Kieszonkowy Longines z Kijowa (?)
Odpowiedz do tematu

: Kieszonkowy Longines z Kijowa (?)
Wczoraj mój zegarmajster przesłał mi zdjęcia takiego Longina do identyfikacji.
Tarcza moim zdaniem sygnowana przez jakąś spółkę zegarmistrzów lub sprzedawców z Kijowa (nazwisk nie mogę odcyfrować).






Ostatnio zmieniony przez crayzee 2014-01-12, 10:11, w całości zmieniany 1 raz
...all we do is eliminate our future with the things we do today.
Money is our incentive now so that makes it okay.
Spam
[Usunięty]
:
...piękny zegar... taka ukraiński odpowiednik poloniki...

:
Chyba LOnginesa ;-) ?

:
Ciekawa kotwica w tym Longinesie,możesz zrobić powiększenie?

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
Spam
[Usunięty]
:
ALAMO napisał/a:
Chyba LOnginesa ;-) ?


...to pewnie z rozpędu :D


...poprosiłem forumowefo znajomka z Ukrainy o rozszyfrowanie bukwów... ja jakoś fikuśnej cyrylicy nie rozczytuję... w porównaniu z drukiem to też dla mnie czarna magia... zobaczymy... może gość coś jeszcze znajdzie u siebie w sieci... jak dostanę odpowiedź dam znać...

:
@ Buran



@ Alamo

:P

Ostatnio zmieniony przez crayzee 2014-01-12, 10:26, w całości zmieniany 1 raz
...all we do is eliminate our future with the things we do today.
Money is our incentive now so that makes it okay.
:
Dzięki,poznaje ktoś co to za wychwyt?

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
to drugie nazwisko to chyba Ghodińskij a w pierwszym na początku jest Nc a dalej to magia -chyba jest tam znak zmiękczenia hmmm

Ostatnio zmieniony przez Ratler Wściekły I 2014-01-12, 12:18, w całości zmieniany 1 raz
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
:
... pifko za cebulę

Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
:
crayzee napisał/a:
sygnowana przez jakąś spółkę zegarmistrzów lub sprzedawców z Kijowa (nazwisk nie mogę odcyfrować).


Pozwoliłam sobie kolegę Rosjanina podpytać :)
Nic dziwnego, że nie możesz przeczytać, bo to jest ortografia rosyjska sprzed rewolucji październikowej :)
Po rosyjsku tam jest Нецѣльскій и Ягодзинскій, w owych czasach, jak widać w sieci, ta firma używała na rynku polskim transliteracji „Niecielski i Jagodziński” (to są nazwiska dwóch współudziałowców).
Patrz str. 3, ostatnia kolumna z prawej, autentyczne ogłoszenie z roku 1906 :)
http://jbc.bj.uj.edu.pl/d...ntent?id=105243

:
halina, Jesteś Wielka pifko ... ale smaczek ujawniłaś :)) ... oj, bym takiego przygarnął. :))

:
Halina pełen szacunek , w życiu bym nie odczytał a Bóg mi świadkiem próbowałem .

:
Rudolf, ale to nie ja (bo też próbowałam). Kolegę z Rosji mam w pracy , a tego tego lingwistę, to grzech było nie skorzystać ;)

Spam
[Usunięty]
:
halina napisał/a:
Rudolf, ale to nie ja (bo też próbowałam). Kolegę z Rosji mam w pracy , a tego tego lingwistę, to grzech było nie skorzystać ;)


...taki rosyjski łącznik to skarb pifko

:
Brawo Halina!
Co jeszcze pokazał wujek Google:
http://german242.com/wiki...%9A%D0%98%D0%99

Podają też możliwą transkrypcję Недзельский czyli "Niedzielski" ale sam pisał "Niecielski" - znaczy nasi?

Kierunek: wschód. Tam musi być jakaś cywilizacja! :D

Ostatnio zmieniony przez Wintergreen 2014-01-13, 20:11, w całości zmieniany 2 razy
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.