Waveceptor - moduł 4305 - kłopot z ustawieniem
Odpowiedz do tematu

maciek
[Usunięty]
: Waveceptor - moduł 4305 - kłopot z ustawieniem
Koledzy, zanabyłem w drodze baaardzo okazyjnego kupna waveceptorka. W sumie bardziej jako wzorzecdo nastawiania innych zegarków, niż do noszenia. :mrgreen:
Jest to mój pierwszy radiowy zegarek, model WVQ-201HU:

Fotka nie moja, wyguglowana:



Zegarek pracuje na dość chyba starym już module 4305 - ściągnąłem sobie manual. Manuale CASIO w ogóle są dość "oszczędne", ale ten jest tak napisany, że prawie wcale nie wiadomo o co chodzi.
Postępując wg instrukcji zegarek nastawia się na poprawny czas... z tym, że poprawny czas to około 10minut na plus od aktualnego.
Nie wiem co z tym dalej robić, może ktoś z Was ogarnia te cuda techniki?

Ostatnio zmieniony przez maciek 2010-09-21, 06:27, w całości zmieniany 1 raz
sergserg
[Usunięty]
:
Prawdopodobnie wskazówki są w innej pozycji niż zegarek myśli że są, więc wskazują coś innego, niż on chce (jest to problem zaawansowanych kwarców, które czas mierzą w środku, a tarcza służy do jego prezentacji). W zegarkach mechanicznych i prostych kwarcach problem jest niewidoczny, bo jeśli nawet coś się od wstrząsów poprzesuwa, to się to widzi jako odchyłka od mierzonego czasu.
Strona 2 instrukcji, zrób procedurę opisaną jako "Adjusting the Home Positions".

Ostatnio zmieniony przez sergserg 2010-09-20, 21:22, w całości zmieniany 1 raz
:
Przytrzymaj wcisnięte przyciski górny i dolny jednoczesnie przez conajmniej 5 sekund,
wprowadzisz zegarek w stan synchronizacji wskazówek. Sekundnik powinien przejsc na 12-tę , jezeli zatrzyma się w innym polżeniu to górnym przyciskiem przesuwasz sekundnik na 12 ta, pózniej dolnym przełaczasz i znów górnym ustawiasz minutową, i powtórka z godzinową. Wychodzisz z tego trybu, i nastawiasz strefę czasową (powinna być na odworcie zegarka, i wporowadzasz go w tryb synchornizacji reczenj, lub czekasz do rana

Fan zegarków Casio
maciek
[Usunięty]
:
iMac napisał/a:
Przytrzymaj wcisnięte przyciski górny i dolny jednoczesnie przez conajmniej 5 sekund,
wprowadzisz zegarek w stan synchronizacji wskazówek. Sekundnik powinien przejsc na 12-tę , jezeli zatrzyma się w innym polżeniu to górnym przyciskiem przesuwasz sekundnik na 12 ta, pózniej dolnym przełaczasz i znów górnym ustawiasz minutową, i powtórka z godzinową. Wychodzisz z tego trybu, i nastawiasz strefę czasową (powinna być na odworcie zegarka, i wporowadzasz go w tryb synchornizacji reczenj, lub czekasz do rana


próbowałem oczywiście to zrobić. Sekundnik lądował elegancko na 12, ale jakoś nie wychodziło mi z pzrestawieniem minutowej i godzinowej. Spróbuję wg Twojej instrukcji jak tylko wrócę do domu. Rano na niego spojrzałem i śpieszy co do sekundy właśnie 10min. Ufff. :wink:

EDEK: iMac - dzięki wielkie, wszystko działa! Najbardziej zadowolona jest moja żona, która skonfiskowała zegarek. :mrgreen:

Ale fajnie widzieć jak chodzi co do sekundy z czasem internetowym... Chyba zapoluję na jakiegoś takiego cuda dla siebie. :razz:

Ostatnio zmieniony przez maciek 2010-09-21, 16:32, w całości zmieniany 2 razy
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.