Poddałem wiwisekcji takiego oto Parnisa


Koperta i dekiel




Werk od strony datownika




Werk od strony wahnika





Tarcza awers


Tarcza rewers i szczegółu mocowania indeksów do tarczy


Pierścień centrujący


Wskazówki


Wszystkie elementy


Odkręcenie tych trzech śrubek zaznaczonych na czerwono spowoduje że cały moduł datownika zdejmiemy z mechanizmu i nie wyskoczy nam żadna sprężynka i nic się nie zgubi, uzyskamy wtedy dostęp do łożysk , beczki i pół beczki ukrytych pod modułem . Ja robiłem to późnym wieczorem i nie miałem dobrych warunków oświetleniowych do zrobienia fotki, ale przy najbliższej okazji postaram się to naprawić.

Edyta
Jedyny element na który musimy uważać po zdemontowaniu modułu to to małe pięcioramienne kółko szybkiego przerzutnika daty umiejscowione poniżej osi wałka naciągu, ono jest osadzone "luźno" na osi i po odkręceniu modułu trzeba je zdjąć bo może się zgubić.
Inne elementy na które należy zwrócić uwagę to kółko standardowego przerzutnika daty(przy 2 na datowniku) i oś wskazówki godzinowej, po zdjęciu modułu należy je także zdjąć bo nie są w tym momencie niczym zabezpieczone i przy odwróceniu werku mogą wypaść. Przy ponownym montażu mogą być założone na swoje miejsce bez konieczności zapamiętania ich poprzedniego położenia. Po zmontowaniu tarczy należy odpowiednio zamontować wskazówki, to znaczy godzinowa na 12 przy zmianie daty.