Poprzedni temat «» Następny temat
Historyczna recenzja Xicorra Circle by ciniol
Autor Wiadomość
Ratler Wściekły I 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Forumowy Pajacyków

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 36 razy
Wiek: 51
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 15991
Skąd: Zabrze
 #1  Wysłany: 2012-08-25, 15:02   Historyczna recenzja Xicorra Circle by ciniol



Ok, jedziemy. Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzał.
Koń jaki jest każdy widzi ale skoro melepety chcą wrażeń to "włala":

Xiccor - co mnie skłoniło do jego zakupu spytacie? Kaprycho w sumie. Postanowiłem że będę w miarę posiadanych możliwości kupować polskie produkcje. Jest już Dzik i Sokół nr 100, będzie Foka 100, Otagi 100 i zegarek 303 o nr 99.
Zegarek Xicorr mi się na zdjeciach nie podobał, ale postanowienie to postanowienie i nie ma ten teges że boli. Napisałem do naszego kolegi i po otrzymaniu rabatu przyszła do mnie przesyłka.
W środku puszka była, ale to już widzieliście na youtubie u rednecka. Moja miała małe wgniecenie, ale mnie to ryba.
W środku fajny czarny woreczek z logo, skromny instrukcjo-folderek, szary pasek kauczukowo-silikonowy, karta sprzedaży w formie plastikowej karty płatniczej, zegarek z czarnym paskiem skórzanym ....acha i jest taka fajna poduszeczko-wałek z fikuśnym oznaczeniem logo w postaci małego prostokącika .

Zgodnie ze specyfikacją w środku siedzi sobie Seagull TY2130 - naciąg automatyczny- który jest łożyskowany na 26 kamieniach, ma częstotliwośc pracy 28 800. Piszą też że za absorbcję wstrząsów odpowiada Novadiac - nie znam gościa ale skoro tak piszą :grin:
Podawana rezerwa chodu to ok. 42 godziny.
Pierwsze wrażenie po założeniu na rękę :shock: nawet fajny. Prezencja lepsza niż na zdjęciach. Czarny pasek ze skóry licowanej (piszą że nie wchłania wilgoci - nie próbowałem) ma dwukolorowe przeszycie (piszą że grafit + biały, ale ja tam widzę szary + biały), sprzączka ze stali nierdzewnej, szczotowanej. Na sprzączce logo xiccor. Logo pojawia się też na wewnetrznej stronie paska na tej części z dziurkami. Na drugiej części paska pisze Pattini. Znaczy nie pisze tylko jest odciśnięte - nie wiem jak to nazwac bo paskoroby chroniąc tajemnice warsztatu nie udzielają na forum wyczerpujacych informacji. :razz: :mrgreen: Pach na początku był sztywny ale mu to przeszło :mrgreen: Jak na tak gruby pasek układa się idealnie - nie "podnosi" zegarka, klamra dolega idealnie więc nie ma opcji zaczepienia. Nasz forumowy Tayson krakowski kiedyś pokazywał gruby pasek z klamrą która odstawała po zapięciu - tego problemu tu nie ma.
Teraz tarcza i wskazówki. Ja mam czarną i dla mnie jest to 7,5/10. Wskazówka sekundowa najmniej mi się podobała na zdjeciach z powodu braku przeciwwagi. Na żywo nie przeszkadza mi to zupełnie. Wskazówki - godzinowa i minutowa nie mają ostrych zakończeń tylko okrągłe, co powoduje, że dla mnie nie jest to zegar EDC. Dla mnie minuta w tą lub w tamtą to kwestia zobaczenia tylnych świateł pociągu. Zegar więc dla mnie jest zegarem weekendowym lub na dni gdy jestem Jurek Killer i mam sysko w ... wiadomo gdzie. Jak się nie spieszę to brak ostrego grotu który wskazywał by w punkt indeks nie jest dla mnie problemem. Kolejna rzecz indeksy. Największe zastrzeżenie mam do tych które są w przedziałach 2-4, 6-9, 11-14 itd. na tarczy to kreseczki. Nie umiem tego wytłumaczyć ale zaburza mi harmonię fakt, że kreseczki są wyższe od małych kropek, ale mniejsze od dużych kropek indeksów 15, 30,45. Nie wychodzi mi idealna linia okręgu. Datownik to imo dramat. Mam wadę wzroku i nie widzę daty bo jest dla mnie nieczytelna. Tło dla daty też jest czarne, a cyfry są białe. Tło dla mnie zlewa się z kolorem tarczy, a dokładając jeszcze za małe światło otworu to otrzymujemy małą czytelność. Dlaczego uważam że otwór jest za mały - dlatego że mało, ale jednak ucinane są kontury cyfr daty, zwłaszcza te dwucyfrowe.
Koperta to stal nierdzewna 316L o wymiarach
średnica: 42 mm
wysokość: 12 mm
Moje mierzenie suwmiarką elektroniczną :
szerokość na promieniu 9-3 to 41,86 mm, a na 12-6 to 42,06 mm
wysokiść 12,47 mm
wymiar od końca ucha do końca drugiego 49,26 mm
szerokość na cięciewie ( chyba to się tak nazywa, najwyżej Gburek zjedzie humanistę ) uwzględniającej koronkę to 45,27 mm.

Szkło szafirowe podwana wodoszczelność: 100m/10ATM.

Dekiel

Opisywać nie będę bo każdy widzi, a jedno zdjęcie warte 1000 słów. Nie wiem kiedy ale wyłapałem pare rysek na nim :cry: nie robię z tego tragedii bo nie jestem purystą i nie zamierzam go sprzedawać.

Koronka

Znajduje się w położeniu między 15 a 16. Ma nacięcia w formie "X" wypełnione niebieską farbą? No w każdym razie wypełnione czymś niebieskim. To coś niebieskie trochę już zeszło na dwóch ramionach rzeczonego X.
Kształt koronki tzn. obły "na zwenątrz" powoduje że ciężko ją uchwycić i wyciągnąć. Jak się nie ma paznokcia to trzeba posiłkować się czymś płaskim i wąskim, co jak w moim przypadku spowodowało zarysowanie boku koperty. Dokonywanie ustawień zasadniczo nie nastręcza problemów, zarówno w zakresie daty jak i godziny. Czasami zdarza się, że nie można nastawić godziny bo kręcenie koronką "nie łapie" przestawiania - przestawia sie "do tyłu" ale naprzód nie chce. W takich sytaucjach wystarczy wcisąć koronkę i spórowac jeszcze raz. Koronka imo to słabe ogniwo. Zegarek ma stop sekundę.

Praca zegarka jest w zasadzie niesłyszalna. Nie słychać wahnika wogóle jak zdarza się w innych zegarkach które mam np. sea gulach. Rezerwa chodu wystarczajaca - nigdy jej nie zmierzyłem dokładnie ( nie ma wskaźnika rezerwy więc niby kiedy mam wiedzieć że jest full :mrgreen: ) ale wyrabia te 40 h. Dokładność też jest ok - nie mierzyłem jej nigdy aptekarsko bo nie mam takiej potrzeby, ale nie mówimy o odchyłach przykładowo 2 minut na dobę. Nie sądzę aby przekraczały 30 sek. Dokładne określenie może być problematyczne z uwagi na obłe zakończenie wskazówki minutowej.

Nie otwierałem zegarka więc zdjęć flaczków nie będzie, ale można je znaleźć na stronie producenta.

Wodoszczelność mi nieznana gdyż nigdy go nie moczyłem.

Reasumując zegar imo dla nie bardzo fajny - z ograniczeniami opisamymi powyżej. Nosi się fajnie. Jest wygodny. Nic mnie nie ciśnie ani nic mi nie ciąży. Zegar wygląda na masywny ale wagowo na mojej chudej witce go nie czuję. To nie liga Deep Blue który urywał mi rękę i dlatego poszedł na zamianę. Ja jestem zadowolony. Wiem że wielu krytykowało i będzie krytykować uszy - jako takie "doklejone" ale mi one zupełnie nie przeszkadzają. Zegar ma u mnie dożywocie.

Poniżej kilka zdjęć porównawczych z zegarami dość powszechnymi i znanymi, a także zdjecie puchy ( nie da się poprawić edycją posta poprzez wklejenie zdjecia inaczej niż na samym końcu :cry: ) oraz nadgarstkowe. Nie przyjmuję uwag odnośnie jakości fot. Nie bedzie lepszych.























DZIĘKI UPRZEJMOŚCI KOLEGI TORSENA PARĘ DODATKOWYCH ZDJĘĆ





_________________
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
Ostatnio zmieniony przez Ratler Wściekły I 2012-09-11, 13:04, w całości zmieniany 21 razy  
 
 
zafop 
Ryżowy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 55
Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 489
Skąd: Warszawa + CCCP
 #2  Wysłany: 2012-08-25, 15:23   

ciniol,

zrób fotkę jak świeci, please :roll:
_________________
zyj terazniejszoscia
 
 
bEEf 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego
Jestę Hipsterę


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 5341
Skąd: Warszawa
 #3  Wysłany: 2012-08-25, 15:25   

ciniol, opakowanie rozumiem spoko, a coś o zegarku może? :razz:
EDIT: Ok, nieaktualne, zabieram się do czytania!
_________________
Pupcia rubcia salcesonik, heloł beloł w dupę słonik!
Ostatnio zmieniony przez bEEf 2012-08-25, 18:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2012-08-25, 16:31   

Ciniol, rzeczywiście ciekawa sprawa z tymi okrągłymi końcami wskazówek. Nikt tego nie wyłapał, a to naprawdę ważny szczegół.
 
 
zafop 
Ryżowy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 55
Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 489
Skąd: Warszawa + CCCP
 #5  Wysłany: 2012-08-25, 16:43   

Blaz napisał/a:
Ciniol, rzeczywiście ciekawa sprawa z tymi okrągłymi końcami wskazówek. Nikt tego nie wyłapał, a to naprawdę ważny szczegół.


bez obrazy, ale co tu wyłapywać, to widać gołym okiem, nawiasem mówiąc to jest podstawowa kwestia, która powstrzymuje mnie przed zakupem
_________________
zyj terazniejszoscia
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #6  Wysłany: 2012-08-25, 16:44   

Bez obrazy, ale jakoś tego wcześniej nikt nie wyłapał, a przynajmniej nie napisał publicznie. :cool: :mrgreen:
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #7  Wysłany: 2012-08-25, 16:45   

ciniol, No i dzięki!
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
zafop 
Ryżowy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 55
Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 489
Skąd: Warszawa + CCCP
 #8  Wysłany: 2012-08-25, 16:49   

Santino napisał/a:
ciniol, No i dzięki!


+1
_________________
zyj terazniejszoscia
 
 
Monter 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
... Poyekhali


Pomógł: 13 razy
Wiek: 85
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 3469
Skąd: Gdynia-Puck okolice
 #9  Wysłany: 2012-08-25, 17:16   

Cytat:
Znajduje się w położeniu między 15 a 16. Ma nacięcia w formie "X" wypełnione niebieską farbą? No w każdym razie wypełnione czymś niebieskim. To coś niebieskie trochę już zeszłao na dwóch ramionach rzeczonego X.


Cinol to ochrona przed porysowaniem koronki podczas leżakowania..możesz spokojnie zeskrobać :razz:


Mnie ten zegarek nie kręcił i nadal tego nie robi. Czekam na egzemplarze M-20
_________________
..stare chłopy a pokazują pudełka...jak dzieci..

Wilk jest tylko jeden ! podrupkowicze...
Darmowy serwer fotek do 16 GB
 
 
Ratler Wściekły I 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Forumowy Pajacyków

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 36 razy
Wiek: 51
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 15991
Skąd: Zabrze
 #10  Wysłany: 2012-08-25, 17:56   1

Aha zapomniałem dodać że zdjęcia świecenia postaram sie zrobić lodówką po zmroku :mrgreen:
_________________
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
Ostatnio zmieniony przez Ratler Wściekły I 2012-08-25, 17:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #11  Wysłany: 2012-08-25, 17:59   

Wydzieliłem jako oddzielny wątek .. Historyczna recenzja Circle'a napisana przez jego użytkownika ..
 
 
Ratler Wściekły I 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Forumowy Pajacyków

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 36 razy
Wiek: 51
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 15991
Skąd: Zabrze
 #12  Wysłany: 2012-08-25, 18:04   

A figę, nie kliknę ci Tomku pomagacza za sarkazm tytułu. :razz:
Foch
:mrgreen:
_________________
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #13  Wysłany: 2012-08-25, 18:07   

Toć to pierwsza napisana bezinteresownie recenzja tego zegarka, dlaczego sarkazm?
 
 
Monter 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
... Poyekhali


Pomógł: 13 razy
Wiek: 85
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 3469
Skąd: Gdynia-Puck okolice
 #14  Wysłany: 2012-08-25, 18:07   Re: 1

ciniol napisał/a:
Aha zapomniałem dodać że zdjęcia świecenia postaram sie zrobić lodówką po zmroku :mrgreen:

Rób teraz, wieczorem może byc nie widać :mrgreen:
_________________
..stare chłopy a pokazują pudełka...jak dzieci..

Wilk jest tylko jeden ! podrupkowicze...
Darmowy serwer fotek do 16 GB
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #15  Wysłany: 2012-08-25, 18:09   

ciniol, tak bajdełejem to sobie osoba wyedytuje, używając pełnego edytora pierwszego postu w temacie, tytuł jaki sobie tam osoba winszuje .. :razz: :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum