Poprzedni temat «» Następny temat
deep blue carbon aqua zielony
Autor Wiadomość
prezesso 
Klon Kierownika Pola Ryżowego
street's disciple


Pomógł: 70 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 13436
Skąd: Łódź
 #1  Wysłany: 2012-05-06, 22:50   deep blue carbon aqua zielony

Hej,
nie będzie to typowa recenzja bo na taką nawet się nie zasadzałem - raczej zbiór luźnych przemyśleń oraz plusów i minusów...
A zatem do dzieła.

Zachciało mi się zielonego... akurat traf chciał, że trafiłem na wątek o chińskiej marce Jiaoling, czy jakoś tak, sprzedającej zegarki pod swoją marką ale również (co się okazało potem) do innych firm jako OEM. Bardzo mi się spodobała tarcza i generalnie ten zegarek zagadał do mnie właściwie od razu. Ale...
zawsze jest ALE: Taobao (niekumaty jestem kompletnie), cena + cło + vat - zbyt duże ryzyko.
No i okazało się, że jednym z odbiorców jest Deep blue, którego od niedawna mamy pod postacią Atomictime u nas = możliwość zwrotu w ciągu 10 dni (czyli ryzyko żadne), zero cła i innych opłat, plus możliwość jakiejkolwiek negocjacji (spróbować zawsze warto, a jak gadać z Chińczykiem?)
Zatem kupiłem właściwie bez zastanowienia bo mi się podobał a gdyby nie spasował to bym odesłał...
do rzeczy:



MECHANIZM
NH25 od seiko - zwykły wół, bez dokręcania i stopsekundy, data pewnie się przerzuca ze 6 godzin jak w 7s.

KOPERTA I BRANSOLETA
Średnica zegarka to 46mm ale leży dobrze - mam mniejsze, które leżą gorzej.
Wszyscy zainteresowani (a było ich kilku) bali się "pękatości", zwłaszcza po zdjęciach nadgarstkowych na WUS. Ja też, ale teraz widzę, że nie jest źle.
IMO Boschett to 100x większy garnek od tego, pewnie głównie ze względu na płaską boczną płaszczyznę.
WR 200

Styl - wiadomo, że to kwestia gustu. Mnie akurat czasami się taki barok podoba.
Silne nawiązanie koperty do Ananty.


Wykończenie - najsłabszy element zegarka. Niby nie ma się do czego przyczepić - stal nierdzewna, szczotkowanie ok, polerowane elementy też, skomplikowana koperta, grube ogniwa bransolety... ale coś jest nie tak. Trudno mi to opisać - nie ma wrażenia solidności i miliona dolaruf tylko wrażenie aluminium. Jakoś ślady po palcach zostają inaczej... łatwo się rysuje... (zegarek ułożony był w pudełku tak, że ogniwka bransy tak jakby się wywinęły na drugą stronę od czego został ślad, coś jak w Sokole przy uszach, z tym że tutaj było to na środku maskownicy - czyli widoczne).
Sama koperta miała mikroskopijne wgniecenie przy krawędzi na dole z jednej strony - prawie niewidoczne ale warte odnotowania przy nowym zegarku.

Na plus trzeba zaliczyć zapięcie, które mnie naprawdę zaskoczyło!
W Schaumburgu (droższym circa 4x) było zapięcie warte góra 15 zł, tutaj to porządny kawałek stali a nie żadna blaszka. Wykończenie zapięcia posiada elementy szczotkowane, polerowane, logo i jest solidne.



KORONKA
Bardzo praktyczna, pewnie się ją chwyta, zakręcana. Rozmiar odpowiedni. Moletowanie poprawia chwyt ale jest aż ostre - krawędzie frezu poprawiają chwyt ale czuć, że są surowe, nieobrobione w ogóle. Od czoła koronki jest szlif w słoneczko, aczkolwiek zostawia trochę do życzenia. Jego wykonanie rzecz jasna.

BEZEL
niestety nie jest to to co w Spinnerowym Tagu. Ale nawet się tego nie spodziewałem :mrgreen: . Czarna część jest malowana, czego świadectwem mogą być ślady farby w miejscach gdzie jej być nie powinno. Komuś się wyjechało, przy czym znów - są to ślady mikroskopijne.
Luz pionowy za duży :sad: ale na co dzień kręci się bezelem a nie majta góra-dół.
Klik bezela pewny ale odgłos: pożal się Boże.... (perfecty chyba mają lepszy)

TARCZA
Kwestia gustu jeśli chodzi o styl ale jest najmocniejszym punktem zegarka - grube nakładane indeksy 3D a'la doxa czy vintage nurki, wskazówki gun metal i carbonowa tarcza. Ring (ten dookoła carbonu) metalizowany (coś jak anodyzowane aluminium) wraz z polerowaną fazką - dużo tego! ale robi wrażenie.




Niestety - na ringu skośnym (tym z kropkami) mam w jednym miejscu minimalnie rozmazaną farbę od indeksów minutowych...

Wszystkie niedoróbki w tym zegarku są moim zdaniem spowodowane jednym - NIECHLUJSTWEM!

DEKIEL
Widać, że producent się starał, choć widać też że cena czyni cuda :wink: To żartem, a serio to nie spodziewałem się w zegarku za te pieniądze niczego poza laserem - a tu niespodzianka. "Wyglądającynatłoczony" całkiem fajny dekielek z nurkiem, któremu jednak brakuje minimalnie wykończenia. Na plus.


PODSUMOWANIE
Przede wszystkim podziękowanie dla Pana Marcina za full profesjonalizm i mega rabat! Mogę powiedzieć, że pierwszy raz w życiu dostałem rabat powyżej oczekiwań!!!!! zdarzyło się wam coś takiego? Było w tym trochę przypadku może, ale opowiem raczej osobiście komuś natrętnemu, bo to trochę wstydliwa raczej historia dla mnie. Zakończyła się jednak pozytywnie.
Teraz dołóżcie do tego fakt, że wysyłka została nadana w święto 1.05 o godzinie 20 wieczorem - czyli, że ktoś specjalnie dla mnie grzał na pocztę główną, żeby nadać zegarek!!! Pełen szacun - Atomictime, wie co to dbałość o klienta. Ale...
Jak zawsze - ale. Przy tej cenie zegarka jestem w pełni zadowolony, to czego się bałem nie jest problemem. To czego się nie spodziewałem - jestem w stanie przełknąć. Jednak uważam że ten zegarek jest zwyczajnie za słaby jak na deep blue, powinien zostać chiński - nie dlatego, że chińskie znaczy gorsze (odebrałem właśnie limitkę WUS z fazami SeaGulla więc wiem, że mogą być bardzo dobre), ale dlatego, że zwyczajnie Deep Blue, które oglądałem do tej pory (Sea Diver i coś jeszcze) są po prostu lepiej wykończone. Zwyczajnie nie nastawiałbym się na to co widziałem w innych modelach.

Ogólnie zegarek ok, być może jestem dziś przewrażliwiony, ale starałem się być obiektywny.
Jednak kupiłbym ponownie i ogólnie jestem zadowolony.




Pozdrawiam, Piotrek.

EDIT: zapomniałem.... Bow - pozdrawiam, jest to jedyna sztuka w kraju :mrgreen:
_________________
Skate or die!
Ostatnio zmieniony przez prezesso 2012-05-06, 23:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Spam
[Usunięty]

 #2  Wysłany: 2012-05-06, 22:55   

Ciekawy. Sprawia wrażenie jakby zegarek był wyjmowany z osobnego korpusu.
Zielony ładny kolor...
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #3  Wysłany: 2012-05-06, 23:05   

Nooo nawet fajny ..... tylko nie zielony :mrgreen:
_________________
 
 
Michał
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pomógł: 67 razy
Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 14363
Skąd: KR
 #4  Wysłany: 2012-05-06, 23:06   

bardzo podoba mi się obiektywizm tego opisu, ogólnie zegarek strasznie mi się podoba... ale czytając o tych wszystkich niedoróbkach... jednak poważnie się zastanowię zanim go kliknę, choć z drugiej strony... moje Mako też ideałem nie jest, a zakochałem się w tym zegarku :mrgreen:
_________________
"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 
 
prezesso 
Klon Kierownika Pola Ryżowego
street's disciple


Pomógł: 70 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 13436
Skąd: Łódź
 #5  Wysłany: 2012-05-06, 23:14   

miałem mako - fakt miał kilka niedoróbek... ale i tak wyglądał jak milion $. Tutaj wszystko jest ok jak się go nosi, ale kiedy go macasz w ręku to trochę (minimalnie) rozczarowuje.

Będziesz w zgierzu? pomacasz sobie. A jeśli nie to kup po prostu! czym ryzykujesz? wysyłką za 15zł?

@ Sylwek - a właśnie, że tak! teraz brakuje mi tylko żółtego :mrgreen: (bo czerwonego nie chcę a brązowy będzie nie-nurkiem)
Jutro trzasnę fotkę grupową moich nurków: niebieski, granatowy, srebrny, czarny, biały, pomarańczowy i zielony! idzie lato! :lol:
_________________
Skate or die!
Ostatnio zmieniony przez prezesso 2012-05-06, 23:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Słoniu 
Klon Ryżowego Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 114 razy
Wiek: 43
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 12934
Skąd: Opole
 #6  Wysłany: 2012-05-06, 23:25   

prezesso79, - weź do zgierza - zobaczymy na żywo te niedoróbki - może się wyleczę :mrgreen:
_________________
Blog o zegarkach ; Facebook Bloga
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #7  Wysłany: 2012-05-06, 23:50   

Ciekawe że mimo minusów się podoba .
Mimo wszystko wygląda fajnie na zdjęciach .
_________________

 
 
GrzecH
Ojciec Założyciel
SEIKOholic


Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3028
Skąd: z Poznania :)
 #8  Wysłany: 2012-05-07, 00:10   

Svedos napisał/a:
Nooo nawet fajny .....


fajny, fajny.....
ciesz cię, że nie dostałeś tego egzemplarza:


kropki i indeksy żyją własnym, odrębnym życiem :lol:

PS
czy kreska lumy na indeksie 10 jest prosto? czy "z winkla idzie"?

A szczerze - to gratuluję - fajny łocz.
 
 
prezesso 
Klon Kierownika Pola Ryżowego
street's disciple


Pomógł: 70 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 13436
Skąd: Łódź
 #9  Wysłany: 2012-05-07, 00:16   

tak po prawdzie to jest to zdjęcie oficjalne ze strony i zanim klikłem to zastrzegłem panu Marcinowi, żeby wybrał taki egzemplarz co to nie ma tak jak powyżej, bo bez sensu bawić się w odsyłanie i koszty. Zapewnił, że wszystkie egzemplarze u niego są ok. No i pod tym względem mój jest raczej ok. (aczkolwiek to bardzo trudno gołym okiem stwierdzić - małe toto, albo ja się boję dokładnie zerknąć :mrgreen: )
_________________
Skate or die!
Ostatnio zmieniony przez prezesso 2012-05-07, 00:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
agaron 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 17 razy
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 5339
Skąd: Podkarpacie
 #10  Wysłany: 2012-05-07, 00:30   

Mnie się najbardziej podoba wersja czarna tego DB.

Zielony miły mi kolor, więc graty zegara :mrgreen:
_________________
Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem...
 
 
prezesso 
Klon Kierownika Pola Ryżowego
street's disciple


Pomógł: 70 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 13436
Skąd: Łódź
 #11  Wysłany: 2012-05-07, 00:37   

Edit
sprawdzałem i pod względem indeksów jest w miarę ok (jedno minimalne przesunięcie).
ALE QWA PO CO JA TO SPRAWDZAŁEM??????
właśnie odkryłem, że tarcza "na północy" (czyli między 21 a 2) odstaje od wewnętrznego pierścienia i jest minimalna szpara :cry:

Czy myślicie, że odkręcenie dekla i poprawienie pierścienia i ponowne zakręcenie załatwi sprawę? Marcin?
północ:

południe:


generalnie ciśnienie mi się podniosło bo poważnie mi się ten zegarek podoba i nie chcę go odsyłać...
_________________
Skate or die!
 
 
Ratler Wściekły I 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Forumowy Pajacyków

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 36 razy
Wiek: 51
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 15991
Skąd: Zabrze
 #12  Wysłany: 2012-05-07, 00:39   

ale że jak z lupką zawsze będziesz sprawdzał godzinę :???:
po jakimś czasie nie będziesz tego zauważał, chyba że się skutecznie nakręcisz
fajny zegar jest, olej to :smile:
_________________
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
 
 
prezesso 
Klon Kierownika Pola Ryżowego
street's disciple


Pomógł: 70 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 13436
Skąd: Łódź
 #13  Wysłany: 2012-05-07, 00:43   

mów do mnie jeszcze! tego mi trzeba... wdech - wydech - wdech...
_________________
Skate or die!
 
 
Ratler Wściekły I 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Forumowy Pajacyków

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 36 razy
Wiek: 51
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 15991
Skąd: Zabrze
 #14  Wysłany: 2012-05-07, 00:46   

mówię ci nie czepiaj się zegara
za tę cenę :mrgreen: pamiętaj że ci co kupili ten łocz z niebieskim wahnikiem z fazami księżyca mają gorzej - malowane wskazówki..... i ten wahnik :razz: :mrgreen:
no chyba że też tak wtopiłeś :razz:
_________________
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
 
 
prezesso 
Klon Kierownika Pola Ryżowego
street's disciple


Pomógł: 70 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 13436
Skąd: Łódź
 #15  Wysłany: 2012-05-07, 00:50   

rozumiem, że zazdrościsz? :mrgreen: tak też wtopiłem.
Ogólnie widzę, że udzieliło mi się od żony - cokolwiek nie kupię, trafia mi się wadliwy towar... co dziwne - jej już się to skończyło :???:
_________________
Skate or die!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum