Przedwojenne polonica
Odpowiedz do tematu

:
Jacobi napisał/a:
Narfas
piękny ten ścienny , ale nie chce do Polski wysyłać...

Tam zaraz nie chce. Trzeba się dogadywać na priva.

pozdrawiam
Narfas

:
Maras68 napisał/a:
Woj_Woj napisał/a:
buran napisał/a:
Możesz się spodziewać propozycji korupcyjnej ;)


... to z myślą o Wintergreenie kupione zapewne. ;) cool


:D raczej Buran marzy o tym "maluchu :)

Ja nie zbieram poloniców,dlatego Eterna trafiła do autora wątku.
ps
Fajne dyndadełko z "polskim" akcentem.


Ostatnio zmieniony przez buran 2014-07-08, 13:57, w całości zmieniany 1 raz
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
Takie coś wpadło jakiś czas temu na Alle... osobiście podejrzewam, że tarcza jest serwisowa ale w zasadzie inne "polonica" to przecież w zasadzie tak samo. Chyba, że ten egzemplarz ktoś złożył z większej liczby zegarków hmmm



Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
:
hmmm ... pojęcia nie mam ... może to Pan Bibik ;) ... a zapadka fikuśna, chyba twórczość własna. :)

I tak fajna pamiątka do Twojej kolekcji.
pifko

Spam
[Usunięty]
:
...Panowie... a zastanawialiście się jakby mógł wyglądać polski przemysł zegarowy i zegarkowy gdyby nie tragedie w historii narodowej :?: osiągnięcia w budowie zegarów były... gdyby jeszcze sprzyjające okoliczności polityczne i sprzyjający kapitał był... a nie od zawsze bici po d...e przez wielkiego brata... od wschodu po kufa zachód :/ :mad:

:
Nie było żadnego przemysłu. Były pojedyncze firmy od budzików czy zegarów i małe manufakturki zegarmistrzowskie (zajmujące się głównie składaniem gotowców).
Przemysł jest wtedy, kiedy jest baza uzupełniających się firm, świadczących sobie usługi. Chodzi o zbudowaną strukturę, a nie jakieś wybryki entuzjastów.
...ale szkoda że np. klan Lilpopów się skończył. To mogłaby być piękna, butikowa marka z tradycjami, że niech się Cartier schowa.

pozdrawiam
Narfas

Spam
[Usunięty]
:
Narfas napisał/a:
Nie było żadnego przemysłu


...a byłbyś w stanie oderwać się nieco od kanonu historycznej syntezy i analitycznie pogdybać co by było gdyby...

pifko

:
Spam napisał/a:
Narfas napisał/a:
Nie było żadnego przemysłu


...a byłbyś w stanie oderwać się nieco od kanonu historycznej syntezy i analitycznie pogdybać co by było gdyby...

pifko

Biorąc pod uwagę polską specyfikę i otoczenie konkurencyjne? Byłoby robione więcej tanich budzików z dumnymi, polskimi napisami "szybciej-wolniej" na deklu. :P
Edit: i pewnie powstałyby montażownie Junghansa. ;)

pozdrawiam
Narfas

Ostatnio zmieniony przez Narfas 2014-07-15, 23:18, w całości zmieniany 1 raz
:
Aby ożywić dział przyznam się jeszcze do takiego cudaka. Z początku myślałem czy wskazówki nie powinny być ludwikowskie, ale te idealnie pasują do koloru elementów złoconych, więc nie zdecydowałem się na podmianę



W środku nierozpoznany przeze mnie cyliderek


Nawiązując do setnej rocznicy wybuchu I Wojny Światowej trzymam go i czasem noszę na starym chomątku

Ostatnio zmieniony przez Wintergreen 2014-08-21, 16:36, w całości zmieniany 1 raz
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
Maras68
[Usunięty]
:
super! pifko
i powiem szczerze świetnie się w owym chomącie prezentuje a na łapie leży jak ulał, rozumiem że zegarek 40 mm i rozmiar skórowca odpowiedni, wszystko zgrabnie wygląda, można śmiało nosić na co dzień... :))

:
Zegarek to dameczka 33mm. Całe chomatko ma 42mm średnicy.

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
Maras68
[Usunięty]
:
stąd tak ładnie na nadgarze zalega pifko

:
Dobrze leży. I wskazówki ładne. Ale ja to ludwikowskich nie trawię ;)

'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
:
Wintergreen, bardzo fajne paski na kieszonki robi użytkownik z kizi. Przejrzyj ten temat:

http://zegarkiclub.pl/for...e-skorki/page-6

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
Dla potomności:

Ostatnio na bazarku była do sprzedania taka Omega:



A mój majster na Allegro sprzedał to:



...all we do is eliminate our future with the things we do today.
Money is our incentive now so that makes it okay.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.