Zegarki Seiko, które nam się podobają
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

:
dzieki za link do GMT, przeczytalem to oraz watki na WUS.

z jednej strony - w istocie, to wyglada na bezczelne sciagniecie pomyslu (zmiana 54 na 55). Z drugiej - sam projekt 54 byl homarem oryginalu blancpaina, i to dosc wiernym. Troche paranoiczna sytuacja - oskarzanie o splagiatowanie wzoru, ktory sam jednak mocno sie "inspiruje".
Wszystko niestety w atmosferze przyzwolenia na homage w stylu MM czy homarow Parnisa, gdzie zmienione zostalo tylko logo...
Nieprzyjemna i wg mnie dosc niejednoznaczna jednak sprawa.

a ten post Alamo na WUSie o zastrzezeniu wzoru na terenie UE - to sciema? :/ hmmm

beceen | ***** ***
:
beceen, co innego inspiracja, a co innego zerznięcie wzoru 1:1 a to zrobił ZŁODZIEJ, nawet błąd w pomniejszeniu podziałki minutowej skopiował bo tak miał w projekcie i nie sprawdził że wskazówka będzie wychodziła poza jej obrys.

:
Svedos napisał/a:
co innego inspiracja, a co innego zerznięcie wzoru 1:1 a to zrobił ZŁODZIEJ


no technicznie 1:1 to nie jest, bo zmienil 4 na 5... nie bronie naturalnie Jake'a, ale jednak nie do konca klarowna jest dla mnie cala ta sprawa.

heh, w zasadzie IWC tez by moglo miec identyczne pretensje do parnisa :/

beceen | ***** ***
:
Svedos, ale potem wytniecie OT z wątku? Gdzie można kupić zestawy Maxiowe?
zdrawki

Dżentelmen z bardzo cienkim czubkiem.
:
Ja jak zarejestrowałem się na forum i zobaczyłem ten projekt to zacząłem kopać, kopać i kopać byłem zdziwiony tym co wyczytałem. Oczywiście zajęło trochę mi to czasu ale mam teraz o 55 swoje złe zdanie.

:
neeerola, OK, da się gdzieś kupić zestawy do "54" ? bo "55" (podróbka) chyba jest dostępny w wielu wariantach.... ?
zdrawki

Dżentelmen z bardzo cienkim czubkiem.
:
hulelam, 54 raczej nie kupisz, chyba, ze uzywke.

beceen | ***** ***
:
hulelam, używkę można trafić jak będziesz posiadał dużo szczęścia ;)

:
Hmmmm
A ja jednak 55 będę nosił bo mnie sie widzi
Ale z szacunkiem dla Maxia ją będę nosił :))

I co z tego że to kopia . Po świecie chodzi kilka miliardów kopii i nikt raczej na to nie narzeka
:
a tak btw mam dzisiaj na łapie fffke 54 :)
mam tylko zastrzeżenia do rezerwy ale to może mój egzemplarz tak ma

Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
:
beceen, I może to jest klu sprawy - podrabiacz robi seryjnie, ja Maxio już zakończył produkcję...?
zdrawki

Dżentelmen z bardzo cienkim czubkiem.
:
Panowie tutaj w zasadzie chodzi o to że pan J. nie uważał za stosowne napisać do Maxia kilu słów...słuchaj stary zrobiłeś zajebiszczy projekt szkoda by było żeby inni nie mogli z tego skorzystać , wprowadził bym kilka zmian i nich tarcza będzie dostępna dla wszystkich... i tak dalej.

A jak znam Maxia to nie miał by nic przeciwko temu, poprosił by tylko o poprawienie proporcji.

Ale pan J. uważał za stosowne tylko powiedzieć w oględnych słowach, mam Maxia i Was wszystkich w moich czterech literach.

Ostatnio zmieniony przez Svedos 2013-03-20, 14:11, w całości zmieniany 1 raz
:
Chyba wreszcie, po ponad dwóch latach odkopię mojego NWT i zaaplikuję mu maxiową tarczę.
W końcu biały kruk :))

Pozdrawiam
Lastrad
:
neeerola napisał/a:
hulelam, używkę można trafić jak będziesz posiadał dużo szczęścia ;)


jak ma się szczęście to i nufke można kupić :P





a tak poważnie - trafiają się co jakiś czas używki... i szybko znikają z bazarku

Pozdrawiam

Jarek
:
BluMun napisał/a:
a tak poważnie - trafiają się co jakiś czas używki... i szybko znikają z bazarku

źle gadasz :P
To my jesteśmy mało czujni :))

Ostatnio zmieniony przez neeerola 2013-03-20, 15:07, w całości zmieniany 1 raz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.