Co to za Łucz?
Odpowiedz do tematu

: Co to za Łucz?
Kumotry:
Mam prośbę o małą pomoc od rusofili (ja na ruskich zegarkach się nie znam zupełnie): mój kolega ma takiego złotego Łucza, który jest w jego rodzinie już długi czas, i w zasadzie nic o nim nie wie:





Chciałby się on mianowicie dowiedzieć co to za model, jaki tam werk siedzi, kiedy był produkowany, no i czy rzeczywiście to jest lite złoto (koperta, bransoleta)?

Nie chce go w żadnym razie sprzedawać, po prostu chce wiedzieć co właściwie ma. A on na zegarkach się nie zna w ogóle. Ja zaś też mu nie mogę nic o tym zegarku powiedzieć, poza firmą... :oops:
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. :popcorn:

:
Pokaż dekielek (pokaż zegarek z drugiej strony).

pozdrawiam
Narfas

:
Łucz z Mińska.
Stare logo - pewnie lata 70-te... Koperta i bransoleta wyglądają na złote, ale zeby to potwierdzić, tzreba znaleźć stemple prób na deklu i bransolecie. Ładny zegarek :)

Mechanizm to tzw "de luxe" (od poljota de luxe w którym go stosowano), płaski mechanizm prodkuowany w Moskwie i (nieco później) w Mińsku.


Ostatnio zmieniony przez pmwas 2014-01-28, 22:06, w całości zmieniany 1 raz
Ну, погоди! :wkurzony:
:
To Łucz de luxe z końca lat '60 - z tarczy.
W środku jest 2209.
Bransoleta powinna być złota, zobacz czy ma próby nabite.
Na deklu też powinny być próby, ale coś mi koperta nie pasi na złotą.

:
Dekielek proszę:



[ Dodano: 2014-01-28, 22:14 ]
A w ogóle to ile ten zegarek jest wart? Tego też jest ciekawy.

To jakiś rzadko spotykany egzemplarz czy raczej w miarę dostępny/powszechny?

:
Od spodu - typowa złota koperta którą zaczęto robić pod koniec lat '60 i tłuczono do 1975 gdzieś. Uszy od góry płaskie, więc raczej późniejszy.
Nie podoba mi się ten nalot na uchu jednym hmmm

:
Koperta jest złota na deklu wyraźnie widać punce, te koperty są nieco mniejsze od standardowego Łucza.

:
A wartość? Oczywiście wiadomo, że z dystansem - tak cirka about spod dużego palca ;)

Chodzi bardziej o rząd wielkości. Wicie rozumicie hmmm

:
jerry, u nas się nie wycenia zegarków - to zasada.

:
ALAMO napisał/a:
jerry, u nas się nie wycenia zegarków - to zasada.



Ale za pół ceny mogę wziąć... ;-)

:
Przy tej masie takiego Łuczyka wartośc zegarka to w zasadzie wartośc złota, z którego jest zrobiony...

Ну, погоди! :wkurzony:
:
OK, no ale ta informacja o wadze jest w zupełności wystarczająca.
Rozumiem i popieram brak wycen - ze zrozumiałych względów.

Dziękuję Wam za te cenne uwagi, przesłałem koledze link do niniejszego wątku - niech sobie poczyta.

pifko pifko pifko pifko pifko

:
Mój wygląda tak :P

http://www.czwarty-wymiar.pl/viewtopic.php?t=16274

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.