Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Santino
2014-01-05, 12:48
WSKAZOWKA DO KIESZONKI DOXA ZIELONY NALOT
Autor Wiadomość
Ratler Wściekły I 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Forumowy Pajacyków

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 36 razy
Wiek: 51
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 15991
Skąd: Zabrze
 #1  Wysłany: 2013-12-28, 19:25   WSKAZOWKA DO KIESZONKI DOXA ZIELONY NALOT

niestety wlazłem na minę :( sprzedający bardzo sprytnie zrobił zdjęcia tak że nie było widać (teraz jak wiem co szukać to oczywiście to widzę :głową w mur: ) a w opisie nie było wyraźnie napisane że "wredne zielone coś" zżera końcówkę minutowej :(
jeżeli ktoś wie gdzie kupić ewentualnie ma na zbyciu minutową lub komplet to skorumpuje :)
poszukuje coś takiego jak na takim poglądowym zdjęciu z sieci
_________________
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
Ostatnio zmieniony przez Ratler Wściekły I 2014-01-05, 13:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ratler Wściekły I 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Forumowy Pajacyków

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 36 razy
Wiek: 51
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 15991
Skąd: Zabrze
 #2  Wysłany: 2013-12-30, 23:04   

a sobie podbije :popcorn:
_________________
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #3  Wysłany: 2014-01-01, 18:29   

Tego wrednego czegoś można się w łatwy sposób pozbyć:

Przed



Po



Inna sprawa że to nie są oryginalne wskazówki od tego zegarka, rzecz jasna mowa o Doxie.
Ostatnio zmieniony przez kaido2 2014-01-01, 18:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ratler Wściekły I 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Forumowy Pajacyków

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 36 razy
Wiek: 51
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 15991
Skąd: Zabrze
 #4  Wysłany: 2014-01-03, 00:07   

temat się powoli robi warsztatowy a nie bazarkowy :)
miały być dzisiaj foty ale taki jeden Antycośtam się pochorował a wiadomo że przez telefon słabo widać :(
te moje zielone na końcu wskazówek nie wygląda jak patyna tylko jak takie purchle i zrobił się nawet mały garbik a kolory zielone są co najmniej dwa - ciemno i jasno zielony. Teoretycznie drobny papier ścierny i jedziemy, ale właśnie trochę boję się tego garbka i konsekwencji szlifowania go. Inna sprawa że mam też kolejną zagwozdkę bo zegarek chodzi idealnie - szkoda mi przy nim w tej chwili grzebać hmmm pytanie tylko czy pozostawienie tego zielonego w jakikolwiek sposób wpłynie na resztę zegarka poza samą wskazówką oczywiście hmmm
a wskazówki hmmm no wiem ze takie se, bo coś tam szukałem w necie ale ponieważ :
- było tanio,
- mam teraz opcje na kieszonki,
- chciałem kieszonkę do codziennego użytkowania a więc dokładną,
- w jak najlepszym wizualnie stanie
to nie byłem specjalnym purystą i mam świadomość nabycia składaka. Orient na nadgarstku a kieszonka na dewizce ( szumna nazwa smyczy z mojej firmy :D ) i tak od paru dni. I jest fajnie.
a jako fan marki Junghans - zresztą przez Ciebie - kupiłem nie wiedzieć po co złomka kieszonkę :głową w mur: nałóg mnie zżera ;) :D
_________________
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
Ostatnio zmieniony przez Ratler Wściekły I 2014-01-03, 00:13, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Spam
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2014-01-03, 07:48   

Ciniol napisał/a:
...kupiłem nie wiedzieć po co złomka kieszonkę :głową w mur: nałóg mnie zżera ;) :D


...nikt nie mówił, że będzie łatwo :złośliwiec:
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #6  Wysłany: 2014-01-03, 10:18   

Cytat:
te moje zielone na końcu wskazówek nie wygląda jak patyna tylko jak takie purchle i zrobił się nawet mały garbik a kolory zielone są co najmniej dwa - ciemno i jasno zielony.


Generalnie tematem jest tlenek miedzi który u Ciebie wyłazi spod złoconej powłoki wskazówek. tak czy siak możesz usunąć to chemicznie poprzez kąpiel w roztworze wodnym wodorotlenku sodu, lub płynem do czyszczenia srebra, a możesz też mechanicznie z tymże uzycie papieru ściernego odradzam. Powinno to dać sie usunąć wykałaczką.

Cytat:
pytanie tylko czy pozostawienie tego zielonego w jakikolwiek sposób wpłynie na resztę zegarka poza samą wskazówką oczywiście hmmm


Nie.
_________________
Pozdro!!!
 
 
Woj_Woj 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 2068
Skąd: Wlkp.
 #7  Wysłany: 2014-01-05, 21:22   

Ciniol napisał/a:
kupiłem nie wiedzieć po co złomka kieszonkę nałóg mnie zżera


:)) :)) :))

Niech kolega Ciniol coś w stosownym miejscu zaprezentuje. cool
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum