Miyota 8215
Odpowiedz do tematu

:
;)

:
Panowie, było już ale nie mogę znaleźć.

Jak noszę zegarek to nie nakręca się do końca, rezerwa - jakieś 20h.
Przy ręcznym nakręceniu jest wszystko ok.
Podejrzewam, że coś w transporcie się stało.

Może ktoś podpowiedzieć czy:
- to coś poważnego
- można usterkę usunąć samemu, w sensie czy jest to łatwe (coś z dokręceniem wahnika) czy raczej nie grzebać?

Skate or die!
:
prezesso, w miyocie na wahniku jest jedna śrubka, może się poluzowała i trzeba dokręcić.

:
ok, spróbuję - zobaczymy czy pomoze.
Dzięki.

Skate or die!
:
I jak tam, prezesie? Zdziałałeś coś? W moim Aviatorze wahnik co prawda się nie odkręcił, ale za to chodzi całkiem głośno (przebija go chyba tylko Gerlach Jastrząb :D ). Podobno to przypadłość tej Miyoty, ale czy idzie to przesmarować? U mnie w mieście będzie to niemożliwe, jednak mógłbym gdzieś może dostać smarowidło? Czy to w ogóle coś da, ma sens?
A co do samego mechanizmu, zdumiewa mnie czasami jak ten wahniczek w takim maleństwie potrafi rozbujać całkiem sporą kopertę Aviatora :shock:

:
Nie miałem czasu - jak dokręcę to na pewno tu napiszę.

Skate or die!
:
:popcorn:

:
Dzięki Tomek..

Svedos napisał/a:
prezesso, w miyocie na wahniku jest jedna śrubka, może się poluzowała i trzeba dokręcić.


A zatem próbowałem dokręcić jak rozebrałem go wreszcie...
I dupa - śrubka kręci się w kółko... co teraz?

Skate or die!
:
No to jak się śrubka hmmm kręcie to wszystko wskazuje na to że gwint jest zerwany ...i że tak powiem czarna dupa hmmm

:
Czy objawy, które opisałem mogą z tego wynikać?
I czy gwint może być zerwany w śrubce czy w mechanizmie?
Tzn. wiem, że wróżką nie jesteś - ale jakie jest prawdopodobieństwo zerwania w śrubce a jakie w werku?...

Skate or die!
:
prezesso, 50 na 50

możesz spróbować wsunąć pod śrubkę cienki wkrętak i podważać ją d ogóry a drugim odkręcać powinna wtedy wyjść i zobaczysz co poszło.

:
ale przy zerwanym gwincie to czy nie powinien mi ten wahnik się odkręcić i odpaść przy noszeniu? hmmm

Skate or die!
:
Gwint może być nie zerwany ale naderwany, efekt jest taki że połączenie jest luźnie ale się nie odkręca.

:
Ze dwa lata temu, wkręciłem kumplowi w zegarku taką śrubkę na któryś klej Loctite (oczywiście za jego aprobatą) i do tej pory działa. Może to nie jest rozwiązanie idealne, ale skuteczne.

:
jaro19591, są specjalne kleje do połączeń gwintowych można tego użyć zamiast typowego kleju jest o tyle lepsze że trzyma dobrze i daje się odkręcić ja używam tego do skrę ania wałków z koronkami.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.