Poprzedni temat «» Następny temat
Maryśkowe
Autor Wiadomość
Nanarang 
Kulis

Dołączył: 21 Sty 2020
Posty: 5
Skąd: Warszawa
 #556  Wysłany: 2020-01-27, 16:14   

Dzięki satanic666, tak zrobię.
Oczywiście próbowałem się tam kiedyś zarejestrować, ale niewiele z tego wyszło - być może nick nie spodobał się adminowi cool . Widać najlepsze fora tak mają, że nie może być za łatwo - chinawatches też najpierw jakieś 8 lat temu skasowało mi stare konto bo nie przypilnowałem logowania się raz w miesiącu, a teraz kompulsywnych prób powrotu na łono broniła prosta arytmetyka i wieszcz narodowy :facepalm: :))
 
 
satanic666 
Klon Sprzedawcy Ryżu


Pomógł: 90 razy
Wiek: 45
Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 9177
Skąd: Ostrów
 #557  Wysłany: 2020-01-27, 16:24   

Aby się zarejestrować, ktoś musi cię polecić.
 
 
Nanarang 
Kulis

Dołączył: 21 Sty 2020
Posty: 5
Skąd: Warszawa
 #558  Wysłany: 2020-01-27, 17:04   

satanic666 napisał/a:
Aby się zarejestrować, ktoś musi cię polecić.


Wiem, że teraz tak to wygląda, zresztą temat był już wałkowany na forum. Wtedy kiedy próbowałem chyba nie było to konieczne, albo może wtedy nie byłem jeszcze tego świadom.
Ostatnio zmieniony przez Nanarang 2020-01-27, 17:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baro 
Sprzedawca Ryżu

Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 231
Skąd: Francja
 #559  Wysłany: 2020-01-29, 15:29   

Nanarang napisał/a:
Witam Szanownych Kolegów Rzemieślników.
Rodzą mi się w głowie dwa marynowe projekty i liczę na Waszą pomoc w kwestiach technicznych a pewnie także estetycznych ;) . Przegrzebałem sieć, wątki na Forum, na WUSie i wykrystalizowały mi się następujące koncepcje:
1) Projekt priorytetowy to Radiomir vintage. W tym przyapadku niestety im więcej czytam i więcej oglądam tym droższy zaczyna być to projekt... Na początku miałem nadzieję, że skończy sie na secie od Getata i kąpieli w kawie i małej przecierce koperty. Potem zobaczyłem projekty baro i jego wypukłe pleksy... Potem przyszły lutowane uszy, sygnowane koronki, pełne dekle wzorowane na oryginalnych, aukcje tps-tempus, wszedłem na stronę https://www.vintagewatchparts.co.uk/store/ - zaczyna robić się absurdalnie drogo i wygląda na to, że dryfuję na mieliznę. Możecie naprowadzić mnie na właściwe tory podpowiedzieć z czego można zrezygnować bez wielkiej straty dla finalnego efektu? :shock: Może te droższe koperty nie są wcale takie wspaniałe tylko sprzedający robią ładniejsze zdjęcia? :)) A może masz baro jakieś częsci albo skończone projekty z którymi chciałbyś się rozstać? :)

2) California z „mosiężnymi“ wskazówkami w mosiężnej kopercie Regia Regatta. Ich tarcze są ohydne więc trzeba będzie pozyskać tarczę z innego źródła, ale koperta wydaje mi się całkiem ciekawa. Teraz dopiero doczytałem że spacer do mechanizmów seiko nie jest w zestawie i kosztuje jedyne 60$ :głową w mur: , więc rodzi się pytanie czy Anitas albo Mołnia się w tej kopercie zmieszczą.
Satanic666: czy nadal za Twoim pośrednictwem można zamówić swój wzór graweru na tarczy?



