Szlifowanie bransy
Odpowiedz do tematu

: Szlifowanie bransy
Hej.
Czym albo jakimi papierami zeszlifować bok bransolety, żeby minimalnie zdjąć szerokość?
I jeszcze jak to potem wykończyć na lustro?

2. Czy są teleskopy z tak dużym fartuchem, żeby dało się oszukać otwory na wkręcane, grube piny?

Skate or die!
:
Prezesso, ja z 24 na 23 jechałem papierem wodnym i zajęło mi to około 2h.
Niestety na lustro nie wyprowadziłem.
Jak będziesz miał możliwość to zdejmij te ogniwo co będziesz zwężać bo choćbyś nie wam jak się starał to i tak zarysujesz inne ogniwa.

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
:
ad2 - nie wiem do czego potrzebujesz, ale np do kopert panerajopodobnych są specjalne teleskopy dostępne na ebaju, które zastępują wkręcany pin 24 czy 26mm.

:
prezesso napisał/a:
I jeszcze jak to potem wykończyć na lustro?


Filc + pasta polerska

Oczywiście nie ręcznie, masz jakiegoś dremela albo coś takiego?

Nie oceniaj człowieka po tym gdzie pije, ale ile może wypić! :))
:
rmaya napisał/a:
Jak będziesz miał możliwość to zdejmij te ogniwo co będziesz zwężać bo choćbyś nie wam jak się starał to i tak zarysujesz inne ogniwa.


dobra rada. Myślicie, że zaryzykować ze stacjonarną szlifierką coby szybciej było? :))
Czy raczej na mur beton się omsknie za dużo? :złośliwiec:

Pietrek napisał/a:
ad2 - nie wiem do czego potrzebujesz, ale np do kopert panerajopodobnych są specjalne teleskopy dostępne na ebaju, które zastępują wkręcany pin 24 czy 26mm.


Dokładnie - w h2o mam wkręcane piny, które nie wchodzą w ową bransę. Zastosowanie teleskopów, które by weszły skończy się tym, że wylecą przez ogromne otwory w uszach.
Więc jakbyś podesłał linkę do czegoś takiego to byłoby świetnie

Sebastian, w pracy, na drugim krążku od tej szlifierki co wspominałem wyżej mam zamontowany krążek filcowy. Może być? Dremela nie mam.

Mała uwaga - ta bransa jest za szeroka o dosłownie picny kłak. W uszy orki wchodzi do połowy. Tzn. nie zgrywają się otwory. Nie da się dopchnąć bransolety do brzegu koperty ale w te uszy to tak z 1mm wchodzi.

Skate or die!
:
Pyk

Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
Sebastian napisał/a:
prezesso napisał/a:
I jeszcze jak to potem wykończyć na lustro?


Filc + pasta polerska

Oczywiście nie ręcznie, masz jakiegoś dremela albo coś takiego?


Plus troche treningu na czymś podobnym - chociążby po to, by polerować równo, bez dołków, i za bardzo nie wyoblić krawędzi.

G.

:
Na szlifierce możesz przegrać i zabarwić metal. Poza tym ile chcesz zeszlifowac? Szlifierką będzie ciężko utrzymać wymiar.

Ostatnio zmieniony przez rmaya 2015-09-24, 20:03, w całości zmieniany 1 raz
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
:
No to się udało :))


Skate or die!
:
Obleci ;)
chyba trochę linia Ci uciekła (foto 2 po lewej stronie)?

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.