Poprzedni temat «» Następny temat
Zegarek styl lotniczo - militarny
Autor Wiadomość
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #16  Wysłany: 2010-12-31, 13:35   

pisar napisał/a:

PS. Pułap 2k jest dobrym wyjściem...do czasu jak go nie przekroczysz i się nie przekonasz, że jednak ze wzrostem ceny idzie wzrost jakości. Wtedy masz przerąbane : ) :P


Nooo ...
Wczoraj oglądałem tę "jakość" w wydaniu Orisa RUF, czy jak mu tam ...
Poza tym że zegarek powinni dać egzekutorom Inkwizycji by zadawali cierpienia nadgarstkom heretyków, taki jest wygodny, to sekundnik się nie zerował. Temu misiu. A V7750 napier ... tak, że ST25 jest synonimem ciszy.
Za 12k zetafonów - to kłalitę od razu czuć, Pany :!: :lol:
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #17  Wysłany: 2010-12-31, 13:40   

Zgoda. Kiedyś nad tym myślałem. Policzyłem sobie, że jakbym sprzedał wszystkie swoje zegarki - stać by mnie było za zakup czy to Omegi PO czy choćby Paranoja. Nawet nie musiałbym dokładać, być może coś by jeszcze zostało. Lub dwóch czy trzech zegarków w cenie ok. 7 czy 8k PLN. Ale jestem pewien, że nie miałbym z tego tyle radości, co obecnie. To mój świadomy wybór. Wolę sobie co jakiś czas sprawić odrobinę radochy, niż ciułać przez kilka miesięcy, być może przez rok, grosz do grosza, by kupić sobie zegarek za 8 - 10 klocków, który sprawi mi dokładnie tyle samo funu, co pokazany wyżej TW Steel. Zdarza mi się często zaglądać do salonów z zegarkami, mierzyć to i owo. Owszem, podobają mi się, mógłbym sobie na niektóre z nich pozwolić, nawet w przypływie kaprysu, ale po takim zakupie przez długi czas nie mógłbym sobie już nic innego kupić bez uszczerbku dla domowego budżetu. A tego staram się unikać i jak dotychczas doskonale mi się to udaje.

EDYTA: i jeszcze jedna moja zasada: nie kupuję zegarków używanych. Żadnych. Choćby nie wiem, jaka okazja by to była. Taki kaprys lub zboczenie, jak kto woli. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Tomek 2010-12-31, 13:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #18  Wysłany: 2010-12-31, 13:40   

Pisar, ale Ty wielu sprawach jesteś wyjątkiem, i mówię to w całkiem sympatycznym wydźwięku. :grin:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #19  Wysłany: 2010-12-31, 13:47   

Blaz napisał/a:
Pisar, ale Ty wielu sprawach jesteś wyjątkiem, i mówię to w całkiem sympatycznym wydźwięku. :grin:
nie mozna też ukryć prawdy że Pisar to melepeta :D
_________________

 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6258
Skąd: 666
 #20  Wysłany: 2010-12-31, 13:50   

ALAMO napisał/a:
Nooo ...
Wczoraj oglądałem tę "jakość" w wydaniu Orisa RUF, czy jak mu tam ...
Poza tym że zegarek powinni dać egzekutorom Inkwizycji by zadawali cierpienia nadgarstkom heretyków, taki jest wygodny, to sekundnik się nie zerował. Temu misiu. A V7750 napier ... tak, że ST25 jest synonimem ciszy.
Za 12k zetafonów - to kłalitę od razu czuć, Pany :!: :lol:


Ale ja nie powiedziałem, że każdy drogi = jakość.
Sztuka w tym by w całej masie zegarków znaleźć to co przy dużej kasie oferuje dużą jakość...a to raczej mniejszość zegarków dlatego trzeba dobrze szukać.

Tomek, od razu zasadziles extremalnie z poprzeczką Paranoj czy Omega...jest wiele wiele innych drogich zegarków (więcej niż 2k) które są dużo fajniejsze. Ja bardziej miałem ma myśli zegarki właśnie w przedziale 2-8k powiedzmy, bez szybowania za wysoko.

Wydaje mi się, że owszem większa cena = większa jakośc ale też do pewnego pułapu. Jak go przekroczysz niekoniecznie musi być lepiej jakościowo ze wzrostem ceny.


Blaz, miło mi słyszeć : )
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #21  Wysłany: 2010-12-31, 13:59   

pisar napisał/a:
... Tomek, od razu zasadziles extremalnie z poprzeczką Paranoj czy Omega...jest wiele wiele innych drogich zegarków (więcej niż 2k) które są dużo fajniejsze. Ja bardziej miałem ma myśli zegarki właśnie w przedziale 2-8k powiedzmy, bez szybowania za wysoko.

Wydaje mi się, że owszem większa cena = większa jakośc ale też do pewnego pułapu. Jak go przekroczysz niekoniecznie musi być lepiej jakościowo ze wzrostem ceny. ...


Ale takie przemyślenia miałem, nawet niedawno. Paranoja bym na 100% nie kupił, bo dla mnie to oblech, bez względu na to, co myślę o tym całym marketingowym bełkocie tej firmy. Ale Omega to co innego. Podoba mi się bardzo. Ale zegarków, które podobają mi się bardzo jest mnóstwo. I z pełną świadomością po nie nie sięgam. Bo jak pisałem wyżej - fun mam taki sam z zegarka za 100€ i za 500€. Z kwarca i mechanika. Dokładnie taki sam. A jak nie widać różnicy - to po co przepłacać?
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #22  Wysłany: 2010-12-31, 14:02   

A ja miewam taką jazdę że się cieszę jak głupi jak sobie na bazarku kupię jakiegoś ruskiego staruszka i go na rękę zakładam , potem w domu wyczyszczę i mam go na ręku , a za jakiś nie określony czas zakładam znów i znów mam frajdę .. w tym wypadku ten drogi wypasiony nie ma szans i ląduje w pudełku
_________________

 
 
Darecki
[Usunięty]

 #23  Wysłany: 2010-12-31, 14:03   

pisar swój chłop :wink:
Mając 500zł szukam zegarka, który w tej cenie da mi jak największą jakość i który będzie mi się podobał. Wolę jeden taki zegarek niż 2 powiedzmy Parnisy. Nie mam nic do Parnisa, wszak miałem go 2 razy :wink: ale jakimś tam wielkim zwolennikiem chińszczyzny (nie licząc MQja i Mewy) nie jestem :wink: Podobnie jak Pietrek chyba :lol:
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #24  Wysłany: 2010-12-31, 14:09   

Twoja kasa, Twój wybór :mrgreen: .

Wracając do tematu, ktoś ma jeszcze jakieś propozycje poza Kiberem? Przypominam: budżet max. $300, 45mm średnica, wysokość ok. 15mm, chętniej kwarc, koperta szczotka lub satyna, czarna tarcza, białe, duże wyraźne indeksy.
 
 
Darecki
[Usunięty]

 #25  Wysłany: 2010-12-31, 14:12   

Tomek napisał/a:
Twoja kasa, Twój wybór :mrgreen: .



Dokładnie :wink:
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48272
Skąd: Łódź
 #26  Wysłany: 2011-01-02, 00:08   

A taki Citek?
Tylko troszku mniejszy - 42 mm


ale za to cena korzystna - znalazłem za 117$
tu


Albo troszku droższy ;-)
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #27  Wysłany: 2011-01-02, 00:09   

Nawet niedawno miałem go na ręku - maluszek :wink: :grin:
 
 
tkpoz 
Ryżowy


Pies czy kot?: pies
Wiek: 44
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 316
Skąd: Poznań
 #28  Wysłany: 2011-01-02, 00:16   

Citek maluszek, ale nosi się wyśmienicie. Jedyny minus za koronkę, fakturą przypomina pilnik, potrafi podrażnić skórę.

Ten citek rewelacyjnie świeci, fota pożyczona z wus

Ostatnio zmieniony przez tkpoz 2011-01-02, 00:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48272
Skąd: Łódź
 #29  Wysłany: 2011-01-02, 00:22   

To jeszcze Invictę 44 mm znalazłem.
Ale niestety z gapą... :-(

_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #30  Wysłany: 2011-01-02, 11:15   

Tomek napisał/a:
Nawet niedawno miałem go na ręku - maluszek :wink: :grin:


A gdzie? Co? Jak? :grin:

Citek świeci jak elektrownia. :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum