Barbos - szkło
Odpowiedz do tematu

: Barbos - szkło
Podpowiedzcie, jak to jest z tymi Barbosami. Przy niektórych modelach podają w opisie szkło szafirowe. Gdy się wgłębić w szczegóły, z mojej znajomości niemieckiego wynika, że jest to z zewnątrz szkła powłoka szafirowa, a od spodu antyrefleks. Ktoś bardziej obeznany mógłby mnie oświecić?

:
jaro19591, większość modeli posiada szkło mineralne. hmmm

"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
:
Glas: Mineralglas, oben - Saphir Beschichtung, unten - antireflex Beschichtung

Tak Niemiec napisał.

:
Co prawda nie jestem specjalistą w dziedzinie szkieł, natomiast chyba nie może być szkło mineralne z powłoką szafirową. hmmm Tzn o ile technicznie może i byłoby to możliwe, o tyle praktycznie chyba mniej opłacalne niż zwykły szafir. A szafir z wewnętrznym AR stosują np Gerlachy w swoich zegarkach.

"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
:
Invicta w niektórych zegarkach też podaje jakieś twarde powłoki na szkle, ale nie wiem, czy to nie jest zwykły marketing.

:
Myślę, że tak gdzie opisują jako mineralne jest mineralne, a tam gdzie szafir to szafir ;)

"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
:
Nie da się zrobić powłoki szafirowej na szkle, zresztą na niczym się nie da. Szafir to kryształ. To tak jak by napylić diament na butelkę od piwa i uzyskać idealną przeźroczystość. Można natomiast zrobić "kanapkę" czyli powiedzmy skleić 0,1 mm płatek szafiru ze zwykłym szkłem. Wytrzymałość na zarysowania będzie "szafirowa" z tym że jest to nie opłacalne i wątpliwe jakościowo pod względem łączenia bo szafir i zwykłe szkło inaczej reagują na zmiany temperatur.

Ostatnio zmieniony przez dwatch 2014-02-16, 20:35, w całości zmieniany 1 raz
:
Wysłałem jeszcze wczoraj do Barbosów maila z zapytaniem o rodzaj szkła, na razie żadnego odzewu.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.