Poprzedni temat «» Następny temat
Kradziez/zgubienie przesylki z USA do PL
Autor Wiadomość
Tapir 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 771
Skąd: Mazowsze
 #16  Wysłany: 2014-05-13, 10:49   

Ok ale czy w sytuacji, gdy poza USA nie ma trackingu takiej paczki a sprzedający udowodni ze ją wysłał i ona opuściła stany to ja mam jakiekolwiek szanse na odzyskanie pieniędzy? On chyba może odpowiedziec paypalowi że dopełnił swoich obowiązków, nadal paczkę a to co się z nią stało to wina wybranego przeze mnie sposobu przesyłki?
Przepraszam z góry jeśli moje pytania sa oczywiste bądź głupie ale nie byłem wcześniej w takiej sytuacji i nie mam żadnych doświadczeń ze sporami w paypal :oops:
_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.
 
 
Deco79 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 15 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 2120
Skąd: Gdańsk
 #17  Wysłany: 2014-05-13, 11:33   

Tapir, wg. Ebaya sprzedawca odpowiada za przesyłkę do chcili doręczenia jej do Ciebie. W sumie to nawet dłużej bo przedmiot może się nie zgadzać z opisem na aukcji.

W twoim przypadku to nie ma co się zastanawiać tylko trzeba otwierać spór, Twoja przesyłka nie opuściła nawet poczty, w której została nadana :głową w mur:
_________________
Seiko: 6105-8110, SBDX001, 6306-7000
Citizen: Signature Grand Classic NB0046-51L
AEVIG: Huldra Blue
Casio: G-9300
Ostatnio zmieniony przez Deco79 2014-05-13, 11:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tapir 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 771
Skąd: Mazowsze
 #18  Wysłany: 2014-05-13, 22:00   

Tracking jak już pisaliście w innych wątkach nie zawsze odzwierciedla rzeczywistość. Wysmarowałem kolejną PM do sprzedawcy, czekam na odpowiedz i na szczegółowe wyjaśnienie, co się dzieje/działo z paczką w USA.
Wstrzymuję się z tym sporem jak mogę bo sprzedawca to gość, który na WUS ma kilkadziesiąt pozytywnych opinii, zarówno ze sprzedaży zegarków jak i robionych przez niego pasków ale chyba niedługo nie będę miał wyboru.
_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.
 
 
goTomek 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Poprawny niepoprawny


Pomógł: 102 razy
Wiek: 55
Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 15148
Skąd: z okolicy
 #19  Wysłany: 2014-05-17, 01:07   

Wyjaśniło się coś?
_________________
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused

_________________
русский тролль иди нахуй
 
 
Tapir 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 771
Skąd: Mazowsze
 #20  Wysłany: 2014-05-17, 01:24   

Niewiele się wyjaśniło.

Szanowny sprzedający po 2 dniach odpisał mi, że nie dostał z poczty żadnych nowych informacji i że poczta potwierdza status, który jest w trackingu (Electronic Shipping Info Received - czyli paczka nawet nie ruszyła)... Paczka nadana 07.04. IMO bardzo prawdopodobne, że nawet na tej poczcie nie był i napisał byle co na odwal się bo nie chce mi się wierzyć, że skoro paczka od ponad miesiąca się nie ruszyła z miejsca jak twierdzi tracking to poczta by mu grzecznie przytaknęła :głową w mur: Więc albo paczka zaginęła gdzieś w USA i nikt nie wie gdzie albo szanowny sprzedający po prostu mnie okłamał i nie zweryfikował na poczcie tego trackingu. plask

Przy okazji oczywiście zaczął marudzić, że mogłem wybrać droższą opcję, że on paczkę nadał i generalnie ma w d*pie bo on swoje zrobił - czyli dokładnie to, czego się spodziewałem.

Moja cierpliwość się skończyła, otworzyłem dziś spór. Być może to go zmotywuje do działania chociaż przestałem się łudzić, że zegarek do mnie dotrze. Jestem zły tym bardziej, że odkładałem, szukałem, sprzedawałem i jak w końcu trafił mi się SARB017 w ładnym stanie i za rozsądne pieniądze to szlag go trafił gdzieś po drodze :wkurzony:
_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.
 
 
infectedcontrol 
Starszy Ryżowy
Conus Destroyer ;)


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 777
Skąd: Maryland, USA/Płock
 #21  Wysłany: 2014-05-17, 05:00   

Tapir ... nawet jesli, to zazwyczaj sporu na first class mail w usps nic nie da, chyba ze kupil ubzezpieczenie i masz na to 30 dni od wyslania.

https://www.usps.com/ship...nal-claims.htm?

Registered mail jest warte 14 dolcow praktycznie zawsze ... a przy okazji ma od razu ubezpieczenie na 45$. W PayPal moze sie uda, chociaz jak ma tracking w USA to moze byc nie ciekawie.
_________________
InfectedControl a.k.a. Dawid
 
 
Mariusz 
Klon Sprzedawcy Ryżu


Pomógł: 48 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 9788
Skąd: z ...
 #22  Wysłany: 2014-05-17, 07:49   

Poprawcie mnie jesli sie myle, ale czy "electronic shipping info received" nie oznacza tyle, ze wypelnil formularz nadania na stronie USPS, ale fizycznie paczki do urzedu nie dostarczyl? Wydaje sie, ze jesli faktycznie ja wyslal, to powinna byc informacja o urzedzie ktory paczke przyjal.
 
 
Deco79 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 15 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 2120
Skąd: Gdańsk
 #23  Wysłany: 2014-05-17, 07:49   

infectedcontrol, jeżeli Tapir kupował przez ebaya to ten spór trzeba zamienić na roszczenie i tyle. W przypadku ebaya sprzedawca odpowiada za towar do chwili dostarczenia do do klienta.
_________________
Seiko: 6105-8110, SBDX001, 6306-7000
Citizen: Signature Grand Classic NB0046-51L
AEVIG: Huldra Blue
Casio: G-9300
 
 
Jacobi 
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 12 razy
Wiek: 65
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 14623
Skąd: Warszawa
 #24  Wysłany: 2014-05-17, 09:58   

Jeżeli klient udziela się mocno na Wus to kumotry pomogą Tobie zrobić mu tam dym c'nie?
łajza straszna....
Ostatnio zmieniony przez Jacobi 2014-05-17, 09:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #25  Wysłany: 2014-05-17, 10:15   

Mariusz napisał/a:
Poprawcie mnie jesli sie myle, ale czy "electronic shipping info received" nie oznacza tyle, ze wypelnil formularz nadania na stronie USPS, ale fizycznie paczki do urzedu nie dostarczyl? Wydaje sie, ze jesli faktycznie ja wyslal, to powinna byc informacja o urzedzie ktory paczke przyjal.


dokladnie, ten status oznacza tylko, ze zarejestrowal przesylke na stronie usps.
Gdyby ja dostarczyl na poczte albo przyjechalby po nia kurier, to by byl status kolejny (ocal pick up, czy cos takiego).

wiec wg trackingu to nawet jej nie nadal fizycznie.
_________________
beceen | ***** ***
 
 
Tapir 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 771
Skąd: Mazowsze
 #26  Wysłany: 2014-05-17, 13:14   

infectedcontrol napisał/a:
Tapir ... nawet jesli, to zazwyczaj sporu na first class mail w usps nic nie da, chyba ze kupil ubzezpieczenie i masz na to 30 dni od wyslania.
Ubezpieczenia nie było :(
infectedcontrol napisał/a:
W PayPal moze sie uda, chociaz jak ma tracking w USA to moze byc nie ciekawie.
No właśnie ja od paru tygodni nie jestem w stanie ustalić, czy z paczką faktycznie stało się coś więcej niż wysłanie info do poczty. Status się nie zmienia, sprzedający nie dostarczył mi jakichkolwiek innych informacji tylko się wypiął i twierdzi, że wysłał a reszta to moja sprawa :głową w mur:
Czy ja jako adresat mogę napisać maila z prośbą o szczegółowy tracking do USPS? Czy oni w ogóle takie dane mi udostępnią?
Deco79 napisał/a:
infectedcontrol, jeżeli Tapir kupował przez ebaya to ten spór trzeba zamienić na roszczenie i tyle. W przypadku ebaya sprzedawca odpowiada za towar do chwili dostarczenia do do klienta.
Nie kupowałem przez ebay, ogłoszenie wisiało na WUS, dogadaliśmy się przez pw. Czy w takim wypadku odpowiedzialność sprzedawcy się zmienia w jakiś sposób? Na razie nie ustosunkował się do moich zarzutów na paypal w żaden sposób.
_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.
 
 
Dorian06 
King of chinese maierans
Prezes KSF


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 101 razy
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 29395
Skąd: KrK
 #27  Wysłany: 2014-05-22, 10:57   

;)
_________________
Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko

 
 
Tapir 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 771
Skąd: Mazowsze
 #28  Wysłany: 2014-05-22, 11:05   

Dzięki za podbicie ;)

Dostałem odpowiedz do sporu. Gość twierdzi ze był na poczcie, poczta nie potrafi zlokalizować paczki w żaden sposób i twierdzi, ze First Class nie ma trackingu nawet w USA. Czy ktoś może to potwierdzić?

Mało tego, już chyba tylko po to, zeby mnie dodatkowo wk*rwic pisze mi ten człowiek, ze na poczcie mu powiedzieli, ze ja pewnie ta paczkę dostałem tylko chce wyłudzić pieniądze :głową w mur: Do cholery ciężkiej, ja moge zrozumieć ze nie ma szczegółowego trackingu do PL ale czy u nich funkcjonuje coś takiego jak potwierdzenie odbioru paczki? I czy to "electronic notification" jest równoznaczne z potwierdzeniem nadania?

Zmienię zaraz ten spór w roszczenie ale czuje, ze jestem w bardzo ciemnej d... facepalm
_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #29  Wysłany: 2014-05-22, 11:35   

tu jest troche info o rodzajach paczek: http://www.jdslabs.com/shipping-info/

generalnie first class jest jak zwykly nasz list, wiec nie ma trackingu.
jak idzie za granice, to jest numer deklaracji celnej (ten format YYxxxxUS) - i wtedy ma tracking tylko w US, ale jak to zwykle - nie zawsze.

Cytat:
Non-trackable First Class and Priority Mail International packages have a customs ID in the form of LN#########US, LC#########US, or LJ#########US. These packages can be tracked within the United States only. After the package departs the nearest international postal hub, tracking stops. This is because the receiving country treats LN/LC/LJ customs ID barcodes as normal mail, which means they are not traceable and your post office will have no record of the package.


ja juz nic ze stanow nie kupuje, jesli nie jest wysylane kurierem/EMSem.

ten status, ze electronic info received nie powinien byc jednoznaczny z fizycznym nadaniem przesylki - on mowi tylko o tym, ze ktos zarejestrowal przesylke w systemie usps.

nie ma co czekac, otwieraj spor.

co do kradziezy, jednak, to wysoce prawdopodobne. Jankesi musza wpisywac w deklaracje dokladny opis wysylanej rzeczy, wiec wiecie rozumiecie.

mi ukradziono/zgubiono (choc niestety podejrzewam to pierwsze) lacznie 4 paczki z usa.

zeby im rece uschly.
_________________
beceen | ***** ***
Ostatnio zmieniony przez beceen 2014-05-22, 11:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tapir 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 771
Skąd: Mazowsze
 #30  Wysłany: 2014-05-22, 11:58   

Mam numer LJ934227808US, paczka jest międzynarodowa wiec tracking w USA powinien być?
_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum