Poprzedni temat «» Następny temat
Seiko 5. 2013 Vs 2001.
Autor Wiadomość
Mzeg 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 1304
Skąd: NGC 7293
 #1  Wysłany: 2013-01-20, 11:39   Seiko 5. 2013 Vs 2001.

5tka jest ładna. Jest klasycznie stylowa. I charakteryzuje się, co wiemy, niezwykłym wskaźnikiem cena/jakość. Ja swoja nówkę kupiłem za 63 USD z przesyłką z HK, a można jeszcze taniej. I od razu: z sympatia patrzę na czasy kiedy przy kupie zegarka trzeba było się nachodzić, bardziej oszczędnie gospodarować budżetem (bo drożej w sklepie). Seiko z 2001 kupiłem jeszcze właśnie w salonie. I myślę nad pewnym zakupem także a salonie, w rodzinnym mieście, jak za dawnych dobrych czasów...

Ale do rzeczy. Seiko srebrne jest "stare". Niebieskie ma kolor tarczy Royal Blue i w rzeczywistości trzeba odpowiednich kątów padania światła żeby tarcza ożywała, zazwyczaj w warunkach domowych i pochmurnego nieba pozostaje ciemna. Oba mają tę samą, chyba sięgającą początków serii 5, kopertę z wyjątkiem dekla. W starym bransoleta jest z citizena.




Nowe seiko ma 11,8 mm i JEST GRUBSZE od starego o 1 mm. Za sprawą przeszklonego dekla. Wygląda to mniej zwarcie i zgrabnie.


W starym jest grawer na szkle (nad godziną szósta), w nowym już poszli jak rozumiem po kosztach.


Tarcza "robi zegarek". Z uwagi na szlif oraz spójność indeksów i grubych wskazówek. Pewne konotacje z Roleksem...jak i cała 5tka cool . Różnice zauważyłem w fontach napisu Seiko. Te w nowym mają zakończenia nie proste tylko takie jakieś z wgłębieniem.



Fajne zegarki jednym słowem.


Ostatnio zmieniony przez Mzeg 2013-01-20, 11:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zaba 
Starszy Kulis


Pies czy kot?: pies
Wiek: 50
Dołączył: 15 Sie 2011
Posty: 99
Skąd: Rzeszów
 #2  Wysłany: 2013-01-20, 12:23   

Będąc w 2002 w Anglii, kupiliśmy z bratem właśnie taki model naszemu ojcu na prezent.
Tarcza granatowa, kosztował wtedy coś około 70 GBP.

Zegarek od tego czasu prawie non-stop na ręce (mój ojciec jest zdecydowanym "jednozegarkowcem" :)) ). Jak dotychczas żadnych problemów...

Właśnie odwiedził mnie w ostatni piątek.
Oczywiście na nadgarstku miał "5" :)
 
 
Sylwek
[Usunięty]

 #3  Wysłany: 2013-01-20, 13:27   

Mzeg, ja tam ,tzn tu Modem ,nie jestem , ale reklama pewnego sklepu z zegarkami zaiste pięknie przemycona z pomocą foteczki cool
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #4  Wysłany: 2013-01-20, 19:53   

oo, na targowku kupowales, to kolo mnie :))
_________________
beceen | ***** ***
 
 
Mzeg 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 1304
Skąd: NGC 7293
 #5  Wysłany: 2013-01-20, 21:33   

Kiedyś mieszkałem w tamtej części wwy, teraz już w innej.
Ta srebrna 5tka ma u mnie, jak to się mawia, dożywocie. Ta deep blue raczej także.
Nie wiem jak inni ale ja czekam z niecierpliwością na 5tkę w max 36mm ss kopercie, z szafirem, na najnowszym mechanizmie, na bransolecie z pełnych ogniw, może być z tego typu tarczą bo akurat nic jej nie brakuje. Niech wtedy kosztuje nawet tysiaka to pojadę choćby znowu i do salonu na targówku :)
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #6  Wysłany: 2013-01-21, 08:26   

5tki z szafirem to raczej chyba nie bedzie hmmm
_________________
beceen | ***** ***
 
