Poprzedni temat «» Następny temat
Dywizjon 303
Autor Wiadomość
torsen 
Kierownik Pola Ryżowego
Niwelator świądu


Wiek: 52
Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 1308
Skąd: Zakamuflowana Opcja
 #1  Wysłany: 2013-06-28, 11:38   Dywizjon 303

Wczoraj wylądował. Jestem baaaardzo zadowolony :-) Jakość jest powalająca, nie można oczu oderwać, pięknie wyszło.



Tylko jedno zdjęcie na szybko, więcej będzie z czasem. Proponuję, aby inni posiadacze tutaj też wrzucali swoje zdjęcia.
_________________
G.GERLACH polskie zegarki
Dropbox z bonusem
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #2  Wysłany: 2013-06-28, 11:41   

torsen, wystarczy pozbierać z forum wszystkie moje fotki :D :))
_________________
 
 
mw75 
Prezes Uncle Bens'a

Wiek: 48
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 6031
Skąd: PL
 #3  Wysłany: 2013-06-28, 11:47   

Hej, racja zegarek wyszedł naprawdę ładny i ciekawy. Noszę go od wczoraj cały czas.


Jedyne co mnie trochę razi to zniekształcające przy niewielkich kątach widok tarczy szkło - zdjęcia pokazywałem wczoraj w temacie nadgarstkowym, pisałem o tym na KMZiZ. Po prostu ten efekt mi się nie podoba.
Nie ma jednak opcji abym zegarek sprzedał ;) . Albo się przyzwyczaję albo zmienię szkło na łatwo dostępne, słabsze mineralne ale wklęsło-wypukłe. Dlatego pozwolę sobie zapytać Fundację o średnicę szkła.

Generalnie - dobrze wyszło. Bałem sie koloru tarczy, nie tak go sobie wyobrażałem, ale... podoba się. pifko
_________________
Antisocial and faceless...
Ostatnio zmieniony przez mw75 2013-06-28, 11:49, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
torsen 
Kierownik Pola Ryżowego
Niwelator świądu


Wiek: 52
Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 1308
Skąd: Zakamuflowana Opcja
 #4  Wysłany: 2013-06-28, 12:19   

Mnie szkło nie razi zwłaszcza, że dzięki AR intensywność barw wskazówek i indeksów oraz kontrast są powalające. Efekt końcowy jest znakomity. Jakość naprawdę robi wrażenie.
Ciekawostka: zegarek ma WR 100m, a koronka nie jest zakręcana. Prośba, aby umieścić zdjęcie mechanizmu ze zdjętym dekielkiem. Ja nie zaryzykuję zdejmowania ;-)
_________________
G.GERLACH polskie zegarki
Dropbox z bonusem
 
 
Santino 



Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #5  Wysłany: 2013-06-28, 12:30   

torsen napisał/a:
Mnie szkło nie razi


Mnie w sumie bardzo też nie, ale wolałbym, żeby nie było soczewkowe. pifko
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #6  Wysłany: 2013-06-28, 12:49   

mw75, szkło ma średnicę 34,50 mm i w najwyższym miejscu ma grubość 2,5 mm

Oczywiście możesz sobie wymienić szkło na jakie Ci się tylko podoba, zaznaczam jednak ze nie ma mowy wtedy o utrzymaniu gwarancji na zegarek, ponieważ nie będzie on wtedy zgodny z jego specyfikacją.

Jeszcze kilka moich uwag na temat szkła, od samego początku była mowa że ma być to wypukły szafir, szkło mineralne także było brane pod uwagę , ale odpadło w głosowaniu, to samo z płaskim szafirem lub szkłem mineralnym. Oczywiście można było zastosować szafir wklęsło wypukły, taki który ma praktycznie jednolitą grubość ścianki i nie powoduje zniekształceń optycznych, ale jest małe ALE, taki szafir podniósł by znacznie cenę zegarka, a zakładany budżet miał ograniczenie maksymalnie do 1000 PLN. Koszt takiego szkła waha się od mniej więcej 70 do 100 USD i chyba nie o to chodziło w całym projekcie. I jak to ładnie ujął w swojej wypowiedzi jeden mądrala to nie "Chińczycy wytanili !!!" , tylko taki produkt został zamówiony i za taki wszyscy koledzy zapłacili....dodam także że AR posiadacze 303 dostali niejako w gratisie od Fundacji bo pierwotna specyfikacja zamówienie nie obejmowała takich ekstrawagancji :)) .
_________________
Ostatnio zmieniony przez Svedos 2013-06-28, 12:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mw75 
Prezes Uncle Bens'a

Wiek: 48
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 6031
Skąd: PL
 #7  Wysłany: 2013-06-28, 13:06   

Svedos napisał/a:
mw75, szkło ma średnicę 34,50 mm i w najwyższym miejscu ma grubość 2,5 mm
Oczywiście możesz sobie wymienić szkło na jakie Ci się tylko podoba, zaznaczam jednak ze nie ma mowy wtedy o utrzymaniu gwarancji na zegarek, ponieważ nie będzie on wtedy zgodny z jego specyfikacją.

Dziękuję bardzo Svedos za odpowiedź. Oczywiście zdaję sobie sprawę z utraty gwarancji na zegarek w razie ewentualnej ingerencji w jego pierwotną specyfikację.
Większość z nabywców 303 prototypów zegarka na żywo nie widziała a Piotrek sam wczoraj przyznał, iż tego nie zauważył. Fotek z "małego kąta" też nie widziałem, ów efekt zauważyłem dopiero wczoraj, po wypakowaniu zegarka z pudełka. Informacje, które podałeś, też jakoś do mnie nie dotarły, tzn wybór szafiru pamiętam oczywiście ale nie zwróciłem uwagi na informacje o możliwych zniekształceniach optycznych.
Na razie daję sobie czas, może mi przejdzie... ;)
_________________
Antisocial and faceless...
Ostatnio zmieniony przez mw75 2013-06-28, 13:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Erolek 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Wiek: 46
Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 4526
Skąd: Dubland
 #8  Wysłany: 2013-06-28, 13:17   

torsen napisał/a:
zegarek ma WR 100m, a koronka nie jest zakręcana.


Mam kilka zegrakow o WR 100m i w zadnym nie ma zakrecanej koronki (i zaden z nich w mosko-basenowym pluskaniu sie nie polegl). Takie fanaberie jak zakrecana koronka zaczynaja sie od WR 200m.

Zegarek swoja droga fajny. Bede musial z ciekawosci kiedys obadac na zywo.

Pozdrawiam
Eryk
_________________
We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #9  Wysłany: 2013-06-28, 13:27   

torsen napisał/a:
Ciekawostka: zegarek ma WR 100m, a koronka nie jest zakręcana.


Takiego rozwiązania domagali się przyszli użytkownicy w demokratycznym głosowaniu na kizi, my jako producent nie polecaliśmy tego rozwiązania i pierwotnie nasz projekt przewidywał zakręcana koronę, takie rozwiązanie jest "pewniejsze" jeśli chodzi o szczelność, ale jest mniej wygodne użytkowo.
_________________
 
 
miedzwin 
Sprzedawca Ryżu


Pies czy kot?: pies
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 104
Skąd: KRK\TBU
 #10  Wysłany: 2013-06-28, 13:30   

Mi to tam specjalnie nie wadzi, tzn. wspomniany efekt jest i u mnie, ale wychodzę z założenia, że nie będę atakował Dywizjonu od ostrymi kątami moimi ślepiami. mw75 myślę, że Ci przejdzie ;)
Zamierzam wrzucić jakąś fotę od siebie, ale poczekam do wymiany paska. Tym-niemniej, coraz bardziej zaczynam rozważać utrzymanie kompletu pasek + zegarek w klasycznej formie, na jakiejś ładnej skórze.
_________________
tygrys sypia czasami
 
 
Damian 
Kierownik Pola Ryżowego
Pixel Army General


Pies czy kot?: pies
Wiek: 36
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 1652
Skąd: Poznań/InPost
 #11  Wysłany: 2013-06-28, 13:47   

Mi się podoba to szkiełko, po przes swoje refrakcje dodaje swoistego uroku do i tak pięknego zegarka pifko
_________________
_
work in progress
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #12  Wysłany: 2013-06-28, 14:33   

Jeszcze gwoli uzupełnienie mojej wypowiedzi...padały pytania o szkiełko w Batorym, Batory i pozostałe zegarki to jest RWD 06, RWD 04, PZL P.24 i PZL P.50 Jastrząb oparte na tym modelu koperty mają /będą miały identyczne szkiełko jak 303.
_________________
 
 
Santino 



Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #13  Wysłany: 2013-06-28, 14:50   

Więcej w galerii:
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
torsen 
Kierownik Pola Ryżowego
Niwelator świądu


Wiek: 52
Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 1308
Skąd: Zakamuflowana Opcja
 #14  Wysłany: 2013-06-28, 16:12   

Zrobiłem szybko kilka ujęć pod kątem, aby zobrazować skalę tego, o czym mowa w kontekście szkła. Moim zdaniem problemu nie ma, ale wiadomo, że w tej materii każdy widzi to inaczej.
Jeśli chodzi o koronkę, to też miałem do czynienia z zegarkami o WR100 bez zakręcanej koronki, z którymi można śmiało chodzić na basen (choć wolałem tego nie robić ;-) ), jak również z takimi, które zakręcaną koronkę miały, ale lepiej ich nie moczyć nawet pod kranem ;-) Stanowisko Svedosa jest dla mnie wiążące; uważam, że lepiej by się stało, gdyby przy WR100 koronka była zakręcana. Ale to nie stanowi dla mnie problemu, do moczenia w wodzie mam inne "głębokowannowce", a 303 spełni się doskonale w innych rolach.


Tu widać, że pod takim kątem zaczyna się coś dziać (zwróćcie uwagę, jak duży to kąt):



A tutaj jeszcze, mimo sporego odchylenia nadgarstka, wszystko jeszcze jest w porządku:




Tu jeszcze porównanie w większym zbliżeniu:

_________________
G.GERLACH polskie zegarki
Dropbox z bonusem
 
 
mw75 
Prezes Uncle Bens'a

Wiek: 48
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 6031
Skąd: PL
 #15  Wysłany: 2013-06-28, 18:15   



torsen, trudno mi ustawić kąty zastosowane przez Ciebie ale popatrz na poniższą fotkę.



Stwierdzam, że idzie się przyzwyczaić...


Mod edit: poprawiłem fotkę
_________________
Antisocial and faceless...
Ostatnio zmieniony przez Santino 2013-06-28, 18:29, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum