47mm Big Pilot PVD Power Reserve Automatic
Odpowiedz do tematu

: 47mm Big Pilot PVD Power Reserve Automatic
Kilka dni temu przybył do mnie niespodziewanie wygrany na aukcji e-bay pilot Parnisa :) Fantastyczny sprzęt, kawał zegara! Zostaje u mnie.
Po dokładnych oględzinach zauważyłem, że pomiędzy deklem a kopertą zegarka jest szczelina, na oko 0,4 mm. Tak ma być czy dekiel jest niedokręcony???
Na szybko zrobiłem zdjęcie gdzie widać to pod koronką:


Druga sprawa, zegarek śpieszy się ok 12-15 s/dobę. Z tego co słyszałem, to niezły wynik jak dla zegarków mechanicznych/automatycznych ale może warto dać zegramistrzowi aby jeszcze trochę podregulował? Na forum mówiono o Parnisie, który miał odchyłkę 2 s miesiąc więc mnie lekka zazdrość bierze :)
Na razie nie mam więcej pytań ale pewnie jeszcze Was pomęczę ;)

PS. I pomyśleć, że kiedy miesiąc temu zacząłem rozglądać się za zegarkiem dla siebie to modele 40mm wydwały mi się nie do przyjęcia ze względu na duże rozmiary :)

Ostatnio zmieniony przez GrzesB 2010-03-31, 20:18, w całości zmieniany 1 raz
:
Jeśli chodzi o szczelinę to sprawdź czy jest ona równa z obu stron, w niektórych modelach Parnisów zdarzało się że szczelina z jednej strony był na poziome 03-04 mm a z drugiej praktycznie jej nie było, jest to wyniki niewłaściwej obróbki koperty i nic z tym nie da się zrobić. Ale równie dobrze może to być efekt niedokręconego dekla. Dokładność chodu można ocenić w miarę prawidłowo dopiero po 2-3 tygodniach stałej pracy, większość Parnisów na nastawach fabrycznych utrzymuje się w +5 sekund na dobę, każdy zegarmistrz powinien sobie z regulacją poradzić bez najmniejszego problemu.

:
Hehe, też tak miałem swego czasu.

A dzisiaj jestem posiadaczem 48mm Herza i 47mm Parnisa.
Co więcej, mój drogi i sentymentalny Longines 36mm wydał mi się tak mały, że wręcz damski. No to trafił do małżonki na rękę :D

Dekiel może być niedokręcony, lub skręcony niewłaściwie - to niestety może się zdarzyć małym chińskim rączkom.

Z zegarmistrzami trzeba uważać, jak pokazałem jednemu Parnisa, to był w ciężkim szoku. A jak mu klarowałem, że werk to klon unitasa 6497 to twarto się upierał, że pierwszy raz coś takiego widzi.

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
:
Dziękuję za informacje.
Szczelina z drugiej strony jest trochę mniejsza. No nic... pójdę do zegramistrza i poproszę aby spróbował czy da się dokręcić.

:
Jak jest mniejsza, ale tylko trochę , to zegarek jest w porządku, taka już ich uroda, dokręcić się da z pewnością, między deklem a koperty jest gumowa uszczelka, a nasi przyjaciele nie dokręcają dekli na maxa.

andre
[Usunięty]
:
Najpierw niech całkowicie odkręci bo być może uszczelka się zawinęła i nie siedzi w rowku.

:
Pocieszyliście mnie, jestem dobrej myśli :) Zauważyłem jeszcze jedną niepokojącą rzecz: patrząc na mechanizm, wydaje się, że na obrzeżach brakuje w dwóch miejscach śrubek, są gwintowane otworki ale śrubek nie ma... Jutro postaram się wrzucić zdjęcie.

andre
[Usunięty]
:
Mechanizm czasem jest na dwóch łapkach czasem na trzech.Tymi nagwintowanymi otworkami to ja bym się nie przejmował ;-)

:
odkrecic i dokrecic dekielek mozesz sam uzywajac suwmiarki , lepiej miec klucz do kopert , gdyz suwmiarka latwo porysowac dekielek , a jak sie omsknie to i koperte . Uszczelke trzeba dobrze ulozyc i bedzie dobrze

:
Nie mam klucza do kopert więc nie będę ryzykował. Tym bardziej, że to PVD. Zresztą, i tak wybieram się do zegarmistrza na zmianę paska.

:
A masz gumową piłkę? Taka małą, jak dla psa do zabawy? serio pytam ... :twisted:

:
Nie wiem, może by się znalazła. Gumowa piłka jako narzędzie do otwierania kopert...?

:
Tak , dokładnie tak, przykładasz piłkę do dekla, mocno przyciskasz i odkręcasz, piłka powinna być z gumy a nie z tworzywa, chodzi o to aby współczynnik tarcia był jak największy.
Na zatoce można kupić takie piłki przeznaczone specjalnie do odkręcania kopert w Ultramarynach.

Ostatnio zmieniony przez Svedos 2010-04-01, 10:14, w całości zmieniany 1 raz
:
Fajny patent, mam w domu grubą, szorstką gumę, spróbuję dzisiaj odkręcić dekiel.
Cieszę się, że trafiłem na takie pomocne forum :)

:
Bardzo fajny, i bezpieczny.
W zasadzie idealnie idzie odkręcić dekle ze szkłem, bez uszkodzeń. Każdy zresztą większy dekiel odkręca się bardzo ładnie!

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.