Kradziez/zgubienie przesylki z USA do PL
Odpowiedz do tematu

:
Ok ale czy w sytuacji, gdy poza USA nie ma trackingu takiej paczki a sprzedający udowodni ze ją wysłał i ona opuściła stany to ja mam jakiekolwiek szanse na odzyskanie pieniędzy? On chyba może odpowiedziec paypalowi że dopełnił swoich obowiązków, nadal paczkę a to co się z nią stało to wina wybranego przeze mnie sposobu przesyłki?
Przepraszam z góry jeśli moje pytania sa oczywiste bądź głupie ale nie byłem wcześniej w takiej sytuacji i nie mam żadnych doświadczeń ze sporami w paypal :oops:

Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.
:
Tapir, wg. Ebaya sprzedawca odpowiada za przesyłkę do chcili doręczenia jej do Ciebie. W sumie to nawet dłużej bo przedmiot może się nie zgadzać z opisem na aukcji.

W twoim przypadku to nie ma co się zastanawiać tylko trzeba otwierać spór, Twoja przesyłka nie opuściła nawet poczty, w której została nadana :głową w mur:

Ostatnio zmieniony przez Deco79 2014-05-13, 11:34, w całości zmieniany 1 raz
Seiko: 6105-8110, SBDX001, 6306-7000
Citizen: Signature Grand Classic NB0046-51L
AEVIG: Huldra Blue
Casio: G-9300
:
Tracking jak już pisaliście w innych wątkach nie zawsze odzwierciedla rzeczywistość. Wysmarowałem kolejną PM do sprzedawcy, czekam na odpowiedz i na szczegółowe wyjaśnienie, co się dzieje/działo z paczką w USA.
Wstrzymuję się z tym sporem jak mogę bo sprzedawca to gość, który na WUS ma kilkadziesiąt pozytywnych opinii, zarówno ze sprzedaży zegarków jak i robionych przez niego pasków ale chyba niedługo nie będę miał wyboru.

Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.
:
Wyjaśniło się coś?

Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused

_________________
русский тролль иди нахуй
:
Niewiele się wyjaśniło.

Szanowny sprzedający po 2 dniach odpisał mi, że nie dostał z poczty żadnych nowych informacji i że poczta potwierdza status, który jest w trackingu (Electronic Shipping Info Received - czyli paczka nawet nie ruszyła)... Paczka nadana 07.04. IMO bardzo prawdopodobne, że nawet na tej poczcie nie był i napisał byle co na odwal się bo nie chce mi się wierzyć, że skoro paczka od ponad miesiąca się nie ruszyła z miejsca jak twierdzi tracking to poczta by mu grzecznie przytaknęła :głową w mur: Więc albo paczka zaginęła gdzieś w USA i nikt nie wie gdzie albo szanowny sprzedający po prostu mnie okłamał i nie zweryfikował na poczcie tego trackingu. plask

Przy okazji oczywiście zaczął marudzić, że mogłem wybrać droższą opcję, że on paczkę nadał i generalnie ma w d*pie bo on swoje zrobił - czyli dokładnie to, czego się spodziewałem.

Moja cierpliwość się skończyła, otworzyłem dziś spór. Być może to go zmotywuje do działania chociaż przestałem się łudzić, że zegarek do mnie dotrze. Jestem zły tym bardziej, że odkładałem, szukałem, sprzedawałem i jak w końcu trafił mi się SARB017 w ładnym stanie i za rozsądne pieniądze to szlag go trafił gdzieś po drodze :wkurzony:

Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.
:
Tapir ... nawet jesli, to zazwyczaj sporu na first class mail w usps nic nie da, chyba ze kupil ubzezpieczenie i masz na to 30 dni od wyslania.

https://www.usps.com/ship...nal-claims.htm?

Registered mail jest warte 14 dolcow praktycznie zawsze ... a przy okazji ma od razu ubezpieczenie na 45$. W PayPal moze sie uda, chociaz jak ma tracking w USA to moze byc nie ciekawie.

InfectedControl a.k.a. Dawid
:
Poprawcie mnie jesli sie myle, ale czy "electronic shipping info received" nie oznacza tyle, ze wypelnil formularz nadania na stronie USPS, ale fizycznie paczki do urzedu nie dostarczyl? Wydaje sie, ze jesli faktycznie ja wyslal, to powinna byc informacja o urzedzie ktory paczke przyjal.

:
infectedcontrol, jeżeli Tapir kupował przez ebaya to ten spór trzeba zamienić na roszczenie i tyle. W przypadku ebaya sprzedawca odpowiada za towar do chwili dostarczenia do do klienta.

Seiko: 6105-8110, SBDX001, 6306-7000
Citizen: Signature Grand Classic NB0046-51L
AEVIG: Huldra Blue
Casio: G-9300
:
Jeżeli klient udziela się mocno na Wus to kumotry pomogą Tobie zrobić mu tam dym c'nie?
łajza straszna....

Ostatnio zmieniony przez Jacobi 2014-05-17, 09:59, w całości zmieniany 1 raz
:
Mariusz napisał/a:
Poprawcie mnie jesli sie myle, ale czy "electronic shipping info received" nie oznacza tyle, ze wypelnil formularz nadania na stronie USPS, ale fizycznie paczki do urzedu nie dostarczyl? Wydaje sie, ze jesli faktycznie ja wyslal, to powinna byc informacja o urzedzie ktory paczke przyjal.


dokladnie, ten status oznacza tylko, ze zarejestrowal przesylke na stronie usps.
Gdyby ja dostarczyl na poczte albo przyjechalby po nia kurier, to by byl status kolejny (ocal pick up, czy cos takiego).

wiec wg trackingu to nawet jej nie nadal fizycznie.

beceen | ***** ***
:
infectedcontrol napisał/a:
Tapir ... nawet jesli, to zazwyczaj sporu na first class mail w usps nic nie da, chyba ze kupil ubzezpieczenie i masz na to 30 dni od wyslania.
Ubezpieczenia nie było :(
infectedcontrol napisał/a:
W PayPal moze sie uda, chociaz jak ma tracking w USA to moze byc nie ciekawie.
No właśnie ja od paru tygodni nie jestem w stanie ustalić, czy z paczką faktycznie stało się coś więcej niż wysłanie info do poczty. Status się nie zmienia, sprzedający nie dostarczył mi jakichkolwiek innych informacji tylko się wypiął i twierdzi, że wysłał a reszta to moja sprawa :głową w mur:
Czy ja jako adresat mogę napisać maila z prośbą o szczegółowy tracking do USPS? Czy oni w ogóle takie dane mi udostępnią?
Deco79 napisał/a:
infectedcontrol, jeżeli Tapir kupował przez ebaya to ten spór trzeba zamienić na roszczenie i tyle. W przypadku ebaya sprzedawca odpowiada za towar do chwili dostarczenia do do klienta.
Nie kupowałem przez ebay, ogłoszenie wisiało na WUS, dogadaliśmy się przez pw. Czy w takim wypadku odpowiedzialność sprzedawcy się zmienia w jakiś sposób? Na razie nie ustosunkował się do moich zarzutów na paypal w żaden sposób.

Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.
:
;)

Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
Dzięki za podbicie ;)

Dostałem odpowiedz do sporu. Gość twierdzi ze był na poczcie, poczta nie potrafi zlokalizować paczki w żaden sposób i twierdzi, ze First Class nie ma trackingu nawet w USA. Czy ktoś może to potwierdzić?

Mało tego, już chyba tylko po to, zeby mnie dodatkowo wk*rwic pisze mi ten człowiek, ze na poczcie mu powiedzieli, ze ja pewnie ta paczkę dostałem tylko chce wyłudzić pieniądze :głową w mur: Do cholery ciężkiej, ja moge zrozumieć ze nie ma szczegółowego trackingu do PL ale czy u nich funkcjonuje coś takiego jak potwierdzenie odbioru paczki? I czy to "electronic notification" jest równoznaczne z potwierdzeniem nadania?

Zmienię zaraz ten spór w roszczenie ale czuje, ze jestem w bardzo ciemnej d... facepalm

Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.
:
tu jest troche info o rodzajach paczek: http://www.jdslabs.com/shipping-info/

generalnie first class jest jak zwykly nasz list, wiec nie ma trackingu.
jak idzie za granice, to jest numer deklaracji celnej (ten format YYxxxxUS) - i wtedy ma tracking tylko w US, ale jak to zwykle - nie zawsze.

Cytat:
Non-trackable First Class and Priority Mail International packages have a customs ID in the form of LN#########US, LC#########US, or LJ#########US. These packages can be tracked within the United States only. After the package departs the nearest international postal hub, tracking stops. This is because the receiving country treats LN/LC/LJ customs ID barcodes as normal mail, which means they are not traceable and your post office will have no record of the package.


ja juz nic ze stanow nie kupuje, jesli nie jest wysylane kurierem/EMSem.

ten status, ze electronic info received nie powinien byc jednoznaczny z fizycznym nadaniem przesylki - on mowi tylko o tym, ze ktos zarejestrowal przesylke w systemie usps.

nie ma co czekac, otwieraj spor.

co do kradziezy, jednak, to wysoce prawdopodobne. Jankesi musza wpisywac w deklaracje dokladny opis wysylanej rzeczy, wiec wiecie rozumiecie.

mi ukradziono/zgubiono (choc niestety podejrzewam to pierwsze) lacznie 4 paczki z usa.

zeby im rece uschly.

Ostatnio zmieniony przez beceen 2014-05-22, 11:35, w całości zmieniany 1 raz
beceen | ***** ***
:
Mam numer LJ934227808US, paczka jest międzynarodowa wiec tracking w USA powinien być?

Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.