Alba vs Citek vs Seiko
Odpowiedz do tematu

: Alba vs Citek vs Seiko
Szukam jak najbardziej klasycznego zegarka (bateryjka) na brązowym pasku (jak co dokupie). Wysoki poziom japońskiego prestiżu mile widziany. Zegarek będzie dodatkiem do zestawów ala:



więc pasowałoby się jakoś komponował. W zamyśle myślałem o słis made (42mm / 11mm).. ale aż tyle zbedne gotówki to ja nie mam :D Wizualnie pasowałby z pewnością i jest to też wizualna inspiracja.



W starciu udział biorą:

1. SEIKO SUR035P1



2. ALBA AV3119X



3. CITEK



4. ALBA2



5. SEIKO SNN271P1



No to Panowie kumotrzy (kumotrowie?!), glosujemy!

:
A moze

Seiko Seiko SUR019 z szafirkiem

Ostatnio zmieniony przez Ptaku 2014-05-25, 17:56, w całości zmieniany 1 raz
:
Nr 5 tylko na pasek :)

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
Zgadzam się z przedmówcą. Numer 5 na pasek i wszystko gra.

Pozdrawiam
Waldek
:
Też bym wybrał nr 5 i założył pasek

Nieczynne z powodu że zamknięte
:
Ptaku napisał/a:
Seiko Seiko SUR019 z szafirkiem

To Seiko wymiata.
Dostępne w PL ? :)

Ostatnio zmieniony przez Bimberek 2014-05-25, 19:22, w całości zmieniany 1 raz
:
Nie mam pojecia czy jest w PL, ale jest tutaj a to sprawdzony sklep
http://watchhubs.com/en/m...p2-sur019p.html

Swoja droga chyba nie widzialem tanszego przyzwoicie wygladajacegi zegarka z szafirem

:
Nie ma określonych skarpetek, modelu, koloru oraz rocznika samochodu więc tak naprawdę to pozostaje tylko wróżenie z fusów.

:
Do mokasyn nie nosze skarpetek jak już stopki :P A co do samochodu to zapytam jaki kupić w stosownym wątku tak by mi do zegarka i skarpetek pasował cool

Ptaku tego seikacza też oglądałem i podobne ale bez szafiru. Ładne ale zbyt garniturowe i ta ramka przy okienku daty za to na plus brak rzymskiej 12. Jak wygra pozycja jeden to wezme blizniacze modele pod uwagę. Jak by ktoś był zainteresowy pozycje jeden SUR035P1 można w 3D zobaczyć na http://www.watchshop.com/...-p99968196.html

:
A ja bym do powyzszej stylówki dobrał jakis bardziej 'charakterny' zegarek (wakacyjnego, kolorowego divera, sportowe chrono), bo w połączeniu z takimi elegantami wszystko jest zbyt zachowawcze wg mnie ;)
Ale chyba własnie o to Ci chodzi, więc z prezentowanych tutaj- piątka :)

:
Zupełnie nieorginalnie, ale z wyżej zaproponowanych wyłącznie nr 5.

:
Machu i rmak, charakterny czy oryginalny zegarek już mam. Jest to kazik ef 341 (carrera look, tylko, że na stali, paska ciągle szukam w normalnej cenie :) )




Zegar ten nijak nie pasuje do przedstawionych wyżej stylizacji, to też szukam czegoś bardziej zachowawczego i z klimatem vintage. Jeśli zegar spełnia te dwa założenia a potrafi jeszcze pokazać charakterek (jak choćby pokazany tissot) to chętnie go przygarnę, więc jak coś macie ciekawego to wrzucajcie. Niemniej obawiam się, że mam taki budżet, że albo mam do czynienia z klasycznym i charakternym zegarkiem ale automatem, albo totalnie odjechanym lub mega prostym kwarcem. Nie widzę niczego takiego pośredniego.

Ostatnio zmieniony przez user007 2014-05-26, 00:16, w całości zmieniany 2 razy
:
kornel91 napisał/a:
Nr 5 tylko na pasek :)


Nic dodać nic ująć. Do letniego stroju jasna tarcza z komplikacjami podkreślającymi charakter lekko 'leisure' w przeciwieństwie do garniturowca, ale bardzo szykownymi i koniecznie brązowy skórzany pasek... mniam

:
plask Po pierwsze w ankiecie nie ma "inny". :))
Zaproponuje coś co jest na bazarku
http://www.czwarty-wymiar.pl/viewtopic.php?t=19520







Poganin jest super.

Ostatnio zmieniony przez Dorian06 2014-05-26, 07:55, w całości zmieniany 1 raz
Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
kornel91 napisał/a:
Nr 5 tylko na pasek :)


+ milion pifko

Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.