ZEGARKI SOLAR, ECO-DRIVE ITP.
Odpowiedz do tematu

:
missed555, Zapomniałbym GRATY Junga :))

Pozdrawiam
Waldek
missed555
[Usunięty]
:
gzubek71 napisał/a:
missed555, Zapomniałbym GRATY Junga :))


Dzięki gzubek71 :))

:
Panowie a jest sens kupowac jakiesgos Eco-drive gdy wiemy z gory ze bedzie uzywany np 5 dni w miesiacu abo i mniej?
Ostatnio szukalem jakiegos kwarca ale wszystko co mi sie podobalo to Solar albo Eco, niczego na zwyklej bakteryjce nie znalazlem dla siebe (modele na wskazowkach)

:
Ptaku napisał/a:
bedzie uzywany np 5 dni w miesiacu abo i mniej

No pewnie...
Mając solara, leży sobie i się ładuje.
A mając baterię, leży sobie i się zużywa...
:)

:
ale w pudlku sie nie naladuje, dlatego po mojemu zwykla bateria lepsza, co jakis czas sie ja wymieni malym kosztem i wszytko bangla.....a teraz to wymyslaja jakies wynalazki

To jak to z tymi wynalazkami przy takim trybie uzytkowania aku chyba szybko szlag trafi, dobrze mysle?

:
Ptaku napisał/a:
w pudlku sie nie naladuje

Chyba, że nie masz możliwości, aby był co jakiś czas bez pudełka...np. sejf.
To wtedy bateria ;)

Blaz
[Usunięty]
:
Ptaku napisał/a:
ale w pudlku sie nie naladuje, dlatego po mojemu zwykla bateria lepsza, co jakis czas sie ja wymieni malym kosztem i wszytko bangla.....a teraz to wymyslaja jakies wynalazki

To jak to z tymi wynalazkami przy takim trybie uzytkowania aku chyba szybko szlag trafi, dobrze mysle?


Tylko że w pudełku bateria nadal pracuje, a akumulator daje sobie na luz. I wyciągasz po dwóch latach z pudełka kwarca bateryjnego i on po prostu kaput dokumentne robi. A akumulator dostanie trochę światła i ożyje. A wystarczy naprawdę tylko trochę tego światła. Pół godziny na dziennym Słońcu i masz na rok spokój. cool

Z tego, co czytałem w Casio to akumulator przy Tough Mvt wystarczy na około 30 lat przy codziennym użytkowaniu.

:
Blaz, jeśli rzeczywiście akumulatory wytrzymują te 30 lat, to jest to więcej niż potrzeba. :)

Ostatnio zmieniony przez machlo 2012-11-09, 09:34, w całości zmieniany 1 raz
Blaz
[Usunięty]
:
Ale tak jak pisałem - przy normalnym cyklu ładowania i rozładowania, ale to rozumie każdy, kto miał do czynienia z akumulatorem. :) I z Tough Mvt, bo do tego dodają już nowszą generację.

:
Moje Citki stare Eco-drive leżą w pudełku, ale z dostępem do światła.
Natomiast Brightzy i Oceanus co jakiś czas wyprowadzam na słońce ;)

Jeśli chodzi o kilkunastoletnie Citizeny to nawet wymieniając im te aku za 170 pln to i tak się opłaca. Bo stan koperty, szkła i całego zegarka jest powiedzmy 9/10.

World Wide Watches
:
ok a jak taki zegarek lezy sobie w pudle bez swiatla, wyciagam dostaje swiatelko ozywa, ale musze go ustawic zgadza sie? Mylse o tym modelu Citizen Men ECO-DRIVE Analog Sport AW1041-53B

Ostatnio zmieniony przez Ptaku 2012-11-09, 11:43, w całości zmieniany 1 raz
missed555
[Usunięty]
:
Ptaku napisał/a:
Mylse o tym modelu Citizen Men ECO-DRIVE Analog Sport AW1041-53B


Ptaku na linku brak zdjęcia ale znalazłem gdzie indziej i umieszczam

Cena dobra w Polandii kosztuje ponad 600 zł

Ostatnio zmieniony przez missed555 2012-11-13, 16:51, w całości zmieniany 1 raz
:
Rano jeszcze w linku byly fotki, a teraz to w ogole jakas padlina na tej stronie juz nie pokazuje zadnego eco :)

missed555
[Usunięty]
:
Co prawda nie solar nie eco-drive ale kinetic


Ostatnio zmieniony przez missed555 2012-11-13, 16:56, w całości zmieniany 3 razy
:
missed555 napisał/a:
ale kinetic

A do tego kłalitnie :)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.