Poprzedni temat «» Następny temat
Vintage lonżin
Autor Wiadomość
Spam
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2014-06-19, 22:11   Vintage lonżin

...no i stało się... według doktryny jednego zegarka rocznie zakup na rok 2014 w dokonany w połowie roku... ciężko będzie nic nie kupić przez następne 6 msc hmmm ale nie o tem...

...ostatnimi czasy poważnie rozważałem zakup citka eco-drive w titanium z radyjkiem... myślałem i myślałem... i co wykonkludowałem :?: a no iż nie bardzo pasuje mi jego młody wiek... co prawda mógłbym go nabyć i zakopać w rogu piwnicy na następne 20 lat co by leżakując jak niejedno szatojabol nabrać rumieńców mintvintage... ale po co mi to jak rynek wtórny obfituje we wszelkiego rodzaju wyleżakowane i co najważniejsze dojrzałe sikorki...

...nie wiem czy to okazja... ale przerzucając klamoty w worze łiszlisty nie wybierając na chybił trafił z pełną świadomością wybrałem...

...od wielu lat marzyłem o takim zegarku... nawet nie o takim ale o czymkolwiek tej marki... nie jest to co prawda flagship tego brandu ale dobitnie wpisuje się w mój nurt estetyczny...

...najogólniej rzecz ujmując... Longines...



...niestety zdjęcia nie oddają w pełni tego co w rzeczywistości widzą oczy... marne mi wyszły te foty :( zaledwie nieco lepsze niż te z aukcji, które były nieco marne przez co do zakupu tego zegarka podchodziłem z dozą rezerwy... ze zdjęć jednak wynikało, że mechanizm jest w dobrym stanie wizualnym i na tym polegałem... w rzeczywistości... mimo stalowa koperta - mimo paru rys i śladów użytkowania sprawia wrażenie obłędne... to moja pierwsza stalówka... i z ręką na sercu... chromy wymiękają...


...mała stalówka garnitura...




...zegarek z przełomu lat cirka about mniej więcej 1969-1972 jak wyczytałem we wszechwiedzącym wujku google... czyli należy przyjąć, że to lata 70-te...





...uskrzydlona klepsydra... nadruk wygląda świetnie... rozważałem alternatywnie zakup lonżina w pozłacanej kopercie ale cieszę się, że wybrałem stalówkę... w pozłacanym często obok złoconych indeksów występuje złocone logo a to przyznam mocno w odczuciu mojego wewnętrznego buraka trąci bazarowym hiltonem...




...troszkę bałem się tego rozmiaru... koperta ma 34,7 mm średnicy bez koronki, z koronką 37 mm, L2L 39,7 mm... mimo mojej tuszy :oops: i 19 cm płaskiego nadgarstka wydaje mi się, że zegarek wygląda na mnie obłędnie :)
...ze szkłem zegarek ma 9 mm grubości...
...no i koronka... średnica 4,9 mm i +pińcet do lansu :D




...wypukła tarcza w kolorze perłowym... stan jak dla czterdziestolatka 5+/5 :) całości dopełnia szlif słoneczny...




...świetnie ze stalową kopertą i perłową tarczą komponują się wskazówki i indeksy w kolorze stali... wskazówki uzbrojone w wąski pasek trytowej lumy... również trytem ukoronowane zewnętrzne końce indeksów... można by rzec, że tarcza jest wyjątkowo ascetyczna ale dzięki swej prostocie zyskuje bardzo na czytelności...





...w latach 1960-1998 w ten sposób oznaczano tarcze z zawartością trytu dającą emisje promieniowania poniżej 227 MBq (7,5 mCi)...




...dekielek... wewnątrz:




...i na zewnątrz:




...to czego nie widać na co dzień a bez czego zegarek nie jest czasowskazywaczem...
...wół roboczy... longines kaliber 284...




...17 kamieni... oprawione i pozłocone dają efekt WOW... złocone sygnatury... mikroregulacja excenter regulator po naszemu to będzie chyba regulator mimośrodkowy hmmm




...z bardziej suchych danych... silnik ma średnicę 11,75''' czyli 26,5mm, grubość 3,9mm... wahadełko zasuwa 19800 razy na godzinę... http://www.ranfft.de/cgi-...wk&Longines_284
...na pełnym zbiorniku ma zasięg 42 godzin... z nim spokojnie były minister Nowak mógłby zaliczyć niezły melanż i nie obawiać się o stołek :złośliwiec:




...silnik wyjmuje się od dupci strony... przymocowany jest do osobnego ringu za pomocą dwóch blaszek a następnie taki moduł umieszczany jest w kopercie i blokowany takim dinksem...




...ring w tym zegarku ma cechę 41 METAL... co to... nie znaju hmmm







...ot... taki maluszek :roll:




...mój vintage Stainless steel Lc284T... Longines kaliber 284 w trycie i stali :)
Ostatnio zmieniony przez Spam 2014-06-19, 22:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #2  Wysłany: 2014-06-20, 07:32   

SPAMIOR - doskonały wybór, piękny zegarek, silnik pieści gały, również nosiłbym takiego
z miłą chęcią, a i recenzyjka wyszła ci sprytna cool

Gratuluję wielce pifko pifko pifko pifko pifko

Fajnie, żeś odpuścił baterje :))
 
 
Woj_Woj 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 2068
Skąd: Wlkp.
 #3  Wysłany: 2014-06-20, 07:37   

Spam napisał/a:
...ostatnimi czasy poważnie rozważałem zakup citka eco-drive w titanium z radyjkiem... myślałem i myślałem... i co wykonkludowałem a no iż nie bardzo pasuje mi jego młody wiek... co prawda mógłbym go nabyć i zakopać w rogu piwnicy na następne 20 lat co by leżakując jak niejedno szatojabol nabrać rumieńców mintvintage... ale po co mi to jak rynek wtórny obfituje we wszelkiego rodzaju wyleżakowane i co najważniejsze dojrzałe sikorki...


Widać że abstynencja w niektórych przypadkach jest jednak wskazana ... coś tam musi wywietrzeć z głowy ... tak aby wrócić na jedyną słuszną drogę. :złośliwiec:

Spam napisał/a:
..niestety zdjęcia nie oddają w pełni tego co w rzeczywistości widzą oczy...

Niewiele trzeba by sobie go wyobrazić ... cudowny zegarek ... obrzydliwie klasyczny, wielokrotnie powtarzany styl ... i niezmiennie cudowny :) ...

Spam napisał/a:
...od wielu lat marzyłem o takim zegarku... nawet nie o takim ale o czymkolwiek tej marki... nie jest to co prawda flagship tego brandu ale dobitnie wpisuje się w mój nurt estetyczny...


Marka dla mnie magiczna ... z wielu, bardzo subiektywnych powodów ... sam mam z nią bolesne doświadczenia, ale w moim domu przez lata podtrzymywany był mit dwóch marek; Cymy i Lonżina ... dlaczego akurat taki, nie bardzo przystający do siebie zestaw ... pojęcia nie mam.
Spam napisał/a:
to moja pierwsza stalówka... i z ręką na sercu... chromy wymiękają...

:facepalm: ... taki stary wyjadacz a dopiero teraz odkrywa taką oczywistą oczywistość ... do dopiero początek nowej przygody cool :D

Spam napisał/a:
...wół roboczy... longines kaliber 284...

... malina :))

Spam napisał/a:
ciężko będzie nic nie kupić przez następne 6 msc ale nie o tem...


Oświadczam oficjalnie ... nie będę czekał pół roku ... kropka.

Reasumując
Gratuluję powrotu w wielkim stylu ... i tradycyjnie ...
:foch: :foch: :foch: :wkurzony: :wkurzony: :wkurzony:

pifko pifko pifko
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2014-06-20, 07:43   

Woj_Woj napisał/a:
... obrzydliwie klasyczny ...


i ten styl najlepszy, wierz mi ;)


SPAM - jeszcze raz pifko aleś pojechał :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #5  Wysłany: 2014-06-20, 08:50   

No to się powtórzę....tradycyjne z głębi serca płynące FOK JU :))
_________________
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #6  Wysłany: 2014-06-20, 09:29   

...........już chyba wszystko zostało napisane ;) więc nic innego mi nie pozostaje jak tylko
złożyć szczere wyrazy nienawiści..............i jeszcze powtórzę za Svedosem FOK JU
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2014-06-20, 09:31   

Jimmy- czuję, że i Ty nas niebawem zaskoczysz znienacka :))
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #8  Wysłany: 2014-06-20, 09:35   

Maras68 napisał/a:
Jimmy- czuję, że i Ty nas niebawem zaskoczysz znienacka :))


..........wrzesień cool bo nie ufam poczcie, zwłaszcza zza wielkiej wody :D
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
buran 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 3281
Skąd: Bielsko-Biała
 #9  Wysłany: 2014-06-20, 10:25   

Gratulacje,przez jakiś czas używałem lonżina jako zegarka na co dzień i byłem bardzo zadowolony.
_________________
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
 
 
Ciech 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Woj Ciech


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 3211
Skąd: Na Krawędzi Czasu
 #10  Wysłany: 2014-06-20, 12:12   

Gratki kłalitnego klasyka pifko
... i nie przejmuj sie do końca roku i nowego nabytku zostało tylko niecałe 6-m-cy ;) :))
 
 
Spam
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2014-06-20, 15:41   

Ciech napisał/a:

...do końca roku i nowego nabytku zostało tylko niecałe 6-m-cy ;) :))


...jakby tak ciągnąć dalej to zostało tylko 6 miechów na ograniczenie vintage łiszlisty i wybranie czegoś na nowy rok... tylko żeby się nie okazało, że w 6 msc wykorzystam cały limit do 2020 :D :/ hmmm


...jeszcze pokażę jak się prezentuje w ciemni... świeci intensywnie ale krótko :( ale bajecznie to wygląda... tarcza ma 31 mm



...refleks wyszedł hmmm szkło jest bardzo wypukłe i wszystkie indeksy wyszły podwójnie
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #12  Wysłany: 2014-06-20, 15:55   

Spam, piękny cool
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #13  Wysłany: 2014-06-20, 17:24   

Na początku mojego zainteresowania zegarkami tak właśnie wyglądał według mnie zegarek idealny... Miło popatrzeć i powspominać... pifko Pamiętam, chciałem znaleźć coś takiego i dalej nie szukać :D Byłem jednak tak nieobeznany, z ebayem i zegarkami, że przypadkowo wylądowałem z innym zegarkiem, który mnie rozczarował... Jednak dzięki temu zacząłem kupować ich więcej, no i moje gusta się zmieniały... Chociaż ten Longines to klasyka wiecznie żywa :)

Niech się dobrze nosi!
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
Woj_Woj 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 2068
Skąd: Wlkp.
 #14  Wysłany: 2014-06-20, 20:24   

Wintergreen napisał/a:
Na początku mojego zainteresowania zegarkami tak właśnie wyglądał według mnie zegarek idealny... Miło popatrzeć i powspominać...


Dla mnie nadal jest idealny :)) ... problem tylko wtedy, gdy pojawia się pokusa kupna kolejnego ... w podobnym stylu ... niezmiennie muszę się powstrzymywać.;)
 
 
Hans
Ryżowy
Charlie don't surf!


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 488
Skąd: Koło :P
 #15  Wysłany: 2014-06-21, 21:40   

przepiękny, zazdraszczam :głową w mur:
_________________
De gustibus et coloribus non est disputandum
//---
Fast Only Rolling Downhill
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum