K-43 - fotki z sieci
Odpowiedz do tematu

Maras68
[Usunięty]
:
niezła sztuka, można by przytulić... hmmm

:
...ach te "K"

Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
Spam
[Usunięty]
:
Maras68 napisał/a:
niezła sztuka, można by przytulić... hmmm


...a gdzie... na części... to mnie właśnie u niektórych kumotrów dziwi... jak wskazówka z innego zegarka albo tarcza podmalowana to krzyk... a jak bebechy podmienione to ujdzie... no tak... bo nie widać :złośliwiec: no ja bym wolał werk koszer a tarczę kombinowaną...

Maras68
[Usunięty]
:
skoroś go prezentował tom myślał że godny on nabycia... ;) ale się nie palę, spoko

:
:popcorn:

Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
Spam
[Usunięty]
:
Maras68 napisał/a:
skoroś go prezentował tom myślał że godny on nabycia... ;) ale się nie palę, spoko


...toć napisałem, że delikatny składak ;)

...jak napiszę "koszer" to można na 50% się zastanowić... pozostawiam sobie 50-cio procentowy margines błędu :D

Ostatnio zmieniony przez Spam 2013-08-12, 15:02, w całości zmieniany 1 raz
:
...to i tak dobrze.....zawsze zostaje większa połowa :P

Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
:
No dobra, podczepię się pod ten wątek. Mój wykopek szufladowy nie ma szans równać się z cudeńkami jakie pokazujecie, ale jak już jesteśmy przy K-43...

Historia jest taka: będzie już z rok, kiedy przyszło do mnie pudełko ze szrotem "po zegarmistrzu". W środku różności, głównie zwłoki Ruhli i jakichś cylinderków, ale w pudełku był też niewielki poszarzały kartonik po papierosach marki Górnik, a w środku jakieś zawiniątka ze starych gazet. Z tych zawiniątek wyłoniło się, kawałek po kawałku, takie coś:





Parę detali:




Numer na mostku zgodny z tym na płycie, dodatkowo nabita siódemka.



Tarcza bez oznaczeń GosCiasZawoda, no i ostała się tylko jedna wskazówka. Oś sekundnika wygląda OK.



Najważniejsza rzecz w tym interesie:



(tutaj coś niewyraźnie wyszło, ale nie będę teraz jeszcze raz odwijał tego z papierków, musicie uwierzyć że czop jest na miejscu)



Niestety na półmostku brakuje paru istotnych kawałków:



Wnętrze dekla:



...a od drugiej strony grawer:



Nie znam się na tak leciwych Rusach, więc będą pytania:

1) datowanie; kiedy to powstało?
2) da się reanimować? potencjalni dawcy? brakuje kamienia na osi balansu, regulatora, no i paru śrubek
3) ktoś ma pojęcie co oznacza grawer na deklu?

pozdrawiam
Narfas

Spam
[Usunięty]
:
Narfas napisał/a:


1) datowanie; kiedy to powstało?
2) da się reanimować? potencjalni dawcy? brakuje kamienia na osi balansu, regulatora, no i paru śrubek
3) ktoś ma pojęcie co oznacza grawer na deklu?

pozdrawiam
Narfas



1. K-43 z Pierwszej Państwowej Fabryki Zegarów w Moskwie (1GCzZ) z lat 1934-1936. Wewnątrz dekla nazwa 1GCzZ i logo Toczmeh'u. Stawiałbym że zegarek jest bliższy 1934 roku - zachował kwiatowy motyw na deklach
2. Da... ale na to trzeba czasu i środków... nie za wiele ale jednak... na allegro posucha... trzeba szukać na aukro.ua - wpisujesz tam гчз i samo ci wyskakuje... ten zegarek to 7 kamieni ma więc zadanie nieco ułatwione... jak balans cały to jest dobrze... choć nie do końca... najlepiej było by trafić dawcę z tego samego okresu... ale do zrobienia...
3. Trafiłeś zegarek kolejowy... jak chcesz to mogę cię wybawić z kłopotu... po prostu ślij do mnie ;) wiadomość na PW :))
a na deklu jest Ю. Ж. Д. czyli Южная Железная Дорога - Południowa Kolej Żelazna i numer...
...zegar robił na kolei - służbówka taka...

Ostatnio zmieniony przez Spam 2013-08-12, 21:29, w całości zmieniany 1 raz
:
Spam, wielkie dzięki. Mam przedwojennego Rusa i jednocześnie rasowy zegarek kolejowy! (no co że w kawałkach) :))

pozdrawiam
Narfas

Ostatnio zmieniony przez Narfas 2013-08-12, 22:11, w całości zmieniany 1 raz
Spam
[Usunięty]
:
Narfas napisał/a:
(no co że w kawałkach) :))


Teraz zdobyć jakiego trupka z dobrymi łożyskami... albo pójść na łatwiznę i zdobyć zdrowy werk i zrobić przekładkę jak od dawna to robią rusowie ;)


dla zainteresowanych
typ 1 http://watch-wiki.org/index.php?title=TYP_1

typ 1 http://watch-wiki.org/ind...rkfamilie_Typ_1

:
....mój ulubiony "K" też jest :))

Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
:
Ładny zegarek :)
Spokojnie do naprawienia, choć pewnie łożysko osi balansu trzeba będzie wymienić. Wypchnij je delikatnie (od spodu) czymś w miarę szerokim, żeby pchać mosiądz a nie kamień i oceń obecność i stan obu kamieni w łożyskach. Jeśli brakuje tylko łożyskowego, to w ten typ oprawki chyba nietrudno coś wstawić (o ile majster sie zna) :)
Generaleni wygląda, że powinno się dać naprawić niewielki kosztem.

Ну, погоди! :wkurzony:
Spam
[Usunięty]
:
...odgrzeję temat... choć już nie zbieram to co ciekawszego wrzucę...

...Czystopolski czasowy zawod...

...drugi kwartał 1945 roku... czyli kwiecień, maj albo czerwiec... tarcza ciekawa... mam podobną... i jak ją w powiększeniu oglądam to wydaje się że majaczy logo... i ta tarcza może być autentyczna...
...werk jeszcze bez oznaczeń czystopolskich ale za to już bez puncy "53"









...wyraźne cechy drugiej moskiewskiej fabryki zegarów (ewakuowanej w czerwcu 1941 do czystopola): charakterystyczny dla 2gczz/czczz kamień nakrywkowy balansu oraz półmostek kotwicy... no i jeszcze szeroka śrubka tiretu (szersza średnica niż w 1 gczz)


...jakby kto miał ochotę to wysyła za granicę http://aukro.ua/naruchnye...4218957585.html

[ Dodano: 2014-05-10, 22:03 ]
...na taki kiedyś polowałem...









http://allegro.pl/wostok-...4229753729.html

...fajny stan... opis też niczego sobie :)) Więc zegar musiał być wytrzymały na przeciążenia, które były w czasie ekstremalnego lotu samolotem z silnikami odrzutowymi.
...zegar Hampdena... praktycznie... z dwupłatowca a nadawał się do miga 15... ciekawe gdzie bardziej trzęsło :D z opisu zegarek ma wadę... ale coś mi się wydaje... z opisu oczywiście, że poluźnił się palec przerzutnika i wystarczy go jedynie na nowo osadzić...
...kufa hmmm powinienem brać kasę za wystawianie opinii :D

PS...i tytuł aukcji Wostok, poljot, raketa, ZEGAR z Fotokarabinu/mig15... no nie wie... ale gdyby wiedział to opis byłby bajeczniejszy :D

Ostatnio zmieniony przez Spam 2014-05-10, 22:06, w całości zmieniany 2 razy
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.