Poprzedni temat «» Następny temat
potrzebna porada
Autor Wiadomość
Patek
Kulis

Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 17
Skąd: Koszalin
 #1  Wysłany: 2015-02-20, 09:54   potrzebna porada

Z pozoru latwa kwestia, mam parnisa typu pilot czy innego chinola bez znaczenia.. Zamiast standardowo montowanego seagulla chcialbym wrzucic tam mechanizm typu vtg np. wittnauera albo omegi, napewno da sie to zrobic tylko teraz jak bardzo jest to pracochlonne ile kosztuje i czy jest ktos w polsce kto sie tym zajmuje.
Mam na mysli cos tego typu:




 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #2  Wysłany: 2015-02-20, 10:15   

Patek, po pierwsze użycie nazwy Chinol jest nieco obraźliwe w stosunku do zegarków produkcji Chińskiej.

Po drugie wszystko jest do zrobienia ale żeby to sprecyzować jak trzeba określić precyzyjnie jaka to ma być koperta i jaki werk. Generalnie takie przeróbki ie są tanie, trzeba zrobić/dopasować tarczę , to samo dotyczy wskazówek, dorobić nowy pierścień centrujący mechanizm, dopasować wałek naciągu, ewentualnie podnieść lub obniżyć pozycję werku względem osi tubsa.
_________________
 
 
bofff 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 2203
Skąd: Warszawa
 #3  Wysłany: 2015-02-20, 10:18   

imo mechanizm musi być mniejszy od koperty :)) , pewnie jest
musi dać się wycentrować, a właściwie dać ustawić w 3 wymiarach tak aby oś wskazówek była centralnie, a wałek nie powodował tarć
potem trzeba dorobić pierścień centrujący, mocujący mechanizm - mechanizm nie może latać....
jeśli trzeba, a pewnie trzeba dorobić pierścień dystansujący koperta-tarcza - vide wałek
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #4  Wysłany: 2015-02-20, 10:40   

Svedos napisał/a:
Patek, po pierwsze użycie nazwy Chinol jest nieco obraźliwe w stosunku do zegarków produkcji Chińskiej.

Po drugie wszystko jest do zrobienia ale żeby to sprecyzować jak trzeba określić precyzyjnie jaka to ma być koperta i jaki werk. Generalnie takie przeróbki ie są tanie, trzeba zrobić/dopasować tarczę , to samo dotyczy wskazówek, dorobić nowy pierścień centrujący mechanizm, dopasować wałek naciągu, ewentualnie podnieść lub obniżyć pozycję werku względem osi tubsa.


...........dokładnie.


...........ile to będzie kosztować? To zależy od tego ile jesteś w stanie zapłacić, bo możesz np.pierścień centrujący wykonać z mosiądzu, stali i zapłacić od 30 zł do 30$, a tarcze Vintage VDB to koszt od 150$
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
MirekArican 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 607
Skąd: Marklowice
 #5  Wysłany: 2015-02-20, 16:30   

:D POŚMIAŁEM SIĘ

- wrzuciłeś fotki VDB :) - jak będziesz taki warsztat jak ten koleś chętnie zobaczę twoje dzieła...

W projektach vintage ten pan robi koperty pod werki :D

Teraz pro po przerzucania werków pamiętaj o:
-tarczy (nóżki)
-wskazówki (rozmiar, obwód)
-wysokość aby werk nie wisiał
-pierścienie mocujące
- grubość wałku gwint w koronce
- ITD ITP

Lepiej kupić kopertę za 40-75$ a resztę samemu dopasowywać, kupować - ale to musisz troszkę jeszcze poczytać...

Jeszcze zapomnieliśmy o najważniejszym: o stanie takiego VINTAGE werku który chcesz przerzucić, jego zużycie mechaniczne po np 50latach może być znaczne... Gdy kupujesz takie mechanizmy musisz mieć dość duże doświadczenie i wiedzę aby nie kupić ZARŻNIĘTY mechanizm z logo rolex albo longines...
_________________

Ostatnio zmieniony przez MirekArican 2015-02-20, 21:15, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Patek
Kulis

Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 17
Skąd: Koszalin
 #6  Wysłany: 2015-02-20, 17:17   

Panowie dzieki za wyczerpujace informacje, wydawalo mi sie ze wystarczy tylko odpowiednio zamocowac mechanizm (sprzezyc z koperta) dorobic okalajacy go ring i po klopocie a tu okazuje sie, ze jest z tym zabawy cho cho..

Od czego zaczac, co czytac na kim sie wzorowac, najpierw mechanizm czy koperta, a moze znacie kogos kto wykonuje tego typu projekty w Polsce?
 
 
Apa13 
Klon Sprzedawcy Ryżu
Artur


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 9081
Skąd: Polska
 #7  Wysłany: 2015-02-20, 23:20   

Patek, poczytaj dokladnie to forum. Tu jest baardzo duzo informacji.
_________________
"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #8  Wysłany: 2015-02-24, 06:26   

Patek, koledzy dobrze gadają... Co więcej niektórzy z tych, co się wypowiadali sami robią dla siebie podobne rzeczy, tylko nie bez powodu, wrodzona skromność nie pozwoliła im się przyznać ;) . Bo generalnie to nie jest takie "hop, siup". Jeśli na dodatek chciałbyś, aby było zrobione dobrze, to niestety nie może być tanio, trzeba w to włożyć sporo roboty, a w jej trakcie projekt z różnych powodów może okazać się miną.
Oczywiście prościej jest jeśli ma się wiedzę, doświadczenie i narzędzia. Na portalach aukcyjnych pojawiają się regularnie pasówki (mechanizmy zegarków kieszonkowych przełożone w koperty naręczne). Ceny współczesnych pozwolą Ci się zorientować, jaki może być to koszt. Niektórzy sprzedający sami je wykonują np. mucektucek (werk24) z Allegro - możesz popytać. Ja nie próbowałem. Musisz też być świadomy, że zamierzenia i efekt końcowy mogą się różnić od siebie...
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
diver
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2015-02-26, 15:04   

"popełniłem" pare pasówek i też mi się wydawało, pozdrawiam wszystkich pomocników- czyli nikogo kto by mi pomógł na tym forum- po co konkurencja? po co jakaś :))
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #10  Wysłany: 2015-02-26, 15:41   

Zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy. Wystarczy zapytać, a raczej zapukać w odpowiednie drzwi.
Wiedza zdobyta samemu smakuje lepiej od tej podetkniętej pod nos.
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
diver
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2015-02-26, 17:11   

jimmy napisał/a:
Zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy. Wystarczy zapytać, a raczej zapukać w odpowiednie drzwi.
Wiedza zdobyta samemu smakuje lepiej od tej podetkniętej pod nos.

Ci którzy zdobywają wiedzę samodzielnie rzadko osiągają sukces - chyba że to pan
od malowania obrazów jest, czy chcesz powiedzieć iż pukałem nie do tych drzwi?
no to się chyba zgadzamy- po co pukać do tych nieodpowiednich, gdzie znaleźć te odpowiednie napisz mi proszę
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48263
Skąd: Łódź
 #12  Wysłany: 2015-02-27, 01:39   

diverofobia napisał/a:
"popełniłem" pare pasówek

Pokażesz?
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
diver
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2015-02-27, 10:45   

Santino napisał/a:
diverofobia napisał/a:
"popełniłem" pare pasówek

Pokażesz?

nie wiem bo jak pisze na forum to wyświetla mi się błąd ogólny/ debug mode SQL Error: 2013
to się chyba nie będę produkował na darmo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum