejrzałem nowe Alpiny i El Primero. Na tym tle wzornictwo Łucza nie wygląda źle cool

Gboo.
Ostatnio zmieniony przez Jacek. 2014-11-09, 11:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2014-11-09, 11:24   

jak ALAMOS uważam, że przeciętnie bardzo to wypada, w katalogu nie widziałem rewelacji żadnych-jak na mój skromny gust ;)
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #5  Wysłany: 2014-11-09, 11:52   

ALAMO napisał/a:
I to się wszytsko odbywa po tym, jak większościowym udziałowcem został nie kto inny, jak Franck Muller :popcorn:
Kuźwa, co się dzieje na tym świecie

Wprowadził sprawdzony model biznesowy - produkcja w Azji ;)

Co w tym dziwnego ? Wszyscy tak robią .. A że z katalogu ? No proszę Cię, Szwajcarzy też tak robią to Łucz nie może ? :D
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #6  Wysłany: 2014-11-09, 16:32   

"Wszyscy" raczej nie próbują sprzedawać jednocześnie zegarków za 300 dolarów i za 3 dolary hmmm
Nie chodzi mi o to że produkują w Chinach, faktycznie większość tak robi i ma wy%$ne. Ale te zmiany nastąpiły tam po przejęciu przez Szwajcarów - to jest już dość interesujące.
W sumie z całego katalogu to może wziąłbym dwa modele - tego jednowskazówkowca bo jest fajny, i tego sportowego automata. Tylko oczywiście srogo siekrietno jaki ma mechanizm poza tym że "automatyczny" :))
_________________
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #7  Wysłany: 2014-11-09, 16:38   

Normalka. Skurwić markę dawnej konkurwncji, a potem powoli zacząć sprzedawać przez nią sieciowy chłam. Oczywiście przy nieodłącznym prężeniu garniturów: proszę oto pod naszym mynydżnętem efektywność wzrasta 10% rocznie itd.

G.

[ Dodano: 2014-11-09, 15:42 ]
PS: jak kiedyś wieczorem zobaczysz na majtkach żony markę Luch - napisz :))
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #8  Wysłany: 2014-11-09, 16:54   

Zaś żebym ja metki na żonich majtkach czytał ?? Toć upadek moralności to niechybny! :D
_________________
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #9  Wysłany: 2014-11-09, 17:09   

No dobra. jak tam będzie napisane "od Eugeniusa", cum bajszpil, możesz nie informować cool

Gbou.
 
 
Mzeg 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 1304
Skąd: NGC 7293
 #10  Wysłany: 2014-11-09, 18:26   Re: Quo vadis, Łucz ?

ALAMO napisał/a:

Na środkowym - najtańsze chińskie zegarki z silikonu, kosztujące po $2-3


Nie wydaje mi się żeby to była właściwy szacunek. Za 75USD sprzedają przecież. Poza tym w kolekcji jest bardzo dużo ładnie zaprojektowanych zegarków. Nie dziwne, że najczęściej odtwórczo skoro większość najładniejszych wzorów zostało już odkrytych przez ludzki umysł i urzeczywistnionych. A że nie tylko bogaci mogą się tymi wzorami cieszyć to tylko przyklasnąć.

A swoją drogą nie miałem pojęcia że marmurowy salon mają w Mińsku i że Franek M jest większościowym.

_________________
Zegarki * Rower * Radio
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #11  Wysłany: 2014-11-10, 03:20   

Wchodzę sobie spokojnie na nocny żer, zaglądam o jak na mnie wczesnej porze (jeszcze przed 3.00) na forum, a tu afera z moim Łuczem nie mniejsza jak ta z trzema posłami PISu :))

Teraz na poważnie - katalog oferowanych produktów Łucza oglądałem nie raz i nie ma tam niestety zbyt dużej liczby zegarków nawiązujących stylem do klasycznych i ładnych garniturowców z ZSRR. Moim zdaniem wypuszczenie na dużą dużą skalę takiej serii zegarków jak mój, przyniosłoby fabryce niezły zysk i duże zadowolenie klientom. Żadna z jeszcze działających poradzieckich fabryk zegarków nie oferuje czasomierzy nawiązujących do klasycznych i kultowych modeli z lat 60 i 70, które nie miałyby jakiś udziwnień. Mój Łucz jak na zegarek za takie pieniądze jest na prawdę dobrze wykonany. Pod względem jakości materiałów i wykończenia można go bez problemu porównać do radzieckich zegarków z lat 80, tyle tylko że sowiecki czasomierz kosztował w tamtych latach o wiele więcej niż mój Łucz dzisiaj. Taka klasyczna niczym nieudziwniona seria retro to byłby strzał w dziesiątkę, ale widać nowy właściciel Łucza ma inną politykę.
Całe szczęście kupiłem jakiś czas temu dwie nowe białoruskie Elektroniki, produkowane jeszcze na radzieckie kopyto. Definitywnie zostają u mnie, bo ostatnio przeczytałem gdzieś, że ich produkcja została zakończona, niestety z jeszcze dostępnymi klasycznymi modelami Łucza może stać się za chwilę to samo.
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
Lao Tse 
Ryżowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 546
Skąd: Okolice rzeki Jangcy
 #12  Wysłany: 2014-11-14, 09:08   

W pełni popieram zdanie Smoka, po prostu cena zegarka wystawionego na bazarku jest bardzo zachwycająca co było widać po reakcji ludzi i dlatego przeglądając z w nocy bazarek nie zastanawiałem się wcale, choć mam w założeniach że nie kupuję nowych zegarków zrobiłem to. Po zobaczeniu go na żywo nic nie stracił ,a zyskał. Nie wiem gdzie kupił bym mechaniczny zegarek o tej jakości, a w dodatku o tej stylistyce.Owszem można ponarzekać, ale czy ktoś by narzekał na nowy samochód kupiony w salonie za 15 tys. złoty. Odnośnie reszty zegarków w katalogu to powiem tak , nie moja bajka, może bym wybrał ze dwa patrząc ile kosztują, ale jak powiedziałem nie kupuję nowych zegarków, wyjątek stanowi ten kupiony od Smoka.
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #13  Wysłany: 2014-11-14, 09:33   

Lao Tse napisał/a:
Nie wiem gdzie kupił bym mechaniczny zegarek o tej jakości, a w dodatku o tej stylistyce


w atlanticu :złośliwiec:
_________________
beceen | ***** ***
 
 
adulis
Kulis

Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 5
Skąd: Stolica
 #14  Wysłany: 2014-11-14, 09:54   

Witam
A tu na http://allegro.pl/lucz-au...4794361147.html pojawił się kolejny interesujący Łucz. Gdyby miał jeszcze datownik z nazwami dni w cyrylicy (ach ta Miyota). Ten kształt i tarcza to jest to co lubię.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #15  Wysłany: 2014-11-14, 11:15   

500 zł to nie jest cena akceptowana w świecie białych ludzi za zegarek w kopercie z chromowanego szajsmetalu :twisted:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum