Ebay
Odpowiedz do tematu

:
Poszło :))

Wielkie dzięki za pomoc, zwłaszcza Iks pifko

:
kopeć napisał/a:
na eBayu bez karty kredytowej którą sprawdzą poprzez pobranie i zwrot symbolicznej sumy nie uda Ci się zarejestrować, chyba ( robiłem to strasznie dawno ale chyba tak jest do teraz)
Płacenie i PayPal to dla nich w chwili rejestracji sprawa wtórna, ale sam będziesz musiał raczej w to pójść w takim kraju jak Polska, gdzie lokalnie nie można kupić prawie nic z rzeczy które Cię interesują. Kartą legitymujesz się na wypadek extra kosztów :shock: , poczytaj regulamin.
Chyba w mBanku maja wirtualną kartę którą można uruchomić.



Da się.
Mam kartę Maestro z PekaoSA która co prawda jest powiązana z kontem ale nie można jej zweryfikować.
Nie wiedziałem dlaczego ale wyguglałem, że właśnie karty z tego banku są tak ograniczone pomimo tego, że teoretycznie powinny działać.
Płacę w ten sposób, że po zakupie na ebayu wybieram płatność via Paypal i po sprawdzeniu kwoty do zapłacenia przechodzę (w drugim oknie przeglądarki, nie bezpośrednio) na swoje konto na Paypalu i zasilam je z konta bankowego.
Jak powyżej napisano, trzeba skorzystać z "Przeliczenia płatności" i zasilić właściwą kwotą, lub większą jeśli wola :roll:
Na Paypalu jest też coś takiego, jak "Doładuj konto błyskawicznie".
Po wybraniu tej opcji z menu "Dodaj środki" trzeba postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie i wtedy przelew jest w Paypalu po kilku minutach, nawet w nocy, w niedziele święta.
Gdy dostaniemy maila, ze środki już są dodane wracamy do zakupu i przechodzimy na konto paypal by zapłacić.
działa to bez zarzutu od lat, wczoraj wieczorem w ten sposób zapłaciłem za X-Winda i dziś dostałem maila od sprzedawcy z informacją, że wysyła zegarek.

Edit
Jak widzę, już po ptokach.
Cieszę się, ze się udało :)

Ostatnio zmieniony przez Woytec 2013-10-28, 11:52, w całości zmieniany 1 raz
:
Iks napisał/a:
Machu napisał/a:
ale konto mam przypisane do innego adresu ( wczesniejsze, nieudane próby utworzenia konta). kiedy zmieniam adres


Chodzi Ci o emila? Czy o adres zamieszkania?

Generalnie nie widzę związku - logujesz się na Ebay, potem przy płatności logujesz się do PP - nie wiem w jakiej sytuacji może Cię przekierować do płatności kartą - chyba, że konto PP masz niezweryfikowane jeszcze hmmm

[ Dodano: Pon Paź 28, 2013 10:21 ]
kopeć napisał/a:
na eBayu bez karty kredytowej którą sprawdzą poprzez pobranie i zwrot symbolicznej sumy nie uda Ci się zarejestrować


Bzdura.

[ Dodano: Pon Paź 28, 2013 10:25 ]
Coś mi wpadło do głowy - Paypal przekierowuje do karty jeśli saldo konta jest niewystarczające do zakończenia płatności - może za mało kasy załadowałeś? Pamiętałeś o prowizji PP?


Może i bzdura, ale kilka lat temu gdy się rejestrowałem to bez weryfikacji karty KREDYTOWEJ się nie obyło. Nie ma problemu z nadpłatami w PayPal ponieważ są one rozliczane do zera przy każdej kolejnej płatności. Brak środków może także wynikać z różnic kursowych, jak się nie płaci kartą to warto o tym pamiętać.

:
kopeć napisał/a:
Może i bzdura, ale kilka lat temu gdy się rejestrowałem to bez weryfikacji karty KREDYTOWEJ się nie obyło.


To musiało być grube kilka, bo ja konto na zatoce mam chyba od 3 lat, a kredytówki w PL nie miałem nigdy ;)

YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
E, według mnie to "od zawsze" (czyli w moim przypadku jakieś 3,5 roku) było tak, że weryfikacja karty była potrzebna, żeby podpiąć kartę. A jak ktoś chciał zasilać konto PP z ręki, to niczego takiego nie było. Co poniekąd logiczne nawet jest :)
Zmiana numeru podpiętej karty też jest weryfikowana.

:
2007 - raczej dawno, wtedy tylko karty chodziły.
edytka: ale się nie będę rejestrował po raz drugi ;)
sorki jak komuś namieszałem pifko niechcący, wszystko się zmienia, kiedyś ojro było po 3,20
o zielkach nie wspominając, to były czasy

Ostatnio zmieniony przez kopeć 2013-10-28, 19:06, w całości zmieniany 1 raz
:
Tak z ciekawości sprawdziłem - jestem member since Jun 09, 2004 :shock: :shock:
.
.
.
żadnych danych odnośnie konta nie podawałem - konto powiązane z kontem PayPal...

Ostatnio zmieniony przez Fazi 2013-10-28, 19:38, w całości zmieniany 1 raz
Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
kopeć napisał/a:
2007


Boszz, wtedy królowały jeszcze telefony z fizyczną klawiaturą - prehistoria :)) ;)

YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
Kurczę, to może krótki plebiscyt kto ma najdłuższy staż na tej szacownej platformie?
Fazi jak dotąd #1
edit:
No nie mogę, pierwsza moja kupiona rzecz to radyjko Degen 1103, chodzi do dzisiaj, a wy pamiętacie co to było? (Boże ale O/T, przepraszam bardzo).

Ostatnio zmieniony przez kopeć 2013-10-28, 19:54, w całości zmieniany 1 raz
:
Ale spamu narobiłem przez ten brak paru groszy na koncie :))

:
W ślady zatoki idzie dhgate
Zdaje się ,że sprzedają tylko chińską produkcję.

:
Mam takie 2 pytania:

Jak wygląda wysyłka bransolet z watchadoo, tzn. koszty i szacunkowy czas, ew. inne istotne kwestie :?:

Gdzie przychodza odpowiedzi na zapytania do sprzedawców- skrzynka mailowa czy gdzies w profilu? Bo czekam 2 dni i nic hmmm

Ostatnio zmieniony przez Machu 2013-12-17, 00:08, w całości zmieniany 1 raz
:
Machu napisał/a:
Jak wygląda wysyłka bransolet z watchadoo, tzn. koszty i szacunkowy czas, ew. inne istotne kwestie :?:


Cytat:
*Worldwide shipping choice: $7.50 for regular airmail no insurance no tracking or $30 for registered/insured airmail parcel rate - There is no registered/insured parcel service to some countries by Australia Post


Czas oczekiwania ok 14 dni.

Machu napisał/a:
Gdzie przychodza odpowiedzi na zapytania do sprzedawców- skrzynka mailowa czy gdzies w profilu?

Na mail i w profilu (masz tam zakładkę "Wiadomości").

Ostatnio zmieniony przez Tomek 2013-12-17, 09:06, w całości zmieniany 1 raz
:
Dzięki pifko

:
Ile teraz idzie przesyłka z USA z ebaya (przez tą firmę co nalicza opłaty importowe)? Kto u nas doręcza przesyłkę?

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.