Nowe nabytki Vintage
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Maras68
[Usunięty]
:
Jacek - jeśli Cię cieszą iś zadowolniony to najważniejsze pifko

:
Maras68 napisał/a:
w stylu Vintage za mną chodzi to:

http://steinhart-zegarki....pe-tytanowy/131

Nie idź tą drogą! Wiesz ile vintydży za takiego oszukańca możesz nabyć... :)

'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
Maras68
[Usunięty]
:
Hrabia - niby masz rację, tylko że to co chciałbym mieć starego jest zupełnie poza moim zasięgiem, a zwykłe dziady przestają na mnie działać, więc dlatego rozważałem opcję: "prawie jak..." hmmm

:
Maras68 napisał/a:
Hrabia - niby masz rację, tylko że to co chciałbym mieć starego jest zupełnie poza moim zasięgiem, a zwykłe dziady przestają na mnie działać, więc dlatego rozważałem opcję: "prawie jak..." hmmm


............prawie jak to Stowa i Laco, bo najbliżej pierwowzoru i w rozsądnej cenie ;)

Ostatnio zmieniony przez jimmy 2014-11-13, 13:00, w całości zmieniany 1 raz
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
Maras68
[Usunięty]
:
jimmy napisał/a:

.....prawie jak to Stowa i Laco, bo najbliżej pierwowzoru i w rozsądnej cenie ;)


dokładnie tak, zaczynam Cie Jimmy rozumieć w pewnych kwestiach zakupowych pifko

:
Maras68 napisał/a:
jimmy napisał/a:

.....prawie jak to Stowa i Laco, bo najbliżej pierwowzoru i w rozsądnej cenie ;)


dokładnie tak, zaczynam Cie Jimmy rozumieć w pewnych kwestiach zakupowych pifko


.......lepiej późno niż wcale ;)
...................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................... :oops:

Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
:
Maras68 napisał/a:
Hrabia - niby masz rację, tylko że to co chciałbym mieć starego jest zupełnie poza moim zasięgiem, a zwykłe dziady przestają na mnie działać, więc dlatego rozważałem opcję: "prawie jak..." hmmm

No chyba że... Mnie wszelkie repliki/reedycje/współczesne inspiracje po prostu nie kręcą.

'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
Maras68
[Usunięty]
:
jak mówię - to co chcę starego ze względu na szybujące ceny nie nabędę raczej nigdy ( w Totka nie wierzę), a na okazje nie ma co liczyć, każdy handlarz dziś wie co to Tutima czy hanhart, a drobnica mnie już nie jara :/

[ Dodano: 2014-11-13, 13:58 ]
jimmy napisał/a:
......lepiej późno niż wcale ;)


Jimmy - miałem tą świadomość już wcześniej, ale jeszcze się człowiek łudził że coś sensownego trafi po "Okazji", ale już nie liczę na fuksa, bo go w tej kwestii nie ma ... :/

Ostatnio zmieniony przez Maras68 2014-11-13, 13:59, w całości zmieniany 2 razy
:
.............nowa Tutima, Hanhart, Laco, Stowa, tez się kiedyś zestarzeją i będą vintage............i jeszcze jeden plus- odpadają wszelakie naprawy (koszta i szukanie majstra)
............nikt nie broni nabywania "nówek " z drugiej ręki.............z historią w tle ;)

Ostatnio zmieniony przez jimmy 2014-11-13, 14:01, w całości zmieniany 1 raz
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
:
Ale znaczna część tych nówek, ta tańsza, ma powiedzmy niezbyt ciekawe, w porównaniu do staroci, mechanizmy... I w tym przypadku sporo buli się za ową historię w tle. Sam zastanawiałem się nad Laco na jakimś Japończyku:
https://shop.laco.de/de/Classics/Laco-Used-Look-861783.html
I doszedłem do wniosku, że jeżeli mam bulić np 400 euro to lepiej poczekać i poszukać jakiejś np. klasycznej Omegi. A Laco jest jedną z tych tańszych opcji...

Antisocial and faceless...
Maras68
[Usunięty]
:
a jaką klasyczną Omegę poszukujesz? lata 50?60-te?

:
A takich Marasie jakie lubię najbardziej ;) , czyli do lat 1950. Najchętniej oczywiście coś w stylu pierwowzoru 303. To kolejny mój Gral. Oczywiście tutaj ceny są wyższe, np 1000 Euro. Ale mając wybór i zakładając, że będę mógł na to sobie pozwolić finansowo, nowa Stowa czy stara Omega RAF, wybiorę staruszkę ;) .

Antisocial and faceless...
:
.........przy vintage chronografach i " nowych odpowiednikach" ( np. chronograf Hanharta), w złożonym budżecie, wybiorę "nowy" aby z wywalonym jęzorem i ogarkiem w ręce, majstra nie szukać.........................o pomroczności jasnej przy sprawdzaniu rachunku za naprawę, nie wspomnę ;) .............przy prostych mechanizmach zawsze vintage

Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
:
Przedstawię własne i tylko własne stanowisko.
Na szczęście, jak już kiedyś pisałem, nie mam parcia na chrono i o ile nie pogardziłbym takim T czy H, to ich brak nie powoduje u mnie zaparcia i chęci kupienia czegoś "prawie jak".
Zegarek musi się podobać dla tego, czym jest, a nie tego, co imituje. Inaczej wydasz pieniądze, a twoje :)) pożądanie pozostanie tak jak wcześniej.
Więc albo zakładasz subkonto, na które odkładasz zaskórniaki albo zajmujesz się czym innym i próbujesz "wyleczyć" się z oryginału albo...jedno a po nim drugie :))

Natomiast kupowanie substytutu to nie jest wyjście.
Bardzo chciałbym mieć Seikosha japońskiego lotnictwa, ale nigdy nie zobaczysz u mnie na ręku TOKKOTAIa. Niczego nie ujmując temu ostatniemu.

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
:
Nigdy nie patrzyłem na jakiś zegarek jako bna substytut drożsego lub nieosiągalnego. Nie moge mieć - to nie moge. I tyle. A że bardziej, niż wygląd i prestiż marki lub modelu, interesują mnie rzeczy technicne - odmienności, ciekawostki, dziwne konstrukcje - nie cierpię szczególnie.

Gburek.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.