Poprzedni temat «» Następny temat
Zegarek szwajcarski do 4tys
Autor Wiadomość
KrzysztofCh
Kulis

Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 2
Skąd: Proszowice
 #1  Wysłany: 2014-08-03, 20:40   Zegarek szwajcarski do 4tys

Witam wszystkich.
Jestem tu nowy. Z góry przepraszam jeśli coś nieprecyzyjnie sformułuję.
Chcę kupić zegarek szwajcarski. Interesuje mnie zakup nowego zegarka, mechanicznego (automatycznego). Zegarek ma być elegancki, do noszenia do marynarki, na bransolecie. Mam raczej szczupłe nadgarstki, więc nie chciałbym by był przesadnie duży. Wiem że na forach dużo pisze się o różnych modelach zegarków, przeglądałem je, ale nie znalazłem informacji w miarę "świeżej", tzn. daty przy dyskusjach to rok 2011 czy 2012, a chciałbym dowiedzieć się co aktualnie mógłby mi ktoś polecić.
Widziałem np. Eposy z kolekcji Passion, 43mm, ale wydają mi się nieco za duże. Stąd moja prośba o podanie mi konkretnych modeli zegarków. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
PS. Dodam że aktualnie posiadam Roamera sportowego i bardzie elegancką Grovanę (oba kwarcowe), natomiast myślę o sprawieniu sobie prezentu w postaci mechanicznego (automatycznego) zegarka, tylko zupełnie się w tym nie orientuję, na co zwrócić uwagę.
 
 
Kyle
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 9 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2296
 #2  Wysłany: 2014-08-03, 21:02   Re: Zegarek szwajcarski do 4tys

KrzysztofCh napisał/a:
Zegarek ma być elegancki, do noszenia do marynarki, na bransolecie.


Bransoleta i elegancki to rzeczy co do zasady wykluczające się. Rozstrzygające będzie, o jakie marynarki Ci chodzi. Jeżeli o zestawy bliższe garniturowi biznesowemu/wizytowemu, to tylko pasek skórzany (i oczywiście prosta, czytelna tarcza), bez względu na to, co nosił Bond ;) . W przypadku marynarek sportowych bransoleta przejdzie, podobnie jak ogólnie zegarek sportowy, choćby diver, może być jakieś chrono.

Niezależnie od tego, który kierunek wchodzi w grę, dokonałbym na Twoim miejscu przy takim budżecie rzetelnego przeglądu oferty firm: Longines, Oris, Hamilton. W przypadku gdybyś zaakceptował używane, to moim zdaniem idealna byłaby Eterna Kontiki Four Hands, którą sam noszę. Pasowałaby zarówno rozmiarem, jak i charakterem, który jest dość uniwersalny:noszona na pasku dobrze się prezentuje z garniturem, a jednocześnie może być kupiona w wersji z bransoletą, która jest świetnej jakości,i wtedy robi za zegarek do sportowej elegancji.

Nie odrzucałbym też japończyków, zwłaszcza wobec wątłego nadgarstka. Seiko ze średniej półki albo jakiś Orient Star.
 
 
Woytec 
Majerankowy
Stary zrzęda


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 76 razy
Wiek: 64
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 18949
Skąd: TST
 #3  Wysłany: 2014-08-03, 21:10   

Witaj KrzysztofCh :)

Takie tu mamy zwyczaje, że pierwszy post wypadałoby napisać tu:
http://www.czwarty-wymiar.pl/viewtopic.php?t=16956

Co prawda i tu mamy sporo wątków na temat zegarków szwajcarskich ale proponuję Ci takze zajrzeć tam
http://zegarkiclub.pl/forum/
i do odpowiedniego tematu
http://zegarkiclub.pl/for...1-jaki-zegarek/
_________________
pozdrawiam, Wojtek

Komunizm 2.0, czyli nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy.
 
 
Słoniu 
Klon Ryżowego Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 114 razy
Wiek: 43
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 12934
Skąd: Opole
 #4  Wysłany: 2014-08-03, 22:25   

Elegancki - na bransolecie - budżet niewiele przekroczony cool
_________________
Blog o zegarkach ; Facebook Bloga
 
 
bert69 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 22 razy
Wiek: 54
Dołączył: 16 Kwi 2013
Posty: 2748
Skąd: WZ
 #5  Wysłany: 2014-08-04, 11:53   

Taki Tissot, zmieścisz się w okolicach 2k

_________________
Pozdrawiam, Wojtek

... Taka jest moja koncepcja, Tak ja to widzę
Oni - wadliwi myśliwi, Ja jestem prawdziwy myśliwy ......
 
 
KrzysztofCh
Kulis

Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 2
Skąd: Proszowice
 #6  Wysłany: 2014-08-04, 16:36   

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Również za zdjęcia. Narazie przeglądam internet. I poszukuję. Ale o coś takiego mi chodzi co prezentujecie, elegancki ale koniecznie na bransolecie (pasek dla mnie odpada)

[ Dodano: 2014-08-05, 09:25 ]
Przeglądałem Tissoty i wpadło mi coś takiego w oko. Rozmiar wydaje się idealny (41mm) - Tissot Luxury Powermatic 80. Czy Ktoś coś mi może doradzić w tej sprawie, czy warto się zainteresować tymi Tissotami? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dodano: 2014-08-05, 09:29
http://forums.watchuseek....ech-771888.html
 
 
kurynio 
Starszy Ryżowy


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 26 Lis 2013
Posty: 601
Skąd: Lublin
 #7  Wysłany: 2014-08-10, 10:16   

KrzysztofCh, można sporo znaleźć w sieci, mechanizm bazuje na ETA 2824, której przedtstawiać chyba nikomu nie trzeba. Tutaj masz przykładowy link:
http://www.pasjonaciczasu...lucja-eta-2824/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum