47mm Big Pilot PVD Power Reserve Automatic
Odpowiedz do tematu

:
A to?
http://www.youtube.com/watch?v=07i1NECLq0Y
Chcę mieć !

:
zlomiarz napisał/a:
A to?
http://www.youtube.com/watch?v=07i1NECLq0Y
Chcę mieć !


7- dniowej rezerwy to chyba tam nie ma :(

"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
:
Daj sobie z nim spokój , to taka Orkina, czy Herc w skórze Parnisa, lepiej kup jakiegoś pilota wtej kopercie , ale na werku ST 25.

: Kniec zabawy?
Ostatnio przy próbie nakręcenia mojego ulubionego (i jedynego :)) zegarka spotkała mnie bardzo przykra niespodzianka :(


Wygląda na to, że pękło ta wewnętrzna część koronki. Zegarek chodzi ale nie mogę go nakręcić. Dziwna sprawa, ponieważ koronka chodziła mi zawsze płynnie i bez dużego oporu.
Można coś z tym zrobić czy to już koniec zegarka?

:
Jeśli w tej części która wchodzi w werk została odrobina gwintu można zastosować przedłużkę do wałków i będzie po kłopocie, jeśli nie to tylko nowy wałek.

:
Dzięki za info.
Rozumiem, że nowy wałek = nowa koronka i w tym wypadku trzeba by szukać w majfrendów?
A jeśli okaże się, że wystarczy użyć przedłużki to u zegarmistrza powinienem bez problemu naprawić?

:
tylko nowy wałek który wkręcisz w tą koronkę , wałek to od majfrendów zamów .
Zegarmistrz złoży ci to wszytko i będzie ok

:
Svedos napisał/a:
Daj sobie z nim spokój , to taka Orkina, czy Herc w skórze Parnisa, lepiej kup jakiegoś pilota wtej kopercie , ale na werku ST 25.


W temacie werków w parnisach - w opisach manbushijie podaje takie numerki:
sea-gull 2530
sea-gull 2551
sea-gull 2542
sea-gull 2555

Gubię się w tym. Czy to wszystko są werki ST 25 tylko chodzi i to czy i gdzie ma sekundnik i power reserve czy są jakieś inne znaczące różnice?

:
Dokładnie tak.

:
grazie ;-)

znów człowiek trochę mądrzejszy....

:
mam taką samą usterkę co GrzesB i problem.. bo gdzie zamówić wałek naciągu do Portugalca skoro Gong Wei ku mojemu zdziwieniu odpisał "No,I have no winding stem"

:
Panowie istnieje coś takiego jak przedłużki do wałków do ST 25 pasuje o ile dobrze pamiętam rozmiar 0.9 mm, za ich pomocą można naprawić nie jeden urwany wałek, warunek musi pozostać minimalna część gwintu w naprawianym wałku.

Proponuję także napisać do Jacksona

:
to Michael żyje? :lol:
poszukam jeszcze u innych sprzedawców całego wałka bo boje się, że mufka taka nie złapie tych kilku zwoi gwinciku..
Dzięki za szybką radę

:
Wystarczy dosłownie 2-3 zwoje i dobry klej, ja tak naprawiałem wałki z dobrym skutkiem.

Odrobina kleju na pozostałość gwintu i mocna za pomocą szczypiec skręcić pozostałość wałka z przedłużką, potem dociąć tak otrzymany wałek na odpowiednią długość i po kłopocie.

:
napisałem do Jackosona, jeśli nie będzie miał wałka albo będzie jakiś problem to wtedy postaram się dosztukować go tą przedłużką.. opis tej operacji zabrzmiał dla mnie jak wyzwanie :)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.