Citizen Eco Drive Diver 300m BN0030-71E
Odpowiedz do tematu

: Citizen Eco Drive Diver 300m BN0030-71E
Zatęskniłem za moim Citizenem NY2300-09E, który poszedł cieszyć oczy kogoś innego, głównie ze względu na swój niewielki rozmiar. Postanowiłem sprawić sobie inny, o słuszniejszych wymiarach. Po zasięgnięciu opinii padło na model Eco Drive Diver 300m BN0030-71E. Po dwóch tygodniach oczekiwania (kupiony w Singapurze) dotarł. Jakie było moje zdziwienie, gdy po otwarciu przesyłki oczom moim ukazało się efektowne, oryginalne opakowanie Citizena (miał przyjść w gift-boxie, czyli, prawdopodobnie, w foliowej torebce).

Mechanizm : Made In Japan Citizen Eco-Drive kaliber E168 L.
Koperta : stal chirurgiczna, w całości szczotkowana, bezel również szczotkowany z czarnym pierścieniem ceramicznym, ruchomy, z białymi markerami i cyframi arabskimi co 5 sekund, obracany, 120 klików (wg producenta – nie sprawdzałem). Koronka osłonięta i, jak we wszystkich zegarkach tego typu, zakręcana, w tym modelu z dodatkowym uszczelnieniem.
Szkło : mineralne, utwardzane, jak w większości zegarków tego typu.
Tarcza : czarna, z ciemnografitowym, falistym, poziomym wzorem, indeksy godzinowe pokryte luminową, wskazówki, podobnie jak indeksy, pokryte luminową, wyjątkiem jest wskazówka sekundnika – koloru czerwonego z luminowaną białą kropką.
Bransoleta : ze stali chirurgicznej, ogniwa pełne, szczotkowane z wstawkami z poliuretanu w ich środkowej części. Zapięcie z dwoma zabezpieczeniami, otwierane na dwa zatrzaski. Bransoleta zegarka „Made in China”, co jest poświadczone stosowną grawerką na zapięciu.
Inne : wodoszczelność 300m, datownik z dniem miesiąca na godzinie 3-ej, dokładność podana przez producenta +/-15 sekund / miesiąc, ostrzeżenie przed rozładowaniem baterii, rezerwa chodu 180 dni po pełnym naładowaniu baterii, gwarancja międzynarodowa, 2-letnia.
Wymiary : średnica 40mm bez koronki, 43mm z koronką, wysokość z uszami 46mm, grubość 11mm, szerokość bransolety/paska 20mm. Średnica szkła 33mm.

Pierwsze wrażenia : wygląda na dużo większy, niż jest w rzeczywistości. Doskonale leży na nadgarstku (po odjęciu mu 3 ogniwek). Wysoka jakość wykonania. Nie znalazłem żadnych widocznych niedoróbek. W ciągu 48h zrobił tylko/aż +1 sek. (ale to pogardzany kwarcyk), czyli idealnie mieści się w zakładanych przez producenta +/-15 sek. / miesiąc. Świeci rewelacyjnie, wyraźnie i długo, ale to akurat normalne w Citizenach. Łatwo i bez problemów obracający się bezel, zarówno na nadgarstku jak i po zdjęciu zegarka. Jedynym (dla mnie) minusem jest bransoleta łączona z poliuretanem. Fakt, że optycznie całkiem nieźle komponuje się z czarnym, ceramicznym bezelem. Ale niespecjalnie przepadam za bransoletami i mój nowy nabytek w najbliższym czasie dostanie jakieś nowe, skórzane ubranko.

Podsumowanie : za ok. 350zł można stać się właścicielem bardzo fajnego, codziennego zegarka, który, jak chyba każdy Citizen, wiele wytrzyma i będzie nam służył przez długi, długi czas.








:
Muczos fajnos zegarkos! Eviva Japona!
W końcu ci się chciało jakąś fajną reckę napisać :lol: ;) ..

:
Fajna maszyna,jak dla mnie super ,ale tylko na gumie-gratulacje !!!

:
Bardzo fajny! (i za niewielkie pieniądze). Dzięki za recenzje.

:
ALAMO napisał/a:
Muczos fajnos zegarkos! Eviva Japona!
W końcu ci się chciało jakąś fajną reckę napisać :lol: ;) ..


Czeka jeszcze na opis 11-u jego kolegów. W końcu, jako bezrobotny :sad: , mam teraz sporo czasu.

:
Świetna recka, a i zegarek na fotkach nabrał nowego wyrazu i nawet się MUA podoba, dobrze zainwestowane "100" złotych :wink:

:
Fotki fatalne, dopiero się uczę, nawet dziś w nocy statyw zakupiłem. postaram się, by następne były lepsze.

:
Zdecydowanie lepsze od poprzednich, więc uczysz się szybko, i już wkrótce prześcigniesz naszych forumowych nadwornych fotografów :wink: :lol:

:
Gratki Tomek - fajny ekocitek :)

:
Naprawdę fajny, zaczął mi się podobać bardziej niż ten Doxokształtny. Swietnie by wyglądał na grafitowym rhino.

Ostatnio zmieniony przez chomior 2010-03-27, 12:19, w całości zmieniany 1 raz
hinol
[Usunięty]
:
gdzie można takiego dostać za 350zł?
Znalazłem tylko o wiele droższe...

:
Na Jebaju. Na licytacji. Tylko trochę cierpliwości. Mój przyjechał z Singapurii. Sprzedawca timeparadise

Ostatnio zmieniony przez Tomek 2010-03-27, 15:17, w całości zmieniany 2 razy
hinol
[Usunięty]
:
dzięki za odpowiedź

:
Gratulować, prezentuje się wcale wcale.. od jakiegoś czasu to eco-drive mi też chodzi po głowie..

Blaz
[Usunięty]
:
Świetnie się czyta tą recenzję, gratulacje!

Nie, no świetny okaz nurka i to za jaką cenę. :shock: :grin:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.