 
Przemek 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 761
Skąd: Bielsko- Biała
 #7  Wysłany: 2013-01-21, 22:08   

Fajne te piąteczki, podobają mi się proste wskazówki i indeksy, plus luma do tego. Chciałoby Ci się zrobić kilka fotek niebieskiej w różnym oświetleniu, w jakie to odcienie wpada? Ta niebieska nie ma szlifu słoneczkowego, tarcza jest jednolita?
_________________
Moje fotki na IG
 
 
Bimberek 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 1491
Skąd: z innego wymiaru
 #8  Wysłany: 2014-09-21, 08:21   

Szanowne Kumotry, a jak określić datę wyrobu "piątki" ?
Pytam, bo dostałem od syna (zaklina się że w lizing) Seiko 5 z przeszklonym deklem, i nie wiem czy już nie czas na jego czyszczenie i oliwienie.
Koperta jest ok, ale szkło wierzchnie porysowane niemożebnie i kwalifikuje się do wymiany.
Czy we własnym zakresie da je radę wymienić, czy lepiej nieść do majstra aby przeprowadził gruntowny lifting sikora ?
_________________
Normalność, to indywidualne postrzeganie rzeczywistości.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #9  Wysłany: 2014-09-21, 10:56   

Pierwszy objaw w tych mechanizmach że czas mu robić SPA to spadek efektywności naciągu automatycznego. Jak ci marnie nakręca i ma krótką rezerwę, to już ;-)
Szkło możesz wymienić, tylko że ono jest w "5" osadzane na uszczelkę klinową. Jeśli ją uszkodzisz wyjmując lub wkładając nowe - to stracisz wodoszczelność.
_________________
 
 
pasti 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego
japoński kwarcownik


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 43 razy
Wiek: 45
Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 4528
Skąd: Bydgoszcz
 #10  Wysłany: 2014-09-21, 12:03   

Bimberek napisał/a:
Szanowne Kumotry, a jak określić datę wyrobu "piątki" ?


Tu możesz po numerach sprawdzić

klik
_________________
World Wide Watches
 
 
Bimberek 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 1491
Skąd: z innego wymiaru
 #11  Wysłany: 2014-09-21, 12:44   

ALAMO napisał/a:
Pierwszy objaw w tych mechanizmach że czas mu robić SPA to spadek efektywności naciągu automatycznego. Jak ci marnie nakręca i ma krótką rezerwę, to już ;-)

Ten spadek efektywności jest zauważalny bo wahnik naciągu nieco ospale i z pewnym wymuszeniem obraca się na łożysku - a więc SPA go czeka.
ALAMO napisał/a:
Szkło możesz wymienić, tylko że ono jest w "5" osadzane na uszczelkę klinową. Jeśli ją uszkodzisz wyjmując lub wkładając nowe - to stracisz wodoszczelność.

Dlatego nie będę ryzykował uszkodzenia i oddam do majstra.
Serdelecznie dziękuję za poradę pifko

pasti napisał/a:
Tu możesz po numerach sprawdzić

klik

Również pięknie dziękuję.
pifko

ps. jeśli kalculator seiko gada prawdę, to mój egzemplarz jest z kwietnia 2000 roku cool
Ostatnio zmieniony przez Bimberek 2014-09-21, 12:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #12  Wysłany: 2014-09-21, 12:59   

No to i tak bardzo ładnie pociągnął.
_________________
 
 
Bimberek 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 1491
Skąd: z innego wymiaru
 #13  Wysłany: 2014-09-21, 13:08   

Też jestem zaskoczony że jeszcze chodzi i to bardzo dokładnie, i podwójny datownik działa bez zająknięcia.
Jednak już od wczoraj leżakuje i czeka na wizytę u majstra, szkoda mi go ubić dalszym użytkowaniem.
Miałem kiedyś orienta tri-star, ale po 8 latach padł system przerzucania daty, a później cała reszta - naprawa droższa od nowego ;)

Jeszcze raz dziękuję Wam Kumotry pifko
_________________
Normalność, to indywidualne postrzeganie rzeczywistości.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum