Nowe nabytki
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

:
Tyle, że Paganiny czy Caluole czerpią garściami inspiracje, a z tarczą Maxia to zwykłe złodziejstwo :mad:

Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem...
:
Czyli jak chinczyk kradnie wzór (chroniony) tarczy od dużego producenta i robi na tym kasę to jest to inspiracja czerpana garściami.
Natomiast jak kradnie wzór (nie chroniony) stworzony przez członka forum to wtedy jest to zwykła kradzież?
Coś mi się ten sposób rozumowania mocno kojarzy z forum na K...

Nie usprawiedliwiam chińczyka z kradzieży wzoru maxia a wręcz przeciwnie. uważam, że lepiej by była gdyby dostawał jakiś % od sprzedaży tych tarcz.

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
:
...tu chodzi o to, że te tarcze były robione dla "paru" chłopaków z GMT i tak miało pozostać. Inspiracja była oczywista, bo takie było założenie. Problem polega na tym, że coś, co miało być indywidualne i z jajem zrobione (stąd 54, Rotor System) okazało się dobrym biznesem i dostępnością dla każdego - a nie takie było założenie. Każdy z nas miał mieć zegarek, którego nikt inny mieć nie będzie, a jak wyszło....widać. To tak, jakby teraz Jake B. wpadł na pomysł i klepał tarcze do Foki na przykład. Nie byłoby już 111 sztuk i nie byłoby juz zadowolenia z czegoś indywidualnego. Tu bardziej o to chodzi.

:
maxio pieńdziesiontkiczwórki nadal pozostają limitowane (?) mimo, że kradzione niby niewiele się różnią od Twojej.
Niestety rynek dostarcza tego, co społeczeństwo chce kupić ale pokazuje to też, że pomysł miałeś świetny.

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
:
Maxio dobrze mówi- ja tez widzę róznicę między skopiowaniem czegoś de facto masowego i komercyjnego a prywatnej inicjatywy paru hobbystów, bo w tym drugim przypadku to własnie unikalność stanowi główną wartość projektu czy tez gotowego przedmiotu...

:
rmaya napisał/a:

maxio pieńdziesiontkiczwórki nadal pozostają limitowane (?)

...tak, pozostają, ale to już nie jest to samo...

:
No i (ja przynajmniej) bardziej rozumiem kupienie sobie takiej np: MM, gdzie Panuraj kosztuje milion pincet.
...niż 55-ki, ....bo koreańczyk jest 4 dulary tańszy hmmm
Nie uważam że taniej to w tym przypadku lepiej.

No dobra, ale se tak trochę marsz z pochodniami urządziliśmy :))

Nie oceniaj człowieka po tym gdzie pije, ale ile może wypić! :))
:
Już się gubię trochę w tym wszystkim :oops: :oops: To w końcu 55-tka, czy 54-ka jest oryginalna i koszer hmmm hmmm

rmaya napisał/a:
...czyli nie ważne, czy to 55, czy 54...

hmmm nieważne, nieważne, nieważne ;)
rmaya napisał/a:
...jak kradnie wzór (nie chroniony)...

hmmm niechroniony, niechroniony, niechroniony ;)

Ostatnio zmieniony przez Fazi 2013-12-10, 23:14, w całości zmieniany 1 raz
Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
Fazi, facepalm 54 jest oryginał by Maxio, a 55 to podrópki

Ostatnio zmieniony przez Michał 2013-12-10, 23:16, w całości zmieniany 1 raz
"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
:
Fazi napisał/a:
54-ka jest oryginalna

:
A w ogóle to może bym se kupił FFke hmmm

"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
:
Michał, se kup ;-)
Ja już nie mam :-(
:głową w mur:

:
Santino, Samsona spyliłeś, Alphę, FFF-kę, coraz mniej zegarków nam się dubluje :))

[ Dodano: 2013-12-10, 23:24 ]
Ale fff-kę? temu się najbardziej dziwię hmmm

Nie powiesz chyba że poszła na fundusz ekspesowy? :))

Nie oceniaj człowieka po tym gdzie pije, ale ile może wypić! :))
:
Santino napisał/a:
Ja już nie mam


Wiem :głową w mur:

[ Dodano: 2013-12-10, 23:26 ]
Sebastian napisał/a:
Santino, Samsona spyliłeś, Alphę, FFF-kę,


Jeszcze full lume'a musi spylić. :twisted:

"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
:
Kalifornię?

Nie oceniaj człowieka po tym gdzie pije, ale ile może wypić! :))
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.