Poprzedni temat «» Następny temat
Wostok Amfibia SE 100333S
Autor Wiadomość
lukkluj 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: kot
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 175
Skąd: Wawa
 #1  Wysłany: 2014-03-05, 20:01   Wostok Amfibia SE 100333S

Zachęcony przez kolegów w innym wątku postanowiłem podzielić się wrażeniami :)

SE?
Amfibię i Komandirskie znają wszyscy. Nieco bardziej egzotyczne Turbinę, Reefa i piękną 1967 także wielu z nas kojarzy. Ale SE? Pierwszy raz nazwa Amphibian SE mignęła mi na WUSie pod koniec 2013 roku. Uznałem początkowo, że chodzi o jeden z wielu “projektów” na tym forum i że to nie warte nawet oglądania. Prawda jest bowiem taka, że zarówno Amfibie, jak i Komandiry wydawały mi się zawsze trochę plastikowe i tandetne. Tak więc i temat Amfibii SE uznałem za nieciekawy.

Minęło kilka miesięcy i znowu buszując po WUSie, wreszcie załapałem: Amfibia SE to nie jest po prostu Amfibia ze zmienioną tarczą, ale zupełnie nowa generacja zegarków z Czystopola. Nowy bezel, nowe tarcze, wskazówki i nawet podobno lepsza kontrola jakości. W tej sytuacji postanowiłem poznać się z Amfibią SE bliżej - mój wybór padł na model 100333S. Po dwóch tygodniach czekania nadeszła przesyłka z Rosji…



Cyferblat, czyli pierwsze wrażenie
Otwieram pudełko i… jest dobrze. Widzę harmonijnie zaprojektowany zegar w stylu retro-diver. W oczy rzuca się delikatny bezel i nietypowy kanciasty krój cyfr na tarczy. Tarcza jest czarna, ale w odcieniu nieco jaśniejszym od bezela i datownika. Ta różnica w odcieniach jest raczej zaletą niż wadą i dodaje nieco głębi cyferblatowi. Efekt ten wzmacnia wypukłe szkiełko mineralne. Na czarnej tarczy świetnie odcinają się białe cyfry, indeksy i biało-srebrzyste wskazówki o kształcie “wiosłowatym.” Niestety rzeczone wskazówki są nieco źle zamocowane i kiedy minutowa wskazuje pełną godzinę, to godzinowej brakuje jeszcze trochę. Cóż, można się przyzwyczaić. Moim ulubionym detalem na tarczy jest malutki, ale super czytelny napis Автоподзавод. Warto dodać, że bezel przesuwa się bezklikowo, daje jednak przy tym odpowiedni opór. Luma jest niestety słaba i trzyma krótko. Może to lepsza luma niż w tradycyjnych Amfibiach, ale z poziomem Seiko nie ma nawet co porównywać. Podsumowując, mimo wszystko tarcza jest bardzo mocnym punktem zegarka i zgadzam się z opiniami mówiącymi, że chłopakom z Meranomu udało się upiększyć Amfibię nie zabijając jej retro charakteru.



Koronka i koperta
O ile sama chromowana koperta w rozmiarze 40mm serii 100 jest przyzwoicie wykończona, o tyle jej kształt z wystającymi uszami budzi kontrowersje. Mnie osobiście on nie przeszkadza, aczkolwiek myślę, że klasyczna beczka z oferty Wostoka jest odrobinę ładniejsza (choć mniej oryginalna). Moim największym zarzutem wobec zegarka jest jednak koronka. Pal licho, że nie sygnowana. Ale sam gwintowany element, na który jest ona nakręcana zrobiony jest, co tu dużo mówić, dość tandetnie. Podobnie pociągnięcie jej chromem po całości , jak i cienka blaszka, z której jest wykonana też szału nie robi. Oczywiście są to rzeczy, których zegarkowy amator nie zauważy, ale jednak dla osób z tego Forum te detale z pewnością są istotne. Słabości koronki wynagradza trochę dekiel, który jak to w Amfibiach przedstawia nurka i jest po prostu śliczny.

Mechanizm
Wg danych producenta jest to popularny mechanizm 2416 i nie ma powodu, żeby producentowi nie wierzyć :) Niestety mój egzemplarz robi ponad minutę dobowo do przodu i czeka go wizyta u zegarmistrza. Zadaje to trochę kłam panującej na WUSie w grupie ‘Russian’ opinii, że Amfibie SE są specjalnie regulowane ;)

Guma i mesz
Swoją Amfibię SE zamówiłem na gumie, co było o tyle bez sensu, że wcale nie lubię nosić zegarków na gumie. Chyba po prostu byłem skąpy i chciałem oszczedzić parę dolarów :) Czym prędzej zamówiłem jednak z Czystopola oryginalny mesz, który szedł niestety do mnie dłużej niż zegarek. Guma, którą zmuszony byłem nosić ponad dwa tygodnie jest calkiem wygodna, niestety jednak zbiera kurz. Natomiast mesz jest zdecydowanie wart swojej ceny i fajnie uzupełnia retro-klimat zegarka. Myślę, że nada się świetnie także do innych zegarków.



Podsumowując
Amfibia SE to udany projekt, moim zdaniem wart 100 dolarów z małym hakiem, których życzy sobie Meranom. Gdyby patrzeć tylko jakość wykonania, to zegar ten ustępuje popularnym Seiko czy Orientom. A jednak nadrabia to unikalnym wyglądem i ciekawym pochodzeniem. I z pewnością może się podobać mimo pewnych niedociągnięć. Czy zostanie na dłużej czy trafi na bazarek - zobaczymy ;)

PS. Przepraszam za jakość zdjęć, ale ani ja ani iPhone nie jesteśmy dobrymi fotografami.
 
 
Apa13 
Klon Sprzedawcy Ryżu
Artur


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 9081
Skąd: Polska
 #2  Wysłany: 2014-03-05, 20:06   

Bardzo podoba mi sie okno datownika.
Chetnie bym przygarnal ten zegar. Moze podac kolega link do sklepu?
_________________
"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
 
 
lukkluj 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: kot
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 175
Skąd: Wawa
 #3  Wysłany: 2014-03-05, 20:09   

Proszę bardzo http://www.meranom.com Jak pisałem, czeka się około 2 tygodni. Jest dostępny tracking rosyjskiej poczty.

Czarne okienko datownika jest faktycznie spoko. Wszyscy powinni takie robić :)
 
 
Tapir 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 771
Skąd: Mazowsze
 #4  Wysłany: 2014-03-05, 20:54   

Fajny zegar pifko
Ile kosztował sam mesh? nie widzę go nigdzie
_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.
 
 
koroshi 
Ryżowy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 53
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 321
Skąd: ...z Łodzi pochodzi.
 #5  Wysłany: 2014-03-05, 21:02   

lukkluj, Graty, zakupiłem cuś w podobie.
Mnie tam co do jakości wykonania zawsze wpieniały amfibiowe koronki.
Nie masz wrażenia przy dokręcaniu i nastawianiu że obracasz ostry kapsel? :))


I dorbna uwaga co do samego meranom.com. Nie wszystkie modele są dostępne od ręki.
Dobrze jest sobie założyć konto i dodać zegarek do wishlisty. Jak się pojawi konkretny model, dostaje się powiadomienie na maila.
 
 
lukkluj 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: kot
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 175
Skąd: Wawa
 #6  Wysłany: 2014-03-05, 21:58   

Tapir - Mesh kosztował 16 dolarów, ale musiałem zamówić dwa, żeby była minimalna kwota 30 dolców, od której w ogóle coś wysyłają :facepalm:

Tu masz link: http://www.meranom.com/am...celet-22mm.html

koroshi, masz rację - z tą koronką jest jak z kapslem :) I tak serio mówiąc, gdyby to nie był automat i trzeba by było codziennie nakręcać byłaby tragedia IMHO.
 
 
Tapir 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 771
Skąd: Mazowsze
 #7  Wysłany: 2014-03-05, 22:18   

Jeśli ten jeden leży u ciebie i się marnuje to ja bardzo chętnie przygarnę :złośliwiec:
_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #8  Wysłany: 2014-03-06, 00:13   

Fajna Amfa , wskazówki bardzo mi się podobają !
_________________

 
 
Lao Tse 
Ryżowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 546
Skąd: Okolice rzeki Jangcy
 #9  Wysłany: 2014-03-06, 07:24   

Fajna recenzja pifko , jeśli chodzi o Amfy to uwielbiam ich tradycyjny kształt, ale ta jest równie fajna. Myślę lukkluj że tą minutę do przodu to możesz ogarnąć we własnym zakresie, wiadomo jakieś tam odchyłki mogą być, ale minuta to za dużo i warto trochę poruszać regulacją, mi po kilku próbach udaje się osiągać całkiem przyzwoitą dokładność sięgającą czasami do +-2s na dobę.
 
 
Apa13 
Klon Sprzedawcy Ryżu
Artur


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 9081
Skąd: Polska
 #10  Wysłany: 2014-03-06, 08:15   

Zegarek out of stock :-(
_________________
"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2014-03-06, 08:35   

fajny, szkoda że model wyprzedany, na meszu można by zamówić, nie ma wstydu ...
 
 
Grizzly 
Prezes Uncle Bens'a
to taki nieświeć


Pomógł: 23 razy
Wiek: 60
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 6964
Skąd: Śląsk
 #12  Wysłany: 2014-03-06, 09:59   

Fajna recenzja, trzeba będzie bliżej poznać ten zegarek ;)
_________________
Człowiek z zegarkiem zna pojęcie czasu.
Człowiek z dwoma zegarkami nigdy nie jest tego pewien.
 
 
adventure 
Starszy Ryżowy
Użyszkodnik


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 694
Skąd: Radomsko
 #13  Wysłany: 2014-03-06, 10:23   

lukkluj napisał/a:
koroshi, masz rację - z tą koronką jest jak z kapslem :) I tak serio mówiąc, gdyby to nie był automat i trzeba by było codziennie nakręcać byłaby tragedia IMHO.

Nie jest tak zle z tym nakrecaniem. Mialem faze w swoim czasie na "beczke", ktora nosilem codziennie i calkiem przyjemnie sie nakreca, bez jakiegos wielkiego stresu. Jakby Mako mial nakrecanie, to bym sie bardziej wpienial przez te sprezynke w koronce.

PS. Fajna recenzja. Ale czy koperta aby na pewno jest chromowana a nie stalowa? hmmm

Edit: literowka
_________________
http://www.adventurewrites.com
https://www.instagram.com/adventurewrites
Ostatnio zmieniony przez adventure 2014-03-06, 10:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fixxxer 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 3217
Skąd: LDZ
 #14  Wysłany: 2014-03-06, 14:50   

Dobra recenzja i fajny zegarek, jedynie ta koronka trochę odrzuca.
Jak był u mnie przez chwilę egzemplarz koroshiego to miałem wrażenie jakby była zrobiona z blachy i wolałem jej nie ruszać ze strachu o zerwanie gwintu.
Teraz jak patrzę na zdjęcie to ta blacha jest chyba naciągnięta na właściwą koronkę.
_________________
..::Mam i ja::..
..::Fotoplastikon::..
Ostatnio zmieniony przez Fixxxer 2014-03-06, 14:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lukkluj 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: kot
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 175
Skąd: Wawa
 #15  Wysłany: 2014-03-07, 11:35   

adventure, Masz rację - koperta jest stalowa. Przepraszam wszystkich za nieścisłość. To tylko ta polerka ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum