Brzydkie kaczatko
Odpowiedz do tematu

:
Tradycyjnie - jak to Parnis - przypomina Davosę. :wink:

A na marginesie - jaka to średnica, bo jakoś przeoczyłem?

:
I nawet akcyzę ma :wink:

:
A. ...wski napisał:
...A na marginesie - jaka to średnica, bo jakoś przeoczyłem?


Witam,

Cale 43 mm bez koronki :)

:
Szarak na spoko wodza wcale nie jest brzydki.

Davosa to przypomina wszystkie zegarki , taki szfajcarski odział firmy Canon , kopiuje wszystko :P

:
Witam,

I wahnik chodzi duzo, duzo ciszej niz w klubowym chronometrze, gdzie halas jest nieziemski - w szaraku przy gwaltownym ruchu reka slychac tylko cos na wzor bzyku komara...

:
Witam,

Powiem tak - w swietle dziennym prezentuje sie jeszcze lepiej - wyprofilowane, polyskujace srebrne indeksy migocza jak (nie przymierzajac) diamenciki, dodajac zegarkowi oczywistego uroku.

Jestem zadowolony jednym slowem :)

:
hotwax napisał:
Davosa to przypomina wszystkie zegarki , taki szfajcarski odział firmy Canon , kopiuje wszystko :P
Oczywiście - jestem pewien, iż nie sugerujesz, że to Davosa zrzyna wzorce od Parnisa! :wink:

:
Biorąc pod uwagą fakt iż większość Parnisów czerpie wzory od najlepszych, to z pewnością pierwowzorem a raczej inspiracją nie jest Davosa. Davosa po prostu zrobiła to samo co zrobili producenci Parnisa , zaczerpnęła pełną garścią ze sprawdzonego wzorca....

:
Akurat tak się składa, że bardzo lubię markę Davosa (z przyczyn zresztą zupełnie subiektywnych).



Obecnie noszę na zmianę Parnisa właśnie z Davosą. A dokładnie - w pracy Parnis, w domu Davosa. Zresztą mój model Davosy nazywa się... Pares!:D (może też ktoś tu od kogoś zapożyczał?)

:
Jednym słowem doskonale się uzupełniają, nawet nazwa jest podobna, jeśli możesz to wklej fotki swojej Davosy, chętnie porównam Paresa z Parnisem. Może jakaś większa sesja.

:
svedos napisał:
Jednym słowem doskonale się uzupełniają, nawet nazwa jest podobna, jeśli możesz to wklej fotki swojej Davosy, chętnie porównam Paresa z Parnisem. Może jakaś większa sesja.
Akurat w tym momencie Ojczyzna mnie woła (czyli muszę iść do pracy). Ale wieczorem może zrobię zdjęcie obydwu rupieciom. :wink: A przy okazji - zobaczyłem, że właśnie awansowałem i już nie jestem byle kulisem!!!

:
No to gratulki, i ....do roboty do roboty :wink:

:
Nie mam teraz warunków świetlnych do zdjęć, ale jedano takie mam - porównanie Parnisa i Paresa:



http://img263.imageshack.us/i/dsc01167n.jpg/



Wbrew pozorom, Davosa jst mniejsza (44 mm, przy 47 mm Parnisa).



Przy okazji - na uwagę, Proszę Wycieczki, zwraca pasek Parnisa, o którym Alamo (niewątpliwie słusznie) twierdzi, że to skóra :!:

:
Miałem na lapie - to wiem :lol: ...

:
Potwierdzam to jest skóra, ja zwój wymieniłem tylko dlatego że ten fabryczny źle się komponuje z krawatem i koszulą :wink:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.