Zegarki wojskowe w akcji - zdjęcia i identyfikacja
Odpowiedz do tematu

:
choć troszkę na zachętę, tylko tyle...

:
>>>

Wintergreen napisał/a:
Te czarne Kirovy, to jak mój :))
aż chyba sobie założę..
(...)


Bardzo interesujący radziecki zegarek wojskowy, jak najbardziej odpowiedni do założenia na specjalne okazje... :)
Korzystając z nadarzającej się okazji, pozwolę sobie poprosić o jakieś bliższe informacje na jego temat... :roll:

Maras napisał/a:
taka ciekawostka: przechwytywane zegarki wermachtu i wtłaczane do armii USA
(...)


Jest to rzeczywiście ciekawostka, gdyż o skłonność do posiadania "trofiejnych" zegarków, z reguły posądzano żołnierzy innej armii... :D
Jak dla mnie jest to faktycznie zachęta do wzbogacenia swojej wiedzy o czasomierzach z okresu II Wojny Światowej i nie tylko... ;)

<<<

Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2018-01-16, 19:21, w całości zmieniany 1 raz
I've seen things you people wouldn't believe...
:
Kirov nie ma specjalnej historii - po prostu kiedy jeszcze zbierałem wojskowe, trafiłem go na ukraińskiej wersji Allegro. Miał duże ubytki na tarczy i nieoryginalną wskazówkę sekundnika. U nas na forum czarnego (tyle, że ozdobionego kiedyś przez jakiegoś domorosłego malarza) pokazywał też kaido_2. środek wygląda tak:


A co do przejmowania sprzętu to robiły to wszystkie armie - nihil novi... Pisałem nawet o Etanche, które były trochę jak w tej piosence Sabatonu Soldier of 3 Armies zaliczyły francuską, niemiecką i amerykańską (szkoda, że Photobucket zmienił warunki hostingu)
http://www.czwarty-wymiar...r=asc&start=795

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
:
Winter, dalej zbierasz Polonusy :?: :popcorn:

:
>>>

Wintergreen

Dziękuję bardzo za informację na temat zaprezentowanego radzieckiego zegarka "wojennego"... ;-)
Miałem wcześniej wielką przyjemność widzieć podobny czasomierz, ale z nieco inną wersją tarczy i mechanizmu... :)

Jako ciekawostkę podam, że model K-43 Kirowskie vel Кировские alias Kirovskie doczekał się nawet replik, które mogą zainteresować miłośników zegarków wojskowych... :roll:

http://chistopolcity.com/...tch-211306.html

<<<

Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2018-01-19, 20:09, w całości zmieniany 1 raz
I've seen things you people wouldn't believe...
:
Maras napisał/a:
Winter, dalej zbierasz Polonusy :?: :popcorn:

Nadal i nawet ostatnio kupiłem jednego J. Zegrze, co to nikt inny nie był tak głupi, żeby zapłacić tyle co chciał sprzedający :oops:
http://allegro.pl/piekny-...DFjNDM2OA%3D%3D

Ostatnio zmieniony przez Wintergreen 2018-01-20, 06:28, w całości zmieniany 1 raz
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
:
ładny i interesujący zakup, założyć go na pasek z podkładką i spokojnie można nawet ponosić tą historię pifko

czy dobrze widzę :?: - foto niewyraźne w laptoku, werk masz z mikroregulacją :?: :shock:

:
Tak, z mikroregulacją. A przez kształt koperty wizualnie jest większy od okrągłego i na moją witkę do koszuli nie trzeba nawet podkładki.

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
:
Maras kiedyś wstawiłeś zdjęcie oficera chyba Kriegsmarine z Tresorem na łapie, wstawisz tu jeszcze raz ?

Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
:


:
Jest i mój, żałuję bo gość miał też i białego, na oryginalnej bransolecie, stan jak widać i ceny przystępne.





[ Dodano: 2021-07-31, 09:17 ]
Miałeś jeszcze Marek zdjęcie oficera w białym mundurze Kriegsmarine, z Tresorem na łapie.

Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
:
Jak znajde wstawię,niech się dziwio forumiaki i rozdziawiają jadaczkę :D

:
Zobacz jakie zainteresowanie :))

Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
:
:D bo połowa to roleksy,ponure,omegi,nie w głowie im wojaki bo to modne chłopaki :D

:
Maras napisał/a:
:D bo połowa to roleksy,ponure,omegi,nie w głowie im wojaki bo to modne chłopaki :D


pifko pifko :)) :D

Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.