Jiusko Deep Sea
Odpowiedz do tematu

: Jiusko Deep Sea
Ponieważ idzie wiosna, odbiło mi i postanowiłem se kupnąć typową modówkę do ciurlania.



Jiusko jest jedną z marek należących do największego chińskiego producenta zegarków modowych, w portfolio mają jeszcze marki Eyki, Kimyo i Sinobi. To potentat produkujący rocznie miliony zegarków, setek wzorów.

Przypadkiem :złośliwiec: na forum zareklamowano ofertę na Allegro, więc przyczaiłem ukrytego smoka na snajperze, i zapomniałem o kwestii :D



Snajper nie zapomniał, i ustrzelił rzeczonego badziewiaka za trzy portrety upadłych królów w kolorze zielonkawym.

Jest to, co już zauważyliśmy ze 3 lata temu, model występujący w przyrodzie za 2x tyle, jako DB Carbon Aqua.



Specyfikacja najpierw :

Przedmiot naszej wiwisekcji to masywny model w stylistyce sportowej, wodoszczelności 200 m i szafirowym szkle. W środku cyka, a raczej skacze, bezkamieniowa Miyota za 3 dolce, tak że ... jest bogato!



Wygląd :
Zastosowano w nim podobne metody "pimpowania", co my w Otago - zegar wygląda na dużo większy niż jest de facto, no bo nikogo nie poruszą wymiary 43x49 mm, c'nie? Ale wyprowadzenie wysoko bezela nadało mu masywności, podobnie jak dość długa koronka.





Koperta jest trzyczęściowa, część z ryflami jest dokręcana do bazy koperty za pomocą czterech wkrętów imbusowych, całość uzupełnia całkiem łądny dekiel.



Koronka jest ostra, zakreća się mało precyzyjnie ale zakręca.

Bezel klekota, nie trafia w żaden z indeksów - a to już jest wyzwanie bo ma do wyboru 3 pozycje w których z czymś by się zgrywał, ale wybrał czwartą drogę :D

O tarczy i wskazówkach : pierścień wewnętrzny jest przesunięty o jakieś 2 mm w stosunku do indeksów na tarczy, i jest to w zasadzie ten sam myk który był w prezessa DB, czyli można powiedzieć ze producent trzyma standard, jakiś ;-)



Jest to o tyle dziwne, że sama tarcza to dość skomplikowany i drogi produkt, ma trzy poziomy, polerowany pierścień ... ten zwalony pierścień minutowy pasuje tutaj jak pierdzący organista hmmm
Wskazówki też są przyzwoitej jakości, z masą świecącą ... spsuli wszystko w zasadzie jedną pierdołą :D No dobra, jeszcze taką że te kropki lumy co mają godziny pokazywać to by sobie mogli dać siana, bo i tak nie świecą :twisted:

Całkiem porządny silikonowy pasior, profilowany i dopasowany do linii koperty sprawia przyzwoite wrażenie, ma też fajną zapinkę motylkową.






Datę zmieniło mi o 2:30 w nocy, ale tylko dzień tygodnia - widać dzień miesiąca zmieni w jakimś innym, tajemnym jeszcze, punkcie cool



Wrażenie ogólne : w czymś trzeba drzewo rąbać, nie?

Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2014-04-01, 13:38, w całości zmieniany 1 raz
:
Ale ty nie masz drewutni, ani tym bardziej siekiery :D

:
moje uwagi:
- u mnie dekiel jest gorszej jakości
- pierścień wyjątkowo u mnie właśnie nie jest przesunięty, albo baaardzo minimalnie(choć na wszystkich fotkach DB jest...) ale za to tarcza od niego odstaje około godz. 12-13.

- bezel klekota - fakt, ale u mnie trafia w indeksy, z tym, że ma ogromny luz
- koronka u mnie chodzi suuuper, zakręca się najlepiej ze wszystkich chyba, duuużo droższych zegarków, ale to jest subiektywne spostrzeżenie
- kropki słabo, le jednak świecą

No i te 2x to jednak za automat. Tani bo tani ale zawsze...

Skate or die!
:
Przeciez pisał, że ciurlać mu się chce... :P ;)

... ale, że z siekierą???

:
ooo i teraz zauważyłem, że mam inne indeksy - z lumą, i moje świecą.

Skate or die!
:
Z tego co widziałem, to wychodzi że starsze wypusty mają indeksy z lumą, a nowsze nie. U mnie zamiast lumy jest polerowany frezik. Nawet to ładnie wygląda, hmm ...

A o siekierę to wy się nie martwcie, mam teleskopowe nożyce do żywopłotu, idzie tym łeb obciąć :złośliwiec:

Poza tym, jeśli ja nie mam drewutni, to co TO jest ? :twisted:


:
ALAMO, ja tam widzę obórkę ...dla pytonga, teraz to się chyba terrarium nazywa. ;)

:
I smoka na pachy tam trzymasz - ogon widać ;)

"trzeba nim począśc zeby zaczoł chodzic"
:
To jest wonsz. Ogrodowy. Bardzo rzadki gatunek! :))

:
Coś mi tu bimbrownią pachnie. :))

:
Na własne potrzeby rytualne !
:D

:
Tej Jiusek wystepuje w 2 wersjach - automat (znany czasem pod plaszczykiem Deep Blue) z datownikiem tylko dni miesiaca i swiecacymi indeksami i 3-dolarowy kwarcyk z dniami tygodnia i miesiaca i z troche innymi indeksami.

Prezesso - jakby Ci ten odstajacy ring przeszkadzal, to pomoge Ci sie pozbyc problemu.

Pozdrawiam
Eryk

We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
:
Gupki... :D :D :D

:
Erolek, jak dobrze pamietam, to jesteś 3 w kolejce :P

A recenzja fajna, dobrze się czyta ;)

:
Pierwszy jest Michał chyba :D

Skate or die!
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.