ISKRA vs. MOŁNIA - BALANS
Odpowiedz do tematu

:
Yakovlev napisał/a:


Wszystko powyższe dla niektórych jest oczywiste, dla innych niekoniecznie.

A żeby była jeszcze jaśniej może daj przykłady co z czym, z jakiego mechanizmu można zamienić wprost, bez jakichkolwiek przeróbek (a jeśli są potrzebne, to jakie ? ), czego nie da się zamienić i należy albo szukać oryginału albo dorobić ?

Na pewno nie tylko ja będę wdzięczny.

.


Doskonale Ciebie rozumiem, bo i ja też na początku zadawałem wiele pytań, a i wiele rzeczy było dla mnie magią. Taka jest niestety reguła nauki w zależności od poziomu wiedzy i umiejętności danej osoby która to zainteresowana jest tematem. Co i jak można zamieniać wolałbym omawiać przy konkretnych zagadnieniach, gdyż tak na sucho to by można epopeje nieskończone pisać, a dodam że w przypadku wielu werków szwajcarskich przemianki są jak najbardziej możliwe, podobnie zresztą pomiędzy szwajcarskimi i ruskimi czy nawet francuskimi i niemieckimi gdzie kwestia leży w dużym stopniu od możliwości osoby która danym problemem się zajmuje. Dla przykładu? Przytoczę tu użycie sprężynek z prostokątnego Łucza które ładnie pasują do ST19( oczywiście nie od razu) :) .

Pozdro!!!
:
Yakovlev napisał/a:


Wszystko powyższe dla niektórych jest oczywiste, dla innych niekoniecznie.

A żeby była jeszcze jaśniej może daj przykłady co z czym, z jakiego mechanizmu można zamienić wprost, bez jakichkolwiek przeróbek (a jeśli są potrzebne, to jakie ? ), czego nie da się zamienić i należy albo szukać oryginału albo dorobić ?

Na pewno nie tylko ja będę wdzięczny.

.


Zacytuję sam siebie.

I zacznijmy od balansów ;)

.

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
To i ja zacytuje co by w temacie zostać

kaido2 napisał/a:
Wystarczy zainwestować w siebie a inny świat się przed Tobą otworzy ;)



Podpowiem: Wyciskarka, tokarka?*

* w zależności od jakiej dupy strony chcesz się zabierać

Ostatnio zmieniony przez kaido2 2013-06-05, 18:35, w całości zmieniany 1 raz
Pozdro!!!
:
kaido2, oczekiwałem (pewnie nie tylko ja) porady dla maluczkich, a nie możnych zegarkowego świata ;)

Łatwiej i prościej się nie da ?

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
Prościej da się , ale bez wyżej wymienionych często sobie nie poradzisz(pasowanie elementów mechanizmów się kłania).

Pozdro!!!
:
Pisząc "łatwiej i prościej" nie miałem na myśli prac zegarmistrzowskich a tylko uproszczenia odpowiedzi co na co (z jakiego mechanizmu do jakiego) można wymienić nie narażając się na konieczność użycia wyciskarki i tokarki.

Kurde, namieszałem ;)

Mówiąc wprost, nie mam, i nie zanosi się bym miał, wyciskarki i tokarki (ręka w górę kto ma oprócz kaido2 ;) ).
I np: Chcę wymienić balans w cienkiej Mołni. Mam szukać dawcy tylko wśród cienkich Mołni, czy mogę dobrać coś z innych ?
Ewentualnie: Czy z 15-to kamieniowej Mołni pasują części do 18-to kamieniowej i odwrotnie?

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
Yakovlev napisał/a:
Mam szukać dawcy tylko wśród cienkich Mołni

Tak. (na 99%)

Yakovlev napisał/a:
Czy z 15-to kamieniowej Mołni pasują części do 18-to kamieniowej i odwrotnie?

Nie.

*nie mam tokarki. Ale kiedyś sobie kupię ;-)

:
Dobra inne pytanie

Balans z standardowej niskiej "3601" będzie pasował do 3608?


Mam takiego jednego 3608 Frankensteina - już kupionego (chodzi ale jest na maxa na minusie)

Mam parę balansów do "3601" - próbować?
I czemu ten przełożony balans z molni jest na minusie przecież włosy są takie same płaskie..?
- Aha Marcin wyszły idealnie...

Ostatnio zmieniony przez MirekArican 2013-06-11, 20:50, w całości zmieniany 2 razy
Spam
[Usunięty]
:
...przy błyskawicy nigdy nie grzebałem... jeżeli wstawisz oś i przerzutnik będzie ''grał" z wychwytem to i tak raczej będziesz musiał z balansem przełożyć i półmostek...
...jak masz dawcę to próbuj... wiele czasu to nie zajmie...

:
Balans z niskiej niestety nie będzie pasował.

Pozdro!!!
:
No dobra, przebrnąłem przez wątek i różne opinie się tu pojawiają.
Mam pytanie: czy oś balansu (sama oś, nie cały mostek) z "płaskiej" Mołni (nazywanej też CzK-6 albo 3601) będzie pasowała do Iskry?

pozdrawiam
Narfas

:
Nie.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
buran napisał/a:
Nie.

A moim zdaniem tak.

:
Moja Iskra od roku leży u majstra z tego powodu,ponoć można przełożyć cały mostek (na co się nie zgodziłem) ale nie balans,co za tym idzie ośkę.Ale może jest inaczej,ja powtarzam za moim zegarmistrzem.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
Sorry - możesz mieć rację.
Bo mam Iskrę z mostkiem od Mołnii.

Ale sama oś może faktycznie być inna.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.