Niezniszczalni w trasie
Odpowiedz do tematu

:
Cytat:
Dużo lepszymi miejscami są mniejsze miejscowości..


A dokładniej pozostawione w nich na pastwę losu majątki po tych co uciekli w 1945.T właśnie możliwość znalezienia fajnych rzeczy w bardzo dobrym stanie wyparła u mnie cheć łażenia z wykrywką. Dużo już takich dziś pozostałości majątkowych nie ma,jednakże i takie da się spotkać. Pozatym mniejsze miejscowości nie są tak przeorane, a w stodołach, komórkach strychach po znajomkach można różności znaleźć.Co do tematyki śmietniskowej to chodziło mi o takie poniemieckie które to bardzo często znajdują się pod drogami lub w miejscach wyznaczonych niedaleko domostw czy bloków gdzie przy robotach ziemnych zostają odsłonięte. Bardzo często charakteryzują się one oprócz szmelcu z ziemi charakterystycznym zapachem.

Pozdro!!!
Maras68
[Usunięty]
:
dałeś przykład tego co znajduje się na Niskich Łakach we Wrocławiu, tam oprócz specyficznego zapachu natrafisz na ludzkie kości po Festung Breslau, ostatnio tam nie bywam zrobili Park i straż miejska oraz policja robią naloty.Oprócz szmelcu trafiają się ciekawe monety, oto przykład jednej Kreuzer - na którą trafiłem:






do tego pełno wszędzie potłuczonej porcelany, gruzu, butelek i buteleczek, kapsli porcelanowych browarnych z sygnaturą, itd.

Ostatnio zmieniony przez Maras68 2012-09-14, 13:23, w całości zmieniany 3 razy
:
No proszę, 3 kzryżaki austriackie z 1812r i to z wrocławskiej mennicy .

Pozdro!!!
Maras68
[Usunięty]
:
Kolega widzę w temacie moneciarskim mocny :)

:
A tam zaraz mocny. Po prostu umiem rozróżniić walutę

Pozdro!!!
Maras68
[Usunięty]
:
no to tak jak ja, nie jestem fanem monet ale jak się trafią ciekawe to też fajnie. Wolę militaria, porcelanę i zegarki ...

Ostatnio zmieniony przez Maras68 2012-09-14, 21:04, w całości zmieniany 1 raz
:
W obecnej chwili jestem tylko fanem zegarków i to takich co warto mieć.Z militarii mam tylko uzupełnienia ekspozycji zegarkowych tak jak np fliegerka M40 , EK1 i EK2 i kilka innych takich tam gadżetów uzupełniających zegarki.Oczywiście w oryginale( nie uznaje kopii,replik, reedycji a tym bardziej podróbek).

Pozdro!!!
:
kaido2 przywieź coś z tych wojaków na zlot i złap mnie za nim zacznę chodzić po ścianach !!

Maras68
[Usunięty]
:
Kaido, co sądzisz o tym zegarku wystawionym na alle:

http://allegro.pl/piekny-...2622211019.html

:
Zwykły zegarek produkcji niemieckiej który to na reko się nada , natomiast chwalenie się nim iż jest to zegrek z LW będzie już dużą przesadą. Co prawda LW kupowałą zegarki nieoficjalnie jak wielu jednakże były to zakupy stricte Hanhart,Tutima i błyskotki nagrodowe, gdzie te wykorzystywane w boju miały jak zresztą i zegarki Heeres mechanizmy zastrzeżone a tu? :



Zmienione mostki w AS1130 który to był wtedy zastrzeżony a co dalej idzie bo zastrzeżona tez był cal. inne znakowanie gdzie w rezultacie wyszło AS1147 pchany głównie do aliantów i zegarków pozawojskowych.

Rzecz biorąc sam zegarek jest o tyle ciekawy,że już praktycznie nie spotykany w takim rozmiarze no i z cerkiewkami, jednakże artystyczna 12-ka, nieoryginalna wskazówka minutowa,brak jednego pręta i współczesny plastik oraz koperta nie wiadomo z czego skutecznie odstraszają mnie od zakupu tego zegarka za taka cenę.

Pozdro!!!
Maras68
[Usunięty]
:
Dziękuję za cenne uwagii, szukam dalej :) jak wspominałem pod koniec miecha pod halą facet obiecał mi niby oryginalną Silvanę DH, zobaczymy, odpowiednio przygotuję się do tego spotkania. Pozdro

:
W takim razie nie pozostało mi nic innego jak życzyć udanego połowu.

Pozdro!!!
Maras68
[Usunięty]
:
...na niskich łąkach w parku tego najwięcej bywało i jeszcze jest:


:
Niby zwykłe buteleczki, ale co poniektóre maja całkiem ładne kształty co widać zresztą na powyższym foto.

Pozdro!!!
Maras68
[Usunięty]
:
pozostałości po okolicznych szpitalach, w niektórych jeszcze jakaś treść pływa czasem.
Po upadku Festung Breslau od 1945 roku wszystkie gruzy, resztki, części kostne, śmieci po Festung Breslau wywożono na niskie łąki. Jest teoria iż był tam też śmietnik przed I wojną światową, ale to już w sferze domysłów i fantazji...

Niskie Łaki-Park Rakowiecki



cyt. ciekawą wypowiedź z forum odkrywców:
" 1) Teren na ktorym rosnie owy las przed 2 wojna swiatowa a tym samym jeszcze wczesniej niz oblezenie festung breslau byl terenem podmoklym i nie zawacham sie uzyc okreslenia bagnistym w zwiazku z czym nie przydatnym do zadnych celow ani militarnych ani cywilnych stad patrz pkt.2

2) Śmieci ktorymi zawalony jest las zwozone byly jeszcze przed oblezeniem festung breslau o czym swiadczy fakt ze podstawy pod dziala ustawione sa na poziomie smieci, oczywiscie nie wyklucza to faktu ze po wojnie nie jeden transport smieci i gruzu dotarl wlasnie w to miejsce.

3) Obóz pracy byl niedaleko lasu rakowieckiego ale tez niejednokrotnie spotkalem sie z opowiadaniami o obozie pracy na terenie lasku osobiscie wykluczam ta wersje i szybciej przychyle sie do obecnosci baterii Föhn na tym tym terenie bo wkoncu wroclaw poddal sie ostatni ;) i mogli w "akcie desperacji" upychac co popadlo ale bez dowodow ciezko cokolwiek twierdzic :) obstawiam zwykle p-loty. W 100% przychylam sie do wypowiedzi kol.fck co do uzbrojenia.

4) Kości ktore w wiekszosci walaja sie na terenie lasu sa koscmi zwierzecymi a jedyne ludzkie o ktorych slyszalem to rzekomo kosci zolnierzy z obslugi i ( nie chce nakrecic czy ss czy inna formacja ) tak samo jak to czy byli z obslugi czy zostali tam przywiezieni i straceni przez zolnierzy armii czerwonej. rzekomo bez zadnego sadu .

5) Czego tam szukaja poszukiwacze/eksploratorzy? odpowiedz jest banalna i kazdy kto ma z tym tematem cos wspolnego wie ze nie ma piekniejszego miejsca dla eksploratora tudziez kolekcjonera fantow z tamtych lat niz smietniki z epoki wojny oraz smietniska z lat 45-50 bo jak wszystkim wszem i wobec wiadomo to co dzisiaj jest dla eksloratora czyms cennym na tamte czasy bylo czyms powszednim a medale i inne rzeczy wroga napawaly wszystkich wstretem. Osobiscie ostatnio mialem przyjemnosc kopac w miejscu gdzie w okresie oblezenia szedl okop wszystko podczas przebudowy ulic na jednym z wroclawskich osiedli. Efekt byl taki ze okop zasypany zostal po oblezeniu(1945-1946) roznego rodzaju smieciami z pobliskich budynkow przez nowa naplywowa ludnosc. Efekt = 3 X bagnet , 1 X KVK z mieczami , 1 X Krzyz zelazny II kl. z 1 wojny swiatowej no i masa innych odznaczen ale to juz raczej dyskusja na inny temat.

6) Egzekucja robotnikow przymusowych w okolicy tego terenu? w sumie czemu nie . Do najblizszego obozu pracy bylo niedaleko las byl terenem wojskowym wiec dla ludnosci cywilnej mniej dostepny wiec w sumie wszystko mozliwe ale ciekawi mnie fakt skad takie relacje. Osobiscie nie spotkalem sie z zadnymi spisanymi relacjami tego typu w zadnym zrodle dot. wroclawia i jego oblezenia a do relacji "ustnych" staram sie podchodzic z dystansem jak w punkcie 4 bo ktos mogl widziec rozstrzelanie niemieckich zolnierzy a zrobil z tego robotnikow i w druga strone :) Pamiec jest slabym wykladnikiem zwlaszcza po latach a czesto i miejsca po latach potrafia sie zmieniac i zacierac w pamieci.

7) Las posadzono w latach 50-60 (+/- 5). Las sadzila mlodziez z pobliskiej szkoly.(zajecia typu czyn spoleczny?) W momencie sadzenia lasu teren byl pilnowany przez milicje a dzieci sadzace drzewa pilnowane przed zbieraniem walajacych sie tam jeszcze wtedy niebezpiecznych przedmiotow czyt. broni itp.. .

8) Teren systematycznie rozkopywany przez eksploratorow od lat 80 i podobno nie ma razu aby ktos wrocil z pustymi rekoma. Wiekszosc miejsc przekopana ale zawsze ktos cos przeoczy :) Maly misz masz dla kazdego cos sie znajdzie poczynajac od ladnie opisanych butelek z browarów w breslau poprzez niesmiertelniki , guziki mundurowe , porcelane itp.. ".
c.d.fotek Parku Rakowieckiego:







[ Dodano: 2012-09-18, 08:08 ]
a wracając do tematu- REASUMUJĄC - przeciążajmy swoje stare vintydże bez obaw
i czasem fotografujmy w niecodziennych trudnych sytuacjach, by udowadniać, iż się wciąż nadają :!:




kontynuujmy dalej...

Ostatnio zmieniony przez Maras68 2012-09-18, 07:40, w całości zmieniany 6 razy
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.