Jak chcesz zrobić radka po kosztach to polecam takie oto rozwiązania:
1) Najtańsze to kupić parnisa radka 47mm z tarczą bez logo. Masz w zasadzie wszystko co potrzeba za bodajże 80$ już chyba można wyhaczyc. Zdemontować to i postarzyć kopertę. Dremel, papiery ścierne, kwas. Jak chcesz spawać lagi to zestaw do spawania z vintage watch parts. Do tego mały palnik kuchenny na gaz
do creme brûle


Albo stacją do lutowania , na HF jest tutorial.
Dekiel z vintage watch parts do 3646 pasuje na parnisa radka 47mm
Do44 mini fyddy albo 47 fyddy bardziej polecam od Adriana w dodatku on podaje średnicę gwintów więc ciężko się majtnac z rozmiarem. http://parts.athayavintag...gory/casebacks/ Ale dekiel jest tym z czego można zrezygnować jak chcesz ciąć koszta.

To z czego nie można zrezygnować to plexy Sterna ja biorę z
https://www.cousinsuk.com...p-sternkreuz-hw
To angielska hurtownia, polecam od nich też paski Zulu oraz papiery o wysokiej gradacji np 3000 5000 7000 do polerki koperty po kwasie super oraz do szlifowania plexy. Generalnie ich polecam. Jak ja biorę plexy to mierzę suwmiarka elektroniczną!!! I jak np mam 38.4 ml to biorę 38.6 ml bo powinno być ok ale jak życie pokazuje zawsze zamawiam 3 średnicę o 0.2 mniej i więcej bo czasem jest za luźne czasem za ciasne tak że zrobisz jak chcesz. Teoretycznie z średnicy z suwmiarki trzeba dodać 0.2 mm i jest ok.

Tarczę brudzisz farbkami plakatowymi albo jak ja środkami do makijażu. Potem matowy lakier i ok. Chyba że masz aerograf to możesz to sobie jak chcesz przemalować. Osobiście wolę robić aerografem.

2) Kupić kopertę od parnisa 47mm po to by w nią molnie wcisnąć. Wyjdzie drożej bo trzeba wszystko osobno kupić. Wskazy do molni sa drogie. Do tego trzeba sie pierniczyć z przycinaniem wałka. Ja biorę nagwintowane na całej długości z eBay od Ukraińców pamiętaj średnica gwintu 1,2!!!!!! Wałki te są droższe niż do unitasa.
Tarcza musi ci cienka wyjść, jak masz w środku 3602 bo jest to dość gruby mechanizm i dekiel może się nie zamknąć. Zawsze można blaszką od Sprite podkleic ;) Mechanizm też będzie trochey luźny w kopercie więc trzeba kombinować by jakiś pierścień dorobić, druciki, blaszki, ja robię z miedzianej blaszki...
Jak chcesz tarczę RP, LP to pisz do Ross'a z HF on robi surowe między 17 a 25$ tylko wtedy musisz aerografem się posługiwać. Jak nie to od Rivera - Tps Tempus ale koszta bodajże w granicach 45$ za pomalowaną :/
A reszta jak w punkcie pierwszym.

3) Rozwiązanie te jest grzechem i nie polecam ! Kupić replikę na DH Gate taką ze 100-150$ na Anitasie i postarzyć. dać plexy, przeszlifować kopertę, spawać lagi, kwas itd. Tarczę pobrudzić bo logo raczej będzie nadrukowane niż tłoczone.

Co do kopert do Getat to nigdy w ręku nie miałem więc nie mam zdania.

Miłej zabawy ;)
Ostatnio zmieniony przez baro 2020-01-29, 15:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mattoni 
Kierownik Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 6 razy
Wiek: 47
Dołączył: 03 Kwi 2015
Posty: 1919
Skąd: Zgierzowisko
 #560  Wysłany: 2020-01-29, 21:32   

baro, zacny przewodnik pifko
 
 
Odin 
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 12 razy
Wiek: 47
Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 921
Skąd: Pomorskie
 #561  Wysłany: 2020-01-29, 23:04   

Świetna recepta, Panie doktorze pifko
 
 
Nanarang 
Kulis

Dołączył: 21 Sty 2020
Posty: 5
Skąd: Warszawa
 #562  Wysłany: 2020-02-01, 15:34   

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź!!!

Generalnie myślałem nad opcją „budżetowawą”. :))
Może popełnię gruby nietakt, ale spokojnie mogę zrezygnować z Mołni na rzecz Anitasa, znacznie uprości to cały projekt.

Bazując na opiniach z różnych forów uznałem, że dolną granicą jest Getat (niestety nie ma 47, jest tylko 45, ale jakoś to przełknę), dający nadzieję na trochę lepszą jakość niż zwykłe Parnisy, no i pełen dekiel jest już w komplecie. Ma któryś z Was bezpośrednie porównanie jakości Getata z Parnisami? Parnisy z ich oficjalnego sklepu faktycznie są najlepsze?
Oczywiście osobną sprawą są informacje o zupełnie niepoważnym traktowaniu kupujących przez Getata, braku odpowiedzi na kolejne e-maile z pytaniami etc. Niby sytuacja ostatnio uległa poprawie (można zapłacić PayPalem i przynajmniej być spokojnym o przelaną kasę), ale trafiłem na wpisy z sierpnia tego roku, że nadal potrafi nie wysyłać zamówień miesiącami i nie dawać znaku życia.
Opcja startowa wygląda np. tak: https://getatwatch.com/watch/45mm-radiomir/1-1-45mm-radiomir-base-style-sterile-brown-dial-with-superlume-watch.html
Poza paskudnymi wskazówkami i paskiem (wiadomo) i tak trzeba kupić porządną tarczę bo tej nawet najlepsze „pudrowanie” chyba nie pomoże.


Koperty https://www.ebay.com/itm/...ct/143273771306 wydają mi się znakomite, ładne sygnowane koronki i spawane uszy przystosowane do teleskopów czyli najwygodniejsza opcja przy zachowaniu historycznego wyglądu. Nota bene jak dla mnie na koronce mogłoby równie dobrze być wyryte niemal cokolwiek – nie mam potrzeby udawać, że zegarek jest oryginalny – byleby pasowało stylem do reszty zegarka. Cena za wysyłkę tych kopert jest natomiast zupełnie z czapy.

Z drugien strony przy zakupie koperty za 40 $ z przeznaczeniem na przeróbki, nawet jeśli ręka z pilnikiem się omsknie można ostatecznie spisać taką kopertę na straty i próbować dalej z następną.


Na VWP były za grosze mosiężne tarcze - niestety wyprzedane.
https://www.vintagewatchp...piece-dial.html
Ale coś takiego wydaje mi się fajną bazą do samodzielnych prób, nakładania lumy i eksperymentów kwasowych.
Bofff wspomniał, że Ross chwilowo zawiesił działalność, czy na HF da się gdzieś jeszcze kupić takie tarcze?

Znakomitą tarczę, stworzył kubama do swojego udanego projektu, zapewne większość z Was widziała:
http://www.czwarty-wymiar...der=asc&start=0

Niedrogie wskazówki VWP:
https://www.vintagewatchp...ht-version.html Przy cenie 3,5$ za parę można sobie pozwolić na bezkarne ekperymenta.

Niestety mam tylko analogową suwmiarkę, ale to akurat najmniejszy problem, bo jak wspomniałeś można kupić kilka kolejnych wielkości i dopasować.

Moje błądzenie po omacku wynika w dużych stopniu z tego, że pomimo przeprowadzenia dość solidnej kwerendy wszystkie elementy o których piszesz (wskazówki, koperty, koronki itd.) widziałem tylko na zdjęciach i trochę nie mam porównania w co warto inwestować, a w co nie – jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, które na zdjęciach czasem trudno uchwycić.


PS odnośnie do postarzania totalnie po bandzie :złośliwiec: .
[Natas78 – forum RW]
https://www.flickr.com/ph...57683374803243/
Ostatnio zmieniony przez Nanarang 2020-02-06, 01:13, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
baro 
Sprzedawca Ryżu

Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 231
Skąd: Francja
 #563  Wysłany: 2020-02-02, 16:06   

Moim zdaniem powinieneś zacząć od wyboru koperty. Wtedy będziesz wiedział jakiej średnicy tarczy ci potrzeba. Wydaje mi się że do koperty 45 mm będziesz miał mniejszy wybór tarcz niż do 47. Jeśli chodzi o Getat to nigdy nie zamawiałem bo koleś nie jest poważny.
jeśli skusisz się na tą kopertę z wyższej półki zwróć uwagę czy jest niski czy wysoki bezel. Do wysokiego bezela musisz dać tarcze 3 częściową, do tego wskazówki na wysokich tubach. Wszystko to wychodzi bardzo drogo !
Wskazówki które wybrałeś może i są niedrogie ale nie pasują do radiomira. Jeśli chcesz zostać w temacie musisz wybrać double pencil. Jeśli wybierzesz kopertę 45 mm upewnij się że wskazówki nie będą za długie.
Nie wiem czy nie lepszą wersją jeśli chcesz mocno postarzac kopertę (to znaczy potraktować brzegi dremelem ,szlifować ,spawać lagi) wybrać tańszego parnisa za 47 mm i zapodać mu gruby pełny dekiel od vintage watch parts.
Ostatnio zmieniony przez baro 2020-02-02, 16:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nanarang 
Kulis

Dołączył: 21 Sty 2020
Posty: 5
Skąd: Warszawa
 #564  Wysłany: 2020-02-09, 01:21   

Zatem 47 mm, dzięki.
Z tarczami sprawa na Ali wygląda dość marnie niezależnie od wielkości (zarówno koperty 45 jak i 47). Pozostaje więc raczej custom chyba że podpowiecie mi jeszcze jakieś inne dalekowschodnie źródło.
Czy ktoś z Was zamawiał coś może od norskguru88 z HF?

Wskazówki wrzuciłem raczej dla potomności, do mojego wyboru jeszcze niestety kawałek bo najpierw musi zapaść decyzja w sprawie tarczy. :))
Ostatnio zmieniony przez Nanarang 2020-02-09, 01:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baro 
Sprzedawca Ryżu

Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 231
Skąd: Francja
 #565  Wysłany: 2020-02-09, 22:23   

Te rozważania nad budżetowym radkiem skłoniły mnie do ponoszenia mojego niskobudżetowego bazującego na kopercie typu parnis , deklu od vintagewatchparts, tarczy tps-tempus (river) po starcu z areografem oraz Stern plexi.



 
 
Thomas666 
Prezes Uncle Bens'a
Król Brązu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 3 razy
Wiek: 55
Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 6720
Skąd: 3City
 #566  Wysłany: 2020-02-09, 22:27   

Fajny on! pifko
_________________
Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
 
 
nickt 
Starszy Kulis

Pies czy kot?: kot
Wiek: 41
Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 97
Skąd: Bydgoszcz
 #567  Wysłany: 2020-12-08, 09:34   

Panowie
Pytanko mam do specjalistów ;)
Kupiłem ostatnio taką Maryśkę .... niestety ma drobne ślady użytkowania, tzn. małe uderzenie na szkle i lekko zarysowany bezel..... Pytanie czy jest ktoś w stanie wymienić szkiełko na wypukłe plexi albo wypukły minerał??
Dodatkowo chciałbym nowe złote wskazówki i polerowany bezel :P
Ale głównie pytanie czy ktoś jest w stanie wymienić szkło bo reszta to mniejszy problem

Ostatnio zmieniony przez nickt 2020-12-08, 09:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48243
Skąd: Łódź
 #568  Wysłany: 2020-12-08, 10:24   

Pleksę to każdy zegarmistrz Ci wstawi przecież...
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Thomas666 
Prezes Uncle Bens'a
Król Brązu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 3 razy
Wiek: 55
Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 6720
Skąd: 3City
 #569  Wysłany: 2021-04-30, 09:40   

Drobne zmiany na tarczy:


_________________
Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.
 
 
Odin 
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 12 razy
Wiek: 47
Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 921
Skąd: Pomorskie
 #570  Wysłany: 2021-05-01, 09:45   

Dobrze widzę, że gwizdnąłeś z jednostki szablony do malowania cyfr na skrzyniach? :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum