...ludzkiej pysze ;-)
Odpowiedz do tematu

:
Woytec60, noniwuja czy jakoś tak :D

Woytec60
[Usunięty]
:
Nie to nie, trudno, da się zarobić Stenkowi :foch:

Ostatnio zmieniony przez Woytec60 2013-01-16, 13:34, w całości zmieniany 1 raz
Blaz
[Usunięty]
:
Do 1000 PLN bezczelnie rżnie, powyżej - się inspiruje. :))

:
Woytec60 napisał/a:

W ten sposób możemy na forum "zaprojektować" sobie dowolnego Patka czy innego Rolka i dać do wykonania GG.


No ale czym innym jest Wojtek cały projekt "303" dla chłopaków ? Można wprawdzie wywód robić że koperta jest całkiem inna, mechanizm specjalnie opracowany pod projekt, że to wspólna specyfikacja ministerialna, i że multum firm takie robiło itd, itp - ale ciężko byłoby odbijac piłki hejterów wszelkiej maści. Chłopaki zawinszowali sobie, żeby im zrobić coś co jak najbardziej przypomina Omegę wg. specyfikacji 6B/159. No to nie powinniśmy im robić ?

:
ALAMO, to zalezy od polityki Waszej jako wykonawcy.
Poza tym, 303 to akurat projekt specyficzny - "narodowy", historyczny, o znaczeniu emocjonalnym itd. itd.... ;)
To ogolny problem homarow. Ja sie bardziej czepialem sformulowania, ze ten stenek byl "designed" przez nich.

beceen | ***** ***
Woytec60
[Usunięty]
:
No nie wiem... :roll:
Nie mam zdania bo nie śledziłem tego projektu i nie znam pierwowzoru o ile taki był.
Musiałbym poszukać i poczytać...

Tak na szybko zauważyłem tylko, że są wątki wyboru koperty, wskazówek tarczy itp.
Myślałem raczej o "projekcie" zerżniętym toczka w toczkę z jakiegoś znanego modelu a różniącym się tylko napisem na tarczy czy deklu.
Zrobilibyście taki?

Na przykład wybieramy sobie takiego Speedmastera
http://www.omegawatches.c...ional-moonwatch
i prosimy o zrobienie takiego zegarka w ilości sztuk 100 (albo innej, wszystko jedno) pod nazwą np. SzybkiBill Professional.
Zrobilibyście to i umieścili na tarczy własne logo GG?
Na deklu oczywiście możecie napisać, że to nie Wasz projekt tylko takiej grupy i w ogóle to na zamówienie ;)

:
Woytec60, raczej nasz wewnętrzny burak by na to nie pozwolił.

Woytec60
[Usunięty]
:
Otóż to.

:
hrabia napisał/a:
Eh, Steinhart to w mojej opinii taki szwajcarski Parnis, tyle że dużo droższy, więc się zupełnie nie pyli.


Kompletnie..., jakość też jest ta sama, QC to samo, serwis też ten sam i własnych modeli w ofercie nie ma za grosz facepalm ależbamboleniejezusmaria :głową w mur: facepalm

[ Dodano: 2013-01-16, 16:06 ]
beceen napisał/a:
ten stenek byl "designed" przez nich.


No bo był. Aquariusa też projektowali ludzie z forum, poszczególne elementy były wybierane w głosowaniach, tak samo powstają inne forumowe limitki. Jeszcze raz powtarzam: gdy chłopaki pokazują MQje, Alphy i Maryśki czy ostatnio np. Caluole to jest wszystko git, spoko, super ekstra i "rzuć lineczką", ale jak jakiś droższy zegarek ma podobny bądź identyczny design jak coś znanego/drogiego/klasycznego to raban jakich mało i darcie szat. Taliban w drugą stronę hmmm :/

Ostatnio zmieniony przez Iks 2013-01-16, 16:07, w całości zmieniany 1 raz
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
Ok, ujmijmy to inaczej: z zachownaniem proporcji Steinhart jest to w mojej opinii (co już wcześniej zaznaczyłem) szwajcarski odpowiednik Parnisa. Rżną od innych aż miło, tyle że chcą za te zżynki kilka razy więcej niż Azjaci.

Oczywiście, skoro sprzedają zegarki po 2 tysie czy więcej i prowadzą "normalną" sprzedaż, to wiadomo, że jakość musi być niezła i serwis też jakiś będzie. Inaczej by upadli.
Ale moje skojarzenie nadal jest takie: Steinhart = Submariner z innym znaczkiem, albo inne "inspiracje". Mnie to w ogóle nie boli, tylko zupełnie tego nie rozumiem. Bo za 2-4 stówy kupowanie czegoś zbliżonego wyglądem do zegarka za 10, 20, czy 50 tysięcy rozumiem. Sam to robię. Ale kupowanie "inspirowanego" zegarka za 1,5, 2 czy 3 kafle? Nie widzę sensu, bo można świetne używki za podobną kasę kupić, jak kogoś na nówki nie stać. Dlatego napisałem, że się nie pyli.

Mam identyczny stosunek do Steinharta jak do Alphy i Parnisa. Tylko uważam, że za taki pieniądz kupowanie homydżów się nie opłaca.

Ostatnio zmieniony przez hrabia 2013-01-16, 16:15, w całości zmieniany 1 raz
:
Iks napisał/a:
Taliban w drugą stronę hmmm :/


Chyba nadajesz zbyt dużą rangę prywatnym wypowiedziom kilku osób.
Przecież dobrze wiesz że większości Stenek albo pimpa kalafiorem, albo cieszy się sympatią. pifko

:
Stenek ma jednak sporo własnych projektów... A piloty to wszyscy robią na jedną modłę ;)

:
Cytat:
Chyba nadajesz zbyt dużą rangę prywatnym wypowiedziom kilku osób.


Nosi mnie z lekka, bo "wizytę duszpasterską" mam za chwilę :głową w mur: :)) A ogólnie to wiadomo przecież, że ja jestem pokojowo nastawiony do otoczenia pifko :)

hrabia napisał/a:
Rżną od innych aż miło, tyle że chcą za te zżynki kilka razy więcej niż Azjaci.


Bo te zrzynki są jakościowo lepsze od Parnisów? Bo dostajesz gwarancję i serwis ? (nierzadko też pogwarancyjny - gratis). Bo zegarki trzymają WR? itd. itp. Generalnie chyba tylko linia Ocean 1 i kolekcja Marine Chrono u Steinharta to różnorakie homary, reszta to design własny, jest też kilka fajnych patentów jak np. teleskopy na imbus ;)

hrabia napisał/a:
Mam identyczny stosunek do Steinharta jak do Alphy i Parnisa. Tylko uważam, że za taki pieniądz kupowanie homydżów się nie opłaca.


No sory, ale nawet 2 tysie za homara rolka to dalej tylko 1/10 ceny pierwowzoru. Ja lubię mieć porządnie wykonane i w pełni funkcjonalne zegarki, a Alpha mi tego mimo wszystko nie zapewniła jeśli chodzi o homary suba. (No bo Daytona to inna bajka ;) )

Ostatnio zmieniony przez Iks 2013-01-16, 16:42, w całości zmieniany 1 raz
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
Blaz
[Usunięty]
:
Iks napisał/a:
Bo zegarki trzymają WR? itd


Tylko pytanie jakie: 200m czy 300m? :))

Sorry, ale dla mnie to jeden z większych bąków. Do tego puszczony świadomie. :))

:
Blaz napisał/a:
ale dla mnie to jeden z większych bąków. Do tego puszczony świadomie. :))


Ohh, to straszne. Chyba przestanę nosić swojego Black Opsa :( :D
Jak dla mnie to może być nawet uśrednione 250, zwisa mnie to martwym bykiem cool :popcorn:


Ostatnio zmieniony przez Iks 2013-01-16, 16:56, w całości zmieniany 1 raz
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.