Nowe nabytki Vintage
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

:
Maras68 napisał/a:
......rozumiem, że wszystkie germańce co masz, są do nabycia w atrakcyjnej cenie

Dokładnie! Atrakcyjnej dla mnie rzecz jasna... ;)

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
Maras68
[Usunięty]
:
Wintergreen - PW hmmm

Ostatnio zmieniony przez Maras68 2015-06-29, 11:08, w całości zmieniany 1 raz
:
Wintergreen napisał/a:
Stąd podejrzenia o przekładkę, choć i tarcza i cała reszta wydają się być z tej samej epoki. Może ktoś wie i doda coś od siebie więcej na ten temat.


Tak się zastanawiam, czy w takim przypadku ma to tak wielkie znaczenie ... jeśli to nie jest kompletny składak i współczesna produkcja, w którym tylko dekiel jest oryginalny ... lub, co jeszcze gorzej, podrobiony.
W innym przypadku to przecież element historii tego przedmiotu ... to takie uwagi "na boku", zadziwia mnie czasem bezwzględne dążenie do oryginalności, tak jakbyśmy mieli do czynienia z dziełami malarstwa holenderskiego ... co najmniej. ;)
A zegarek jak zwykle wyjątkowy. :))

pifko

:
Woj_Woj napisał/a:
Tak się zastanawiam, czy w takim przypadku ma to tak wielkie znaczenie ... jeśli to nie jest kompletny składak i współczesna produkcja, w którym tylko dekiel jest oryginalny ... lub, co jeszcze gorzej, podrobiony.

Obawiam się, że takich pojawiać się będzie co raz więcej :( :mad: .
Tu nie mam podejrzeń. Na marginesie: jeśli chodzi o moje zegarki to mam je tylko do do Glycine "Dowódcy podkomendni oficerowie", o której pisałem przy okazji zakupu, ale pewności brak. Natomiast oprócz od dawna wystawianych "odpustówek" w stylu kolejnych jakichśtam dywizji SS, zaczynają się pojawiać zegarki wskazujące na nastawienie stricte na polski rynek. Zaczęło się od "Piłsudskich" na Kropelkę a teraz przewijają się też takie z podejrzanymi dedykacjami. Do tego bywa, że horrendalnie wycenione. To robi się już wyraźny trend. Znaczy się, jest popyt i robi się ciasno na runku
Jak żyć, jak żyć?

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
Maras68
[Usunięty]
:
...szwaby się ludziom znudziły, pojawił się popyt na polskie patriotyczne, a domorosłych majstrów- rylcowników - składaczy nie brakuje niestety, cóż zawsze to jakieś ryzyko wtopy... hmmm

:
Wintergreen napisał/a:
a teraz przewijają się też takie z podejrzanymi dedykacjami. Do tego bywa, że horrendalnie wycenione.


Pamiętam taką dyskusję o jednym grawerze, także chyba Twoim ... trudna ocena, jakiś stary mistrz by się przydał. :)
W tym przypadku raczej nie ma wątpliwości ;) ... "im gorzej, tym lepiej". :D

:
Jakoś trudno mi sobie wyobrazić kogoś kto opanował technikę wycinania w stali dla zarobienia kilku groszy.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
Nikt nie chciał ... to wziąłem złomka ... ma potencjał. :))

z aukcji

Ciekawe ... Kto wie co to jest ?

Ostatnio zmieniony przez Woj_Woj 2015-07-02, 16:19, w całości zmieniany 1 raz
Maras68
[Usunięty]
:
przypadkiem napotkałem listonosza i dał mnie to :złośliwiec:




:
:popcorn:

Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
Sądząc po stanie koperty, to listonosz nie poddał się bez walki... ;)

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
Maras68
[Usunięty]
:
:D łomot spuściłem mu na klatce schodowej i po rozdarciu koperty taki oto efekt:

HELVETIA rozm.40 mm,z lat 30-tych, szybko założyłem na łapę i oto pierwsze foty nerwowo zrobione na chybcika:












Ostatnio zmieniony przez Maras68 2015-07-02, 18:03, w całości zmieniany 1 raz
:
Wal się!
pifko

Antisocial and faceless...
:
Woj_Woj napisał/a:
Nikt nie chciał ... to wziąłem złomka ... ma potencjał. :))

z aukcji
Obrazek
Ciekawe ... Kto wie co to jest ?


No dyć enicar. Nawet bez googlowania na teście tak bym zaznaczył cool

Zegarki * Rower * Radio
Maras68
[Usunięty]
:
...muszę dodać uczciwie, że gdyby nie życzliwość towarzysza z naszej grupy Vintage to raczej długo i namiętnie musiałbym polować na ten zegarek :))

więc VIVAT Wintergreen :!: pifko i dziękuję pifko

